Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 233
Matěj Psota
 
 510
Někdo jiný
 
 276

Celkem hlasovalo 1758 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Přestupní stanice Benátky nad Jizerou – 1. část

Věra Novotná, 6.6.2017

Následující řádky shrnou uplynulou sezonu tří útočníků, kteří v kabině Benátek nad Jizerou nestrávili mnoho času. Středočeský celek se pro ně stal jen přestupní stanicí, neboť ve svých klubech patřili k základním pilířům kádru. U všech aktérů dnešního dílu Kroniky benátecké sezony platí, že se jim bodově dařilo především proti týmu Ústí nad Labem. Vzpomenete si z hlavy, o koho jde tentokrát?


Pro Jakuba Orsavu to byla v benáteckém klubu opravdu jen velmi rychlá zastávka. Šestadvacetiletý útočník, pravidelně hrající za Mladou Boleslav, oblékl dres Středočechů pouze v jediném zápase. Konkrétně šlo o 34. kolo, kdy se Benátečtí vydali na led Ústí nad Labem, odkud odvezli dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Jakub Orsava se v tomto duelu trefil nejen v základní hrací době, ale společně s Pospíšilem zařídil i vítěznou branku Benátek v prodloužení. Následně se již Orsava bil za Mladou Boleslav.

Společně s Orsavou přišel z klubu bruslařů i Tomáš Pospíšil. Stejně jako pro Orsavu, byly Benátky i pro Pospíšila pouze epizodní záležitostí v jeho loňské sezoně. Jeho statistiky hlásí celkově pět odehraných zápasů a stejné číslo najdeme v kolonce kanadských bodů (1+4). Úvodní duel u řeky Jizery sehrál Pospíšil společně s Orsavou a jejich působení v městě automobilů bylo na ledě viditelné. Společně byli v Ústí u dvou výše zmíněných branek. Další body poté přidal Tomáš v kolech nesoucí čísla 46 a 47. Proti Frýdku-Místku přihrával na druhou branku Benáteckých v podání Honzy Víška, a nechyběl ani u branky Josefa Mikysky, která rozhodla o výhře Středočechů 4:3 v prodloužení. V Ústí nad Labem to byl právě Tomáš Pospíšil, jenž otevřel střelecký účet a zároveň ukončil zápas, neboť jeho gól v 61. minutě byl tím jediným, který diváci viděli.

Nejvíce odehraných zápasů z dnešní trojice má na svém kontě Dominik Lakatoš, jenž naskočil do sedmi utkání. Ani tento zástupce libereckých Tygrů nevyšel u Jizery bodově na prázdno (2+5). Mimo Benátek a Bílých Tygrů se objevil i v dresu reprezentace do dvaceti let, za níž přidal dalších pět bodů (4+1). Lakatošovi se dařilo hlavně v domácích zápasech. První bod přišel hned při Lakatošově vstupu na domácí ledovou plochu. Před fanoušky Benátek pomohl přihrávkou na gól Honzy Plodka, který pečetil výhru 4:1 nad Horáckou Slavií. V následném zápase před domácími příznivci, kdy Středočeši rozstříleli Kadaň vysoko 8:3, přispěl Lakatoš dvěma přesnými trefami a jeho přínos se potvrdil i ve třetím domácím zápase, kdy Dominik dvakrát asistoval proti Ústí nad Labem v kole osmém.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,91 (hlasovalo 259 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist