Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 306
Matěj Psota
 
 648
Někdo jiný
 
 356

Celkem hlasovalo 2237 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Změny pravidel a řízení ligy zasáhne i třetí nejvyšší hokejovou soutěž

Mirek Ondra, 13.09.2006
V letošní sezóně dojde k řadě změn v řízení 2. ligy a to jak v pravidlech tak i v samotném systému ligy. Ta nám oproti loňské sezóně nabídne celkem 44 utkání v základní částí, 22 domácích a stejný počet zápasů hraných venku a to z důvodů čtyřkolového systému soutěže. Divák si tedy o deset utkání polepší.

Toto rozhodnutí ale s sebou nese větší tlak na mnohé druholigové amatérské sportovce, kteří budou mít mnohem větší zápasovou zátěž. Na druhou stranu budou hnáni větší motivací postoupit do první ligy. Tato soutěž se bude po dlouhých letech rozšiřovat, a tak odpadne tolik nervy drásající baráž o 1. ligu za předpokladu, že vítěz druhé nejvyšší soutěže složí kauci za extraligovou licenci.

Samotná změna hokejových pravidel nařízená IIHF bude bezpochyby vést k většímu počtu trestných minut v utkání. To by mohlo mít za následek větší gólové nadílky.

Četnějších vyloučení se obává i asistent trenéra Benátek nad Jizerou Aleš Vladyka: "Změny jsou trochu drastické, nás se bude týkat hlavně počty vyloučení, protože veškeré zákroky hokejkou se budou pískat, přesilovek bude víc a budou rozhodovat. Tomu jsme samozřejmě přizpůsobili i přípravu, ve které měl nácvik přesilových her větší prostor než v minulých sezónách. Průměr 19 dvouminutových trestů za 2 extraligová kola hovoří za vše."

Nejdiskutovanější pravidlo určitě zaslechl i ten nejchladnější hokejový fanda. Pravidlo týkající se zdržování hry. V nejabsurdnějším případě by to znamenalo, že jakmile střelec mine bránu a puk skončí bez cizího přičinění v ochrané síti, bude za to muset pykat dvouminutovým trestem. Toto pravidlo se nakonec zmírnilo natolik, že hráč bude potrestán pouze vystřelí-li puk mimo hřiště z vlastní obranné třetiny, přičemž nerozhoduje hráčovo postavení bruslí, ale místo ze kterého puk odehrál.

Dochvilnosti celého týmu jistě prospěje hrozba menšího trestu za pozdní nástup na hrací plochu.

Kompletní pravidla ledního hokeje


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 3,08 (hlasovalo 1592 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist