44. kolo uplynulého ligového ročníku? Nově nalezené útočné duo
Autor: Věra Novotná, datum: 10.5.2017

Vzpomenete si na dvojici útočníků, kteří spolu naskakovali v jedné lajně až ke konci základní části uplynulé sezony a velmi se jim dařilo? Vodítka pro dnešní díl Kroniky benátecké sezony jsou: HC Sparta Praha, ČEZ Motor České Budějovice, 8 společných branek…Už víte? Hledanou dvojicí je útočné duo Jiří Černoch a Radek Prokeš.


Sparťanský útočník Jiří Černoch oblékl ve středočeském týmu dres celkem dvaadvacetkrát. Hned ve svém prvním představení, které přišlo v rámci 6. kola, nasbíral Jirka 3 kanadské body (1+2). Pokud sečteme jeho počínání do konce sezony, najdeme na jeho kontě bodů devatenáct (8+11). Po svém prvním zápase na benáteckém ledě si dal Černoch deseti zápasovou pauzu, avšak po ní se již ale v benáteckých řadách objevoval pravidelně. Poslední Jirkův zápas přišel na konci základní části, tedy v kole číslo 52, kdy se rozloučil s uplynulou sezonou výkonem 0+1.

Vraťme se ale ke kolu nesoucí číslo 44, právě tehdy přišla jedna ze zlatých rošád trenéra Čelanského, kdy k Jirkovi do lajny dosadil Radka Prokeše. Právě tato dvojice začala soupeřům zatápět. Během devíti kol útočné duo nastřílelo sedm branek. U poslední, osmé, oba asistovali. Střelcem tandemu byl jasně Jirka Černoch (5+3), tvůrcem šancí Prokeš (2+6). Ke konci základní části jsme již mohli číst jasný vzorec souhry, kdy šel puk od tyče k tyči a soupeřův brankář neměl šanci. Spolupráci si oba velmi chválili. „S Prokym jsme si sedli hned od prvního zápasu, který jsme spolu hráli, a jsem rád, že jsme se takhle našli. Je důležitý, když máte někoho, o kom víte, kam si najede. Já si tuhle spolupráci jenom pochvaluji a jsem rád, že se nám takhle daří,“ řekl po vítězném domácí zápase Černoch. Právě v utkání proti Přerovu byl společně s Prokešem u dvou benáteckých branek ze tří.

Útočník Radek Prokeš přišel do Benátek z jihu Čech a na své nové působiště se velmi těšil. “Moc se těším na novou výzvu zde v Benátkách a uvidíme, jak to bude pokračovat,“ řekl v září minulého roku Prokeš, jenž měl jasno i o své úloze v týmu Středočechů. Víceméně my mladší musíme hře dodat elán a energii, hrát naplno, dohrávat souboje, hrát zodpovědně. Ty role jsou rozdané tak, že všichni víme, kdo jsou naši lídři a my jsme tam od toho, abychom jim pomáhali.“

Za Benátky odehrál 46 utkání v základní části a celé předkolo play-off proti Frýdku-Místku. Statistiky nám říkají, že Radek je spíše nahrávačem. V základní části si připsal pět branek a dvanáct asistencí a svou bodovou šňůru rozšířil následně proti Rysům jedním gólem a dvěma přesnými přihrávkami. Jak již bylo řečeno výše, větší bodový přínos přišel právě v době, kdy začal naskakovat s Jirkou Černochem. Necháme se překvapit, zda je pospolu v jedné lajně uvidíme i v sezoně následující.


Vytištěno z hokejbenatky.cz
hokejbenatky.cz/clanek.asp?ID=2775
© Copyright eSports.cz, s.r.o. (firma@esports.cz)