V září 2014 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
30.9.Výjezd opět na Moravu: potřebné body budou Benátky nahánět v ProstějověMartina Válková

Jako sůl. Přesně tak by potřebovali Benátečtí body, které jsou v sázce ve venkovním zápase s Prostějovem, který se odehraje ve středu 1.10. od 18:00 hodin, aby zastavili propad tabulkou. Ten následoval po třech porážkách v řadě, z nichž Benátky neurvaly ani bod. Momentálně tedy svěřenci Filipa Pešána okupují desátou příčku. Jejich soupeř - LHK Jestřábi Prostějov figuruje o tři příčky níže, tedy na předposledním místě. Oba týmy tak mají velkou motivaci soupeři nedarovat ani bod, aby se ze zadní části tabulky odpíchly směrem nahoru. Online textový přenos z bitvy o potřebné body sledujte zde: on-line přenos!

29.9.České Budějovice oslavily v Benátkách první venkovní bodyBEN - CBU 1:3, 8.kolo | Tomáš NejedloVložené pondělní kolo zaválo do Benátek nad Jizerou celek Českých Budějovic, který do té doby venku nezískal ani bod. To se však u Jizery změnilo, neboť Motor trpělivým výkonem slavil úspěch. Už v první třetině poslal hosty do vedení šťastnou trefou Kuchejda. Ve druhé části Jihočeši zvýšili po pěkné kombinaci zakončujícím Vráblíkem. Domácí sice díky Plutnarově trefě snížili, ale v závěrečné power play Nouza určil konečný výsledek 1:3. Benátečtí tak hodlají zabojovat ve středu, kdy budou hosty u nováčka v Prostějově.
29.9.Daniel Špaček: Druhá liga v Jablonci? Věděl jsem, že odtamtud musím utéctMartina Válková

„Můžu si tě pak odchytnout na rozhovor?“ vznesu směrem k Danielu Špačkovi, který po nevydařeném zápase s Českými Budějovicemi opouští ledovou plochu a působí lehce zkroušeným dojmem, tuto již téměř obligátní otázku. „Jo,“ kývne poměrně zřetelně a zamíří do kabiny. O pár minut později vychází a míří mým směrem. Zdá se, že za tu chvilku mírně pookřál. Následně tenhle sympaťák trpělivě zodpovídá kažodu mou otázku. Tenhle defenzivní útočník však kromě trpělivosti oplývá hlavně bohatými zkušenostmi s extraligovým Libercem – hned po Janu Plodkovi má druhý nejvyšší počet startů; v benáteckém týmu se tedy rozhodně dá řadit k těm ostříleným hráčům. A s tím, že by se do Liberce rád opět vrátil, se osmadvacetiletý Špaček netajil. A co dalšího netajil, se dočtete v následujícím rozhovoru.

28.9.V pondělí opět na hokej, přijedou České BudějoviceBEN - CBU 1:3, 8.kolo | Tomáš NejedloV rychlém časovém sledu je tu další mistrovský prvoligový duel. Po sobotním bodovém neúspěchu a porážce 2:4 v dalekém Havířově mají benátečtí hokejisté šanci opět zabojovat o výhru, a to před vlastními diváky. K řece Jizeře se chystají aktuálně jedenácté České Budějovice, které však ve vyrovnané tabulce mají jen o dva body méně než Středočeši. V minulém kole Motor doma smetl Most výsledkem 6:0, ale venku ve třech zápasech ještě nezískal ani bod! Utkání bude na benáteckém zimním stadionu sehráno v pondělí 29. září se začátkem v 17:30 hodin! Připraven bude rovněž tradičně podrobný textový on-line přenos!
27.9.Benátečtí si do Havířova přijeli pro prohruHAV - BEN 4:2, 7.kolo | Martina Válková, Petr BlakalaŽe Benátečtí nechtěli domů odjet s prázdnou, prokázali nejvzdálenějšímu soupeři hned v úvodu utkání, kdy Benátky s notnou dávkou štěstí do vedení poslal Ladislav Bittner. Jednobrankový náskok však Benáteckým nevydržel ani minutu; rychlou odpověď na branku Bittnera totiž našel havířovský Marek Loskot. Ve druhé třetině se oba týmy prezentovaly vyrovnaným výkonem, ale za delší konec tahal AZ Havířov, který se po brankách Tomiho a Říčky ujal vedení 3:2. Benátečtí se ve druhé třetině radovali pouze jednou, a to po důraznosti Daniela Špačka. V závěrečné třetině si Benátky již branku nevstřelily, naopak ještě jednou inkasovali. Oslabený kádr Filipa Pešána si tak domů veze porážku 2:4.
26.9.Benátky čeká nejvzdálenější výjezd - do HavířovaHAV - BEN 4:2, 7.kolo | Tomáš NejedloKe svému nejvzdálenějšímu soupeři v první lize o víkendu vyrazí benátečtí hokejisté. V minulém kole sestava Středočechů hned s devíti hráči juniorského věku srdnatě bojovala proti Ústí, leč na body to nestačilo. Nyní Benátky zabojují v tradičně bouřlivém prostředí havířovského stadionu. Azet v minulém kole neuspěl v Mostě, kde prohrál bez vstřelené branky 0:4 a je tak jasné, že tuto porážku bude chtít doma napravit. Benátečtí ale neprodají kůži lacino a budou si chtít na dalekou zpáteční cestu nějaký ten bod přibalit. Zápas bude v havířovské K&K PNEU aréně sehrán v sobotu 27. září se začátkem v 17 hodin! Průběh utkání můžete sledovat také v tradičním on-line přenosu!
25.9.Josef Skořepa: V kabině moc nepovídám, jsem spíš uzavřený sám do sebeMartina Válková

