28. 10. 2009 | Tomáš Nejedlo

Benátky odevzdaly Táboru všechny body

15., středa 28. 10. 2009
Benátky n.J. - Tábor BEN - TAB
Velmi nepovedené utkání sehráli benátečtí hokejisté s táborskými Kohouty. Byl to ten druh zápasu, kdy by zřejmě nedali gól ani po 120 minutách … Jako by se nad týmem ještě vznášela nešťastná poslední třetina z Olomouce , která srazila sebevědomí domácích hokejistů někam k bodu mrazu. Tábor dnes předvedl v Benátkách soustředěný, bojovný, týmový výkon, většinu zápasu pozorně bránil a čekal na chyby nemohoucích domácích hráčů. Dvě chyby také potrestal a to dnes na Benátky stačilo. Domácí střelci dnes postrádali jakoukoli invenci a jejich pokusy s přehledem likvidoval pozorný Jakub Kovář. Bohužel v některých pasážích zápasu chyběla Benátkám i tolik potřebná zarputilá bojovnost, hlavně v závěru již bylo zřejmé, že mužstvo nemělo sílu pohnout s výsledkem. Příležitost k nápravě budou mít Benátečtí již tuto sobotu znovu na domácím ledě proti HC Chrudim. Doufejme, že hráči najdou sílu shodit ze sebe deku posledních neúspěchů!
Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, Rýgl, Kajínek, Kolmann, Pavlů, Holub - Hudíček, Skořepa, Weiss, Jiří Kudrna, Kazatel, Krupka, Pabiška, Dušek, Špaček, Kica, Urban, Bárta
Tábor: Kovář (Kučera) - Jan Kudrna, Černý, Kotaška, Poživil, Kanov, Vomela - Rod, A. Padělek, I. Padělek, Nedorost, Šperger, Kocar, Květoň, Mertl, Štrba, Mařík, Matušík, V. Mrkvička
Branky a nahrávky: 20. Květoň (Štrba), 52. Poživil (Štrba, Květoň). Rozhodčí: Dvořák - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 411. Střely na branku: 31:40.

Oba celky vstoupily do zápasu aktivně a s velkým nasazením. Hosté z Tábora dávali od začátku najevo, že jsou v dobré pohodě, povzbuzeni posledním domácím vítězstvím nad Šumperkem. To Benátky na tom byly opačně, protože z Olomouce si přivezly těžkou porážku a její stín byl na jejich výkonu nepřehlédnutelný. V sedmé minutě byli Kohouti krůček od úvodní branky, když Květoňovu střelu vyrazil Stejskal pouze k volnému Mertlovi, který měl před sebou prázdnou branku, puk mu však skákal a on velkou šanci pohrdl a branku minul! I domácí měli ideální šanci k otevření skóre, svou aktivitou si vynutili sérii vyloučení, kdy krátce po sobě byli vyloučeni Kanov, Vomela, Černý a Štrba, což znamenalo, že téměř celé dvě minuty hráli přesilovku 5 na 3. Bohužel tuto výhodu Benátky promarnily, přesilovky se jim vůbec nepovedly, scházela střelba, rychlá kombinace, hráči to hráli tzv. po prknech a Kovář nemusel řešit žádnou těžkou střelu. Zákonitě musel přijít trest podle hesla nedáš – dostaneš. V poslední minutě po vyhraném buly napálil puk zpoza kruhu Lukáš Květoň, kotouč cinkl o tyčku a skončil v brance – 0:1!

Ve druhé třetině zlepšili domácí pohyb, lze říct, že Kohouty v této činnosti předčili, ale co to bylo platné, když tato územní převaha nepřinášela kýžený efekt v podobě branek v síti Jakuba Kováře. Ten dnes podal výborný výkon, ale většina střel na něj šla jen ze střední či větší vzdálenosti. Hosté nekompromisně kontrolovali prostor před svým gólmanem a Benátky se prostě nedokázaly nijak prosadit. Bohužel musíme konstatovat, že hráči, kteří jsou rezervou pro extraligový Liberec, by dnešním výkonem v nejvyšší soutěži neměli co pohledávat. Jakýmisi náznaky šancí lze pojmenovat snad jen Drábkovu střelu z 28. minuty, která jen těsně minula Kovářovu klec a pak až příležitost Michala Pavlů v závěru třetiny, kdy šikovně tečoval Kolmannovu střelu, ale ta skončila na špičce Kovářova betonu …

Hned v úvodu závěrečné části hry se připomněl bývalý benátecký útočník Tomáš Rod, který využil momentální volnost před domácí brankou a bekhendovou střelou nastřelil tyč Stejskalovy klece! Podobnou pozici jako Rod měl i o čtyři minuty později štírek Mertl. Tentokrát se však benátecký gólman vytáhl a dokázal tutovku českobudějovického mladíka chytit. Velkou možnost k vyrovnání dostal ve 49. minutě nejzkušenější obránce domácího výběru Václav Drábek, jenž využil volného prostoru k útočnému výletu a gólman Kovář měl plné ruce práce, aby jeho štiplavou střelu dokázal vytěsnit mimo tři tyče. V 52. minutě hosté zasadili hráčům od Jizery rozhodující úder. Martin Štrba napříč brankovištěm našel zcela volného sjíždějícího obránce Ondřeje Poživila, pro kterého už nebyl problém překonat bezmocného Stejskala - 0:2. Snížit mohl po teči Holubovy rány Petr Kica, ale Kovář si čisté konto vzít nenechal. V samém závěru ještě benátecké obraně pláchnul veterán Šperger, ale na Stejskala si nepřišel. Mrzet jej to však nemuselo, Tábor vyloupil Benátky a připsal si tři důleřité body.

Milan Černý, HC Benátky nad Jizerou:
„Rozhodlo, že jsme nedali branku. Tábor hrál hodně dozadu, ve středním pásmu hrál to svoje těsné bránění. Neprosadili jsme se ani nějakou cloněnou střelou, ani z dorážky. Jejich gólman má určitě svoji kvalitu, puky nevyrážel. Nemůžeme hrát doma na to, že nedostaneme gól.“

Jaroslav Pařízek, HC Tábor:
„Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Domácí jsme moc do šancí nepouštěli. Měli jsme dobře srovnanou hru. Domácí pro nás byli nebezpeční akorát při přesilových hrách.“