10. 7. 2022 | Tomáš Nejedlo

17. července startuje try-out. „Slibujeme si od toho rozšíření kádru,“ říká Martin Novák

Letní dovolené jsou v plném proudu, školou povinní si užívají prázdnin a hokejové zimní stadiony se pomalu chystají na novou sezónu. Nejinak je tomu také v Benátkách nad Jizerou, kde se rozjelo mrazící zařízení a spolu s tím se také blíží neděle 17. července, kdy benátecký klub uspořádal tzv. „try-out“, tedy zkušební období pro potenciální adepty do druholigového kádru. „Každý den dáme šanci našim juniorům, hráčům z béčka a dalším, kteří se k nám aktuálně hlásí,“ objasňuje jednatel klubu Martin Novák, který zároveň upřesnil funkci této zkoušky, její cíle a také se krátce zastavil u systému soutěž pro nadcházející sezónu.

Martin Novák: „Krajská liga bude ideálním mezistupněm mezi juniorkou a druholigovým áčkem.“

Hokejová sezóna pro ročník 2022/2023 už pomalu klepe na dveře a moc dobře to vědí také v Benátkách. „Vzhledem k tomu, že už máme namraženou ledovou plochu a sezóna se blíží, organizujeme „try-out“ pro naše odchovance a hráče, kterých tu máme hodně a myslíme si, že by se časem mohli do druholigového mužstva zapracovat. Od 17. července dáme každý den šanci našim juniorům, hráčům z béčka a dalším, kteří se k nám aktuálně hlásí,“ upřesňuje jednatel klubu Martin Novák konání zkušebního období.

Zároveň dodává, že i hráči, kteří by měli patřit ke kostře mužstva nemusejí před zahájením ostré přípravy, která začne v srpnu, v měsíci červenci zahálet. „Zapojit se samozřejmě mohou i hráči z jádra áčka v rámci dobrovolných tréninků. Slibujeme si od toho, že najdeme další hráče do kádru pro druhou ligu. Ti, kteří šanci nechytnou, budou mít možnost hrát v našem „B“ mužstvu, které od nové sezóny bude hrát krajskou ligu mužů, tedy o soutěž výš než loni! Vítáme to, protože přeci jenom z regionální ligy juniorů do druhé ligy by byl skok – tento mezistupeň je absolutně optimální,“ říká Novák a ví o čem mluví, neboť juniory v loňské sezóně vedl jako trenér.

Z toho důvodu také mládežnické naděje dobře zná a tento formát, jenž se nyní u Jizery nastavuje, rozhodně kvituje: „Našim juniorům věříme, já osobně jsem přesvědčen, že za dva tři roky budou pravidelně druhou ligu hrát, ale právě tento mezistupeň v krajské lize nutně potřebují, protože „kvalita“ mládežnických soutěží a v podstatě nemožnost postupu je špatná, tak jim jejich růst urychlíme – budou hrát v béčku a doufám, že si spousta z nich zahraje i druhou ligu!“

V rámci našeho předsezónního povídání Martinu Novákovi nedalo, aby se nezastavil u systému letošního ročníku druhé ligy. „Systém soutěže z našeho pohledu není vůbec šťastný – je roztahaná po půlce republiky, řada zápasů nebude zajímavých a hlavně se najezdí strašně moc zbytečných kilometrů. Překvapuje mě, že spousta týmů rychle změnila svůj názor a místo čtyř divizí se udělaly dvě skupiny, kdy Hronov bude jezdit například do Chebu, kdy by to paradoxně měl blíž do Havířova…,“ pokyvuje hlavou nad zvoleným formátem, avšak jedním dechem dodává, že Benátky respektují většinový názor. „Musíme se s tím samozřejmě popasovat, a ačkoliv se nám tento formát nelíbí, akceptujeme demokratické rozhodnutí klubů. Doufáme, že na další sezónu to svaz, potažmo asociace druholigových klubů nachystá ke spokojenosti oddílů, aby se nejezdilo více kilometrů než v celorepublikové Chance lize,“ uzavírá.


Soupiska hráčů HC Benátky nad Jizerou pro „try-out“ v rámci přípravného období:

Brankáři:

Radim Hradiský, Daniel Hofman, Ondřej Šuhájek

Obránci:

Dominik Suk, Václav Haspeklo, Jakub Kuna, Lukáš Kulvejt, Michal Němeček, Martin Procházka, Kryštof Hroudný, Patrik Švach, Erik Švach, Tomáš Macura, František Uřídil, Filip Stach, Matěj Strnádek

Útočníci:

Petr Foerster, Jan Husák, Vojtěch Kuzďas, Jakub Šípek, Jáchym Kredba, Jan Kusý, Filip Štrombach, Pavel Hejňák, Matěj Pavlík, Jakub Peca, Jan Kotyza, Lukáš Křenek, David Rudolph

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 4 23:3 12
2. CHM Chomutov 4 26:10 12
3. LET Letňany 4 18:6 12
4. TAB Tábor 4 17:10 9
5. MOL Most 4 12:8 9
6. UNL Ústí nad Labem 4 10:8 9
7. KLT Klatovy 4 13:13 6
8. BEN Benátky n/J 4 8:12 5
9. HRO Hronov 4 5:17 4
10. JBL Jablonec 4 13:15 3
11. CHB Cheb 4 10:12 3
12. DEC Děčín 4 16:19 3
13. PIS Písek 4 11:19 3
14. RIS Řisuty 4 10:18 3
15. KOB Kobra Praha 4 8:15 2
16. VRC Vrchlabí 4 5:20 1
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
15.09.2022

Permanentky v prodeji

Klub HC Benátky informuje, že jsou k prodeji permanentky na utkání 2. hokejové ligy v sezóně 2022/23, a to na pokladně při zápasech "A" mužstva nebo na sekretariátu klubu po dohodě na e-mailu: hokej@benatky.cz nebo tel. čísle 326 316 500 - p. Nejedlo. Cena celosezónní vstupenky činí 750,- Kč.


29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.