Jedinou změnou oproti loňským letům je nová tvář mezi týmy - HC AZ Havířov 2010. Ten si zajistil postup do nejvyšší soutěže v baráži, kde s přehledem zvítězil všech svých šest odehraných zápasů a postup do druhé nejvyšší soutěže si zajistil již dvě kola před koncem bojů. Tam postoupil na úkor IHC Písku, který naopak ve vyřazovacích bojích nebyl úspěšný vůbec a ani jednou nezvítězil v základní hrací době.
Konečné pořadí baráže
HC AZ Havířov 2010 18
Medvědi Beroun 1933 18
IHC Písek 8
VSK Technika Brno 8
HC Tábor 8
Benátky začínají svá utkání v domácím prostředí. Dle zatím neoficiálních zpráv by se mělo začínat ve středu 11.9. a Benátky budou na svém ledě hostit Medvědy z Berouna. Své první venkovní utkání je poté čeká ve druhém kole na ledě Jihlavy. Již ve třetím kole přivítá náš tým na svém ledě zmiňovaného nováčka z druhé ligy, celek Havířova. Derby s Mladou Boleslaví je poté na programu již v šestém zápase a to na naší půdě.
Účastníci sezóny 2013/2014
HC Dukla Jihlava
HC Benátky nad Jizerou
HC Most
HC Slovan Ústečtí lvi
BK Mladá Boleslav
HC Olomouc
Královští lvi Hradec Králové
HC REBEL Havlíčkův Brod
SK Horácká Slávia Třebíč
Salith Šumperk
SK Kadaň
HC Stadion Litoměřice
Medvědi Beroun 1933
HC AZ Havířov 2010
Los první čtvrtiny soutěže
1. kolo
Jihlava-Havířov, Benátky nad Jizerou-Beroun, Most-Litoměřice, Ústí nad Labem-Kadaň, Mladá Boleslav-Šumperk, Olomouc-Třebíč, Hradec Králové-Havlíčkův Brod
2. kolo
Havířov-Havlíčkův Brod, Třebíč-Hradec Králové, Šumperk-Olomouc, Kadaň-Mladá Boleslav, Litoměřice-Ústí nad Labem, Beroun-Most, Jihlava-Benátky nad Jizerou
3. kolo
Benátky nad Jizerou-Havířov, Most-Jihlava, Ústí nad Labem-Beroun, Mladá Boleslav-Litoměřice, Olomouc-Kadaň, Hradec Králové-Šumperk, Havlíčkův Brod-Třebíč
4. kolo
Havířov-Třebíč, Šumperk-Havlíčkův Brod, Kadaň-Hradec Králové, Litoměřice-Olomouc, Beroun-Mladá Boleslav, Jihlava-Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou-Most
5. kolo
Most-Havířov, Ústí nad Labem-Benátky nad Jizerou, Mladá Boleslav-Jihlava, Olomouc-Beroun, Hradec Králové-Litoměřice, Havlíčkův Brod-Kadaň, Třebíč-Šumperk
6. kolo
Havířov-Šumperk, Kadaň-Třebíč, Litoměřice-Havlíčkův Brod, Beroun-Hradec Králové, Jihlava-Olomouc, Benátky nad Jizerou-Mladá Boleslav, Most-Ústí nad Labem
7. kolo
Ústí nad Labem-Havířov, Mladá Boleslav-Most, Olomouc-Benátky nad Jizerou, Hradec Králové-Jihlava, Havlíčkův Brod-Beroun, Třebíč-Litoměřice, Šumperk-Kadaň
8. kolo
Havířov-Kadaň, Litoměřice-Šumperk, Beroun-Třebíč, Jihlava-Havlíčkův Brod, Benátky nad Jizerou-Hradec Králové, Most-Olomouc, Ústí nad Labem-Mladá Boleslav
9. kolo
Mladá Boleslav-Havířov, Olomouc-Ústí nad Labem, Hradec Králové-Most, Havlíčkův Brod-Benátky nad Jizerou, Třebíč-Jihlava, Šumperk-Beroun, Kadaň-Litoměřice
10. kolo
Havířov-Litoměřice, Beroun-Kadaň, