1. 12. 2015 | Martina Nová

„Musíme věřit, že se to zlomí,“ burcuje jediný pondělní benátský střelec Ordoš

Benátky dokázaly dohromady i s přípravou Slavii již dvakrát porazit a dlouho to vypadalo, že by se jim to mohlo v poslední listopadový den povést zas. Jenže plachtícím kotoučem vývoj zápasu zvrátil slávistický Bahenský. „Zase jsme to nezvládli, bohužel. I když jsme vedli 1:0, tak jsme, bohužel, dostali takový náhodný gól a vlastně i druhý po individuální chybě, a pak už se to těžko dohání proti takovému soupeři,“ hodnotil vývoj utkání útočník Jan Ordoš, který se v pondělí zapsal do tabulky střelců po souhře v přesilové hře, při které asistovali Jiří Kurka a nová posila Václav Pletka. Ordoš si tak upevnil pozici nejlepšího benátského střelce.

Zápas proti takovému celku, jako je pražská Slavia není nikdy snadný, s jakým plánem šli do utkání Benátčané? „Chtěli jsme alespoň získat nějaký bod a taktika je pořád stejná, dodržovat náš systém a hrát dobře v obranném pásmu,“ popisuje devatenáctiletý útočník. „To jsme vlastně plnili padesát minut, potom gólu se nám to ale sesypalo a těžko se to dotahovalo,“ připouští sklesle Ordoš.

I přes bodový půst byla opět vidět obrovská snaha a urputnost benátských hráčů, která se podařila využít alespoň v přesilové hře. „Ty přesilovky si myslím, že nám docela šli, škoda, že jich nebylo víc.“ A jaké padlo hodnocení po utkání v kabině? „Řekli jsme si, že jsme odvedli dobrý výkon, ale bohužel to nevyšlo,“ prozrazuje adept na nedaleké MS U20 ve Finsku.

Již ve středu čeká Středočechy další duel, tentokrát doma u Jizery proti známé Kadani, která se momentálně drží na rozhraní míst zajišťující play-off a jeho předkolo. „Ve středu už to musíme zvládnout,“ povzbuzuje Ordoš a dodává, „hrajeme doma, takže už i pro diváky budeme chtít vyhrát. Tam doufáme, že získáme tři body.“ Jaká nyní panuje vůbec nálada v týmu? „Snažíme se povzbuzovat, nemyslím si, že by nálada byla nějak špatná, ale v hlavách to asi všichni máme, že jsme teďka párkrát nebodovali . Musíme věřit, že se to zlomí,“ říká nejlepší střelec Benátek.

Proti Slavii nastoupil Jan Ordoš v jedné formaci s novým hráčem benátského týmu, zkušeným Václavem Pletkou. A při první početní výhodě tato kombinace vynesla kýžený gól, jak vidí tuto souhru mladý útočník do příštích zápasů? „Sehráváme se, takže uvidíme. Další zápas můžu třeba hrát s někým jiným, záleží všechno na trenérovi a já se snažím hrát s každým, koho mi trenér dá do lajny,“ zakončuje hráč s číslem 45.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
7. SLA Slavia 20 53:50 35
8. HAV Havířov 20 51:45 33
9. JIH Jihlava 20 50:44 32
10. PRO Prostějov 20 55:66 27
11. FRM Frýdek-Místek 20 61:56 25
12. TRE Třebíč 20 47:58 21
13. BEN Benátky n/J 20 47:67 21
14. UNL Ústí n/L 20 45:81 14
15. SOK Sokolov 20 54:88 11
16. KAD Kadaň 20 34:91 8
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
26.10.2019

Konec hostování

Devatenáctiletému brankáři Jakubu Kašparovi skončilo měsíční hostování v benáteckém klubu. Kašpar se tak vrací zpět do organizace extraligového týmu HC Energie Karlovy Vary. V Benátkách nad Jizerou odchytal 2 utkání.


28.09.2019

Proti Vsetínu s Musilem

Benátecký dres oblékne poprvé v utkání proti Vsetínu dvaadvacetiletý útočník Adam Musil, jemuž byly vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Nadějný český reprezentant odehrál v letošní sezóně v libereckých barvách 5 utkání, v nichž ale nebodoval.


25.09.2019

Bittner do Třebíče

Benátecký útočník Ladislav Bittner mění působistě v rámci Chance ligy. Do konce letošní sezóny bude hostovat v Třebíči.