Na ledě ho kromě čísla 81 poznáte i podle jeho bílého roláku. Navíc po zápase se Slovanem Ústí nad Labem mu přibylo ještě jedno drobné, snad dočasné poznávací znamení – šrám na nose. „Rozhodčí řekl, že mi to udělal vlastní hráč, který se tam motal, takže já vůbec nevím, kdo to byl,“ vyjádří se rezignovaně. Hned po pár minutách, co se s ním bavím, můžu zavrhnout následující: domněnku, že jeho přezdívkou je Skořápka. „Tu jsem odmítl, to je takové dětinské.“, a dále i obavu, že toho z něj moc nedostanu, protože jak on sám řekl, je spíše uzavřený sám do sebe. Přesto se „Skořice“, jak mu spoluhráči skutečně přezdívají, docela rozpovídal. Nakonec se tak jindy obligátní rozhovor o pár minutách protáhl v o něco delší konverzaci. Tady vám přinášime alespoň malý střípek toho nejzajímavějšího.

24.9.Ústí otočilo proti omlazeným Benátkám ve třetí třetiněBEN - UNL 1:2, 6.kolo | Tomáš NejedloHned s devíti juniory v sestavě nastoupili do utkání s Ústím benátečtí hokejisté. Omlazená sestava makala, bojovala, avšak ve třetí třetině první ústecká lajna otočila zápas. Benátky šly do vedení v polovině utkání, kdy se trefil odchovanec benáteckého hokeje Vojtěch Havlas! Ve třetí části hry dalo o sobě vědět především největší eso hostí - Jaroslav Roubík. První gól šťastně sám dal a na druhý vítězný nahrál Vítu Budínskému. Slovan tak u Jizery vydřel šťastnou výhru, ale výkon domácích mladíků určitě potěšil!
23.9.Středeční domácí výzva. Přijde proti Ústí další výhra?BEN - UNL 1:2, 6.kolo | Tomáš NejedloŠesté prvoligové kolo benátečtí hokejisté sehrají opět na domácím ledě. Bude se jednat již o páté letošní utkání v Benátkách a Středočeši si brousí zuby na další výhru. Zatím totiž kromě zápasu s Kadaní dokázali všechna utkání vyhrát a hřejí se v úvodu sezóny na druhé příčce. Ve středu 24. září k řece Jizeře přijede soupeř z Ústí nad Labem, kterému momentálně patří devátá pozice. V posledním dosud odehraném utkání Slovan padl v Mostě v prodloužení 2:3. Utkání bude na benáteckém zimním stadionu sehráno od 17:30 hodin a připraven bude také tradiční on-line přenos!
20.9.Po Kladnu si Benátky doma vyšláply i na Chomutov!BEN - CHM 3:2, 5.kolo | Tomáš NejedloBenátecká paráda v úvodu sezóny pokračuje. Z pěti kol Benátečtí získali už čtyři výhry a ne ledajeké! U Jizery padl Šumperk, Kladno a naposledy také další aspirant postupu - Chomutov. Ten Středočeši zdolali po kvalitním a soustředěném výkonu. V první třetině na Skalického trefu odpověděl tečující McGregor, aby následně domácí opět do vedení poslal Miškovský. Ve dvojnásobné přesilovce zvýšil Mikyska a v poslední části se čekal chomutovský nápor. Piráti ale dokázali Rýglem jen snížit, a tak Benátky v euforii oslavily tříbodový zisk.
19.9.Další kvalitní podívaná. K Jizeře přijede ambiciózní ChomutovBEN - CHM 3:2, 5.kolo | Tomáš NejedloPovedený úvod sezóny zažívají benátečtí hokejisté. Ze čtyř odehraných duelů třikrát zvítězili a už se těší na další zápas. Po Kladnu se v Benátkách představí další aspirant na postupové příčky - ambiciózní Piráti Chomutov. Účastník posledních dvou extraligových ročníků bude usilovat o návrat mezi tuzemskou elitu a pohled na jeho kádr tomu zcela jasně napovídá. Není tak pochyb, že u Jizery bude v sobotu 20. září nachystána vskutku výborná prvoligová podívaná. Zápas startuje v 17:00 hodin a nenechte si ho rozhodně ujít! Pro ty, kteří na benátecký zimní stadion nebudou moci dorazit, je zde i alternativa v podobě textového on-line přenosu!
17.9.Oblíbený soupeř z Mostu padl s Benátkami i po patnáctéMST - BEN 4:5, 4.kolo | Tomáš NejedloBenátecký hokej musí být pro Most snad už noční můrou. Jak jinak si vysvětlit mostecké prokletí, které nyní trvá již patnáct prvoligových zápasů. Benátky začaly na severu Čech skvěle a po trefách Dlouhého, Ordoše a Skořepy vedly již o tři branky. Pak ale převzali iniciativu Mostečtí a čtyřmi brankami otočili průběh utkání. Pak ale prodloužení trefil v přesilovce Říha a v nájezdech o patnácté výhře Benátek proti Mostu v řadě rozhodl Pabiška. Posílený Most tak opět Benátky neporazil, i když k tomu tentokrát nebylo daleko. Středočechy čeká další utkání v sobotu doma, přijede prvoligový favorit z Chomutova!
16.9.Prodlouží Benátky vítěznou sérii s Mostem na patnáct utkání?MST - BEN 4:5, 4.kolo | Tomáš NejedloHokejisté Benátek nad Jizerou by těžko v první lize hledali oblíbenějšího soupeře. V prvoligové historii totiž Benátky proti Mostu vyhrály všech 14 zápasů! Patnácté pokračování je na programu již nyní. Avšak pozor! Mostečtí před sezónou posílili o taková jména jako Tomáš Divíšek, Vojtěch Kubinčák a Jan Alinč a porazili doma ambiciózní Chomutov. Takže zápas to rozhodně nebude jednoduchý, ale doufejme, že Benátečtí prodlouží vítěznou sérii. Na mosteckém zimním stadionu se bude hrát ve středu 17. září se začátkem v 17:30 hodin! Průběh utkání sledujte v tradičně podrobné on-line reportáži!
13.9.V třetím domácím zápase přišla první porážkaBEN - KAD 2:3, 3.kolo | Ondřej NejedloPo dvou vydařených domácích představeních benátečtí hokejisté prvně narazili. Po dvě třetiny duelu s Kadaní tahali za kratší konec pomyslného provazu. Sebemenší zaváhání jejich sok téměř vždy potrestal. Až ve třetí třetině se Pešánovi svěřenci herně zvedli a v závěru dokonce sahali po vyrovnání. Pozorná kadaňská obrana v čele s jistým Hanuljakem ale dělbu bodů nepřipustila.
12.9.Do třetice doma. Benátky si brousí zuby i na KadaňBEN - KAD 2:3, 3.kolo | Tomáš NejedloV Benátkách se samým úvodem sezóny musí panovat rozhodně spokojenost. Vždyť po dvou domácích kolech mají Středočeši plný počet šesti bodů a skóre 6:1. Naposledy od Jizery s porážkou odjelo favorizované Kladno, které na střídačce podporovala legenda českého hokeje a majitel klubu Jaromír Jágr. Ani jeho přítomnost na Benátecké nestačila. Nyní je tu ovšem nový zápas, nový soupeř a touha získat další výhru! Přijede SK Kadaň, tedy houževnatý mančaft s mladým kádrem a několika zkušenými borci. Záložní celek Chomutova vždy patřil k nepříjemným soupeřům a zápas to tedy rozhodně nebude jednoduchý. Začátek zápasu je na benáteckém zimním stadionu v sobotu 13. září naplánován na 17 hodin! Průběh utkání nabídne také tradičně podrobný on-line přenos!
11.9.Jan Lukáš: Teď chci prodat své zkušenosti z KHLMartina Válková

Sotva opustí ledovou plochu, kde se pár okamžiků před tím zaskvěl vychytanou nulou a po právu oslavoval se svými spoluhráči vítězství nad Kladnem, přiskočím k němu se slovy: „Můžu si tě pak odchytnout na rozhovor?“ - „Jo, určitě,“ odhaduji jeho reakci víceméně jen dle artikulace a výrazu, protože kolem dokola stále ještě panuje radostná leč hlučná atmosféra. Netrvá to dlouho a vychází z kabiny. Tentokrát však již odproštěný od brankářské výstroje, tedy co se objemu týče, alespoň dvakrát menší. „Nebude vadit, když to uděláme v tělocvičně?,“ zeptá se. A tak zatímco Honza šlape na rotopedu, aby, jak sám říká, vyjezdil tenhle náročný zápas, já u něj stojím s diktafonem a zpovídám ho.

10.9.Dva zápasy, šest bodů. Kladno s Jágrem na střídačce v Benátkách padloBEN - KLA 2:0, 2.kolo | Tomáš NejedloParádní vstup do sezóny zažívají benátečtí hokejisté. Dva zápasy v domácím prostředí, zisk šesti bodů. Taková je bilance Středočechů po dvou úvodních prvoligových kolech. Druhá výhra byla o to sladší, že přišla proti tradičnímu extraligového celku, který loni z nejvyšší soutěže spadl. Kladno u Jizery neskórovalo a majitel klubu Jaromír Jágr musel na střídačce vytrpět porážku 0:2, kterou svými góly zařídili benátečtí Skořepa a Šimek. Třetí domácí zápas v řadě čeká Benátky už v sobotu, přijede Kadaň a domácí hokejisté si brousí zuby na třetí výhru!
9.9.Duel dvou Středočechů u Jizery. Přijede exligové Kladno!BEN - KLA 2:0, 2.kolo | Tomáš NejedloÚvodní utkání nové prvoligové sezóny se benáteckým hokejistům povedlo na jedničku. Šumperk doma přehráli 4:1 a nyní se již soustředí na další domácí duel. A nebude to ledajaký zápas. K Jizeře totiž zavítá tradiční extraligový účastník, který však loni tuzemskou elitu opustil - Rytíři Kladno. Středočeši rovněž začali dobře, v Mostě vyhráli 5:1 a mužstvo ze střídačky podporoval majitel a prezident klubu Jaromír Jágr! "Myslím si, že Jaromír Jágr přijede i do Benátek nad Jizerou, což by mělo být pro fanoušky opravdu velké lákadlo," říká manažer benáteckého oddílu Bartoloměj Salanský.Na benáteckém zimním stadionu bude úvodní buly ve středu 10. září vhozeno v 17:30 hodin! Průběh utkání nabídne také tradiční on-line přenos!
8.9.Domácí premiéra na výbornou, Šumperk odjel s porážkou 1:4BEN - SUM 4:1, 1.kolo | Tomáš NejedloVstup do nové prvoligové sezóny se benáteckým hokejistům vydařil na výbornou. Už v první třetině úvodního domácího souboje s Šumperkem se Benátky díky trefám Jonáka a Dlouhého dostali do dvoubrankového vedení. Jediným zásahem, kterého Draci u Jizery dosáhli, bylo snížení Veleckého. Ve druhé části Benátecké uklidnil Krejčík a definitivu premiérové letošní výhry zajistil druhým zásahem v utkání Jonák. Už ve středu Benátky čeká další domácí duel, přijede exligové Kladno.
7.9.Nový prvoligový ročník startuje, Benátky na úvod hostí Šumperk!BEN - SUM 4:1, 1.kolo | Tomáš NejedloPřípravné období na novou prvoligovou sezónu uteklo jako voda a první mistrovský duel je tu! Benátečtí hokejisté ho sehrají na domácím ledě a soupeřem bude celek Šumperka. Posílený tým Draků touží dosáhnout na mety, které znamenají účast ve vyřazovacích bojích a pomáhat jim k tomu jistě budou i frenetičtí fanoušci. Ani benátečtí příznivci by se však neměli nechat zahanbit a v pondělí 8. září vyrazit do hlediště zimního stadionu v Obodři. Vzájemný duel startuje v 17:30 hodin a průběh utkání nabídne rovněž tradiční on-line přenos!