13. 12. 2015 | Martina Nová

„Na jeden gól se doma nedá vyhrávat“, bědoval po těsné porážce Jaroslav Vlach

První třetinu utkání proti Havířovu měli jasně pod taktovkou Benátčané, přestože se nedokázali střelecky prosadit. Jenže ve druhé třetině ustoupili od toho, co hráli. „Začali jsme hrát zbytečně nahoru dolu místo toho, abychom byli trošku trpěliví a hlídali si je pořád poctivě zezadu a chodili víc do střelby,“ přiznává Jaroslav Vlach. „To jsme změnili těch prvních deset minut, Havířov nám dal dva góly, a pak jsme se snažili vrátit k tomu, co nás zdobilo první třetinu, i když jsme z toho nedali žádný gól. Zkrátka jsme pak už nedali žádný gól navíc,“ popisuje jediný benátský střelec večera.

Po polovině odehraného utkání přišla delší odmlka, kdy byla signalizovaná výhoda pro Benátky, po odpískání zůstal jeden z havířovských hráčů ležet na zemi po čistém ataku benátského hráče. K tomu ještě havířovští šli diskutovat o dodatečném vyloučení Jaroslava Vlacha, který byl následně potrestán za vysokou hůl 2+2 minutami. „Ani popravdě nevím, co pan rozhodčí pískal, protože já určitě žádný faul neudělal, tak mě to možná namotivovalo ještě víc do toho zápasu,“ říká Vlach k inkasovanému trestu.

Po přečkání oslabení to byl právě Jaroslav Vlach, který snížil skóre zápasu ve 38. minutě na 1:2. „Myslím, že Laky (Dominik Lakatoš, pozn. red.) se Stráňou (Jan Stránský, pozn. red.) odvedli dobrou práci, dovezli puk do třetiny, já jsem jen zavřel mantinel, nějak mi ten puk vypadl ze skrumáže a snažil jsem se jít do brány a propadlo to tam,“ popisuje gólovou situaci a zároveň chválí své spoluhráče z útoku, se kterými v jedné lajně nastoupil jak v pátek, tak v neděli za Liberec.

Přestože Benátky přestřílely Havířov o deset pokusů, na gólmana Růžičku stejně putovalo 31 střel. „V několika momentech nás podržel, je vidět, že je to zkušený gólman a prokázal svoje kvality,“ chválí mladoboleslavskou výpomoc Vlach.

Jak by ale zhodnotil celkový výkon týmu v sobotním duelu? „Já bych řekl, že jsme byli celý zápas lepší my, ale na to se nehraje, oni dali dva góly, my dali jeden,“ říká sklesle hráč s číslem 35. „Prostě se trápíme v koncovce, na jeden gól se doma nedá vyhrávat. Když nezlepšíme koncovku, tak můžeme celý zápas makat… Myslím, že jsme celý zápas odmakali na 150%, ale prostě když nedáme góly, a pak lacino inkasujeme, tak je to těžké a frustrující, obzvlášť v naší situaci, v jaké nyní jsme,“ zakončuje s rozhořčením útočník Jaroslav Vlach.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
14.08.2020

Nový systém

Nový systém Chance ligy najdete zde.


12.08.2020

Hampl za moře

V příští sezóně nebude oblékat benátecký dres osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Jeho novým působištěm se stane tým Saint John Sea Dogs (QMJHL). Více se můžete dočíst https://liberecky.denik.cz/hokej_region/obrance-jan-hampl-miri-do-severni-ameriky-20200720.html


11.08.2020

Pravidla otevření ZS

Pravidla otevření zimního stadionu naleznete zde.