7. 1. 2007 | Tomáš Špringl

Podaří se zlomit prokletí?

Zápasy s Nymburkem patří k těm, na které se všichni dlouho předem těší. Ač v konečném pořadí končily Benátky většinou na lepším místě tabulky, ve vzájemných zápasech představuje pro benátecké hráče Nymburk prokletí, které se dá těžko zlomit v domácích zápasech, a už vůbec nemožnost výhry na ledě soupeře. Nymburskou pevnost se Benátkám nepodařilo dobýt více jak pět let. O to větší by hokejisté od Jizery měli mít motivaci. Nymburk ale poslední tři svá utkání vyhrál a tuto sérii bude chtít na svém ledě potvrdit. V utkání už nastoupí vyléčený Petr Kounovský, naopak kvůli nemoci nebude k dispozici Martin Mařík. Zápas začíná ve středu v 18:00 na nymburském zimním stadionu.

Poslední vzájemný zápas, který se odehrál na benáteckém ledě, skončil velkým zklamáním pro domácí. I když Benátky vedly ještě v 53. minutě 2:0, po vyloučení jednoho z hráčů se podařilo Nymburku zásluhou Kosejka poprvé prosadit a stáhli na pouhý jeden gól. To zvedlo morálku hostím, naopak domácí hráči jakoby najednou nevěděli co hrát a dvě minuty před koncem vstřelil Křejčík vyrovnávací gól. V závěru se benáteckým hráčům podařilo odvrátit ostudnou prohru, i když konec třetí třetiny a část prodloužení odehráli v oslabení.
Polabanu se několik posledních zápasů daří. V domácím zápase s Chrudimí dokázali vyrovnat na poslední chvíli na 1:1 a uhájili tak alespoň remízu. V následujícím výjezdu do Milevska si Nymburk odvážel vysokou prohru 6:2. Domácí zápas s posledním Pelhřimovem rozhodly čtyři minuty ve druhé třetině, kdy vše začal v 34. minutě Šimek, následovali Dvořák a Gajovský (oba v 37.minutě) a střeleckou show zakončil v 38. minutě znovu Šimek. Tyto góly rozhodly o výhře 5:3. Předehrávka 29. kola byla pro domácího gólmana Kreminu šťastná, podařilo se mu vychytat nulu proti Strakonicím, dalším šťastlivcem byl Oldřich Nýč, jenž pomohl týmu svým gólem a třemi asistencemi k výhře 4:0. Je též nejlepším hráčem a v jeho statistikách se vyskytuje třikrát stejné číslo, odehrál v dresu Polabanu 24 zápasů, má stejný počet kanadských bodů a také tolik trestných minut. S 20 body ho následuje mladý sparťanský útočník Petr Culka a o bod za ním je ex-písecký Martin Šimek. Mezi obránci vyniká Pavel Kříž s 2 góly a 14 asistencemi. Za ním se nachází nejstarší hráč druhé ligy Milan Kosejk s 13 body.
Bránu většinou hájí další bývalý sparťanský mládežník Roman Matoušek, jenž za téměř 1000 minut v bráně pustil 50 gólů.