11. 5. 2012 | Ondřej Nejedlo

Prvoligoví hokejisté polykají tréninkové dávky

Poctivá příprava na nový prvoligový ročník je nezbytná. V Benátkách nad Jizerou to moc dobře ví, proto se A-mužstvo sešlo k tzv. "suché" přípravě již ve středu 2. května. Samotný kádr doznal minimálních změn. Posilou s nejzvučnějším jménem se stal někdejší extraligový hráč Liberce a Mladé Boleslavi Jan Plodek (na snímku). Plodek již v Benátkách nad Jizerou na konci sezóny působil, avšak zraněné rameno mu nedovolilo sehrát více než dva zápasy. Nyní je už v plné síle. Do Benátek nad Jizerou má vyřízeno hostování do konce sezóny.
Brankářský post zatím tvoří dvojice gólmanů Jiří Stejskal-Robin Blažíček. S Michalem Nedvídkem dále vedení libereckého klubu nepočítá a Michal si tak hledá angažmá v jiném klubu.

V obraně skončil mladý bek Tomáš Hobza, jemuž nebyla prodloužena smlouva. Naopak novou tváří v benáteckých zadních řadách se stal dvacetiletý liberecký junior Tomáš Čechura, který si v loňské sezóně zahrál druholigové play-off v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou.

Benátecký led již dále nebude brázdit zdejší dlouholetý hráč Petr Weiss, jenž bude pravděpodobně hostovat v druholigovém Nymburce a zároveň vykonávat funkci asistenta trenéra u přípravky a staršího dorostu v Benátkách nad Jizerou. Jak již bylo řečeno, posilou s nejzvučnějším jménem se stal zkušený třiatřicetiletý forvard Jan Plodek, který ve své kariéře nastřádal 413 extraligových zápasů, v nichž si připsal 136 kanadských bodů. Benátecký tým také doplnila čtveřice nadějných libereckých juniorů. Jedná se o Patrika Maďara, Ladislava Bittnera, Daniela Miškovského a Davida Moronga. První zmiňovaný se již v loňské sezóně v Benátkách nad Jizerou mihl, když zde odehrál dva zápasy.

Soupiska hráčů pro letní přípravu

Brankáři:Robin Blažíček, Jiří Stejskal.

Obránci:Tomáš Čechura, Jan Jaroměřský, Petr Kolmann, Tomáš Mrkvička, Ján Niko, Marek Pabiška, Jiří Říha, Radim Šimek, Aleš Vála.

Útočníci:Ladislav Bittner, Filip Jánošík, Ctibor Jech, Vít Jonák, David Kellner, Tomáš Klimt, Miroslav Kopic, Tomáš Kouřil, Lukáš Král, Tomáš Liška, Patrik Maďar, Daniel Miškovský, David Morong, Jan Plodek, Daniel Skalický, Josef Skořepa, Lukáš Vařecha, Jaroslav Vlach.

Pro úplnost dodejme, že realizační tým zůstal bez změny.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
23.07.2019

Na zkoušku Hrstka

Dalším hráčem na zkoušku je dvacetiletý brankář Jakub Hrstka, který v uplynulé sezóně chytal v druholigovém týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou.


16.07.2019

Dva hráči do zámoří

V příští sezóně neoblékne benátecký dres brankář Lukáš Pařík. Nejvýše draftovaný český hráč letošního roku míří do týmu Spokane Chiefs (WHL). Spolu s ním odchází do zámoří také mladý útočník Jan Cikhart, ten bude hrát stejnou soutěž za Tri-City Americans.


05.06.2019

Maier do Zvolena

V benáteckém týmu již dále nebude působit dvaadvacetiletý obránce Patrik Maier, jenž odchází do slovenského extraligového klubu HKM Zvolen. Maier ve dvou sezónách odehrál v benáteckých barvách 88 zápasů, v nichž si připsal 21 kanadských bodů (6+15).