24. 5. 2022 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Po Havlasovi přichází další bývalý hráč Dvora Králové – Jan Dvořák

Soupiska druholigových Benátek se rozrůstá o další jméno. Novou posilou se stává čerstvě třiadvacetiletý útočník Jan Dvořák, odchovanec hokeje v nedaleké Mladé Boleslavi. Mladý forvard s výhledem do dalších sezón v Benátkách loni zažil veleúspěšné tažení Dvora Králové nad Labem třetí nejvyšší soutěží až do kvalifikace o první ligu! Tamnímu Rodosu pomohl sedmadvaceti body a nyní bude bojovat u Jizery. V týmu se tak potká i se svým loňským spoluhráčem ze Dvora – benáteckým odchovancem Vojtěchem Havlasem.

Kariéra Jana Dvořáka

S hokejem začínal v Mladé Boleslavi, kde se postupně propracoval až do extraligové juniorky. Zahrál si také v zámoří, když nastupoval v barvách týmu Utah Outliers. Po návratu do České republiky posílil prvoligový Havířov, občas chodil vypomáhat také druholigové Opavě. V posledních dvou sezónách nastupoval za druholigový Dvůr Králové nad Labem, s nímž si v uplynulém ročníku zahrál baráž o postup do druhé nejvyšší soutěže.


Jan Dvořák: „Chci navázat na loňskou sezónu ve Dvoře a dojít v play-off co nejdál.“

Druhá liga není pro Honzu Dvořáka neznámou soutěží. Jak již bylo napsáno, v minulé sezóně pomohl svými výkony k historickému úspěchu Dvora Králové nad Labem. „Rád bych na to navázal i tady v Benátkách. Loni jsme vyhráli svou skupinu, byli jsme druzí v kvalifikaci o baráž... Minimálně to stejné bych si přál i tady, prostě dojít v play-off co nejdál,“ říká mladý útočník na otázku, s čím k Jizeře přichází.

Složení druholigových skupin zatím ještě není dané, možné ale je, že Benátky se utkají právě se soupeři, s nimiž se potkával i Dvořákův loňský tým. „Skupina to byla nevyzpytatelná. Zkušeným a kvalitním týmem byl například Most nebo Letňany, naopak třeba Nová Paka, Hronov nebo Jablonec – tam byli spíše mladší a bruslivější hráči bez výraznějších hvězd, ale žádný soupeř nebyl úplně lehký,“ ohlíží se za loňským ročníkem mladoboleslavský rodák a odchovanec.

Jan Dvořák je zástupcem mladé generace, která nyní do Benátek přichází. Ve svých třiadvaceti letech odehrál v podstatě dvě plnohodnotné mužské sezóny (v ročníku 2020/21 sehrál z důvodu COVIDU ve Dvoře jen tři zápasy). „Adaptace mezi dospělé určitě chvíli trvá, ale postupem času si člověk zvykne. Mezi muži už je na všechno méně času, ale každým dalším zápasem, každou sezónou je člověk zkušenější a zkušenější,“ přemítá.

V Benátkách se skládá kvalitní mančaft a i mladá krev v podobě Honzy Dvořáka chce přiložit ruku k dílu. „Na sezónu se těším moc, podle těch jmen, co přicházejí, se sestavuje dobrý tým a věřím v úspěch,“ říká Dvořák a jedním dechem dodává, že i krátká vzdálenost z Mladé Boleslavi, kde bydlí, hrála v rozhodování o angažmá roli: „Jednoznačně, domů je to kousíček. Přece jenom dojíždění do Dvora nějakou tu hodinu zabralo, takže jsem moc rád, že tu budu hrát a doufám, že v úspěšném týmu,“ je cítit z jeho slov nadšení do nové práce.

A podobně jako u předchozích rozhovorů i Honza vzkazuje fanouškům: „Přeji si, aby jich chodilo co nejvíce, doufám, že našimi výkony je pozveme do hlediště a věřím, že nás budou podporovat!“

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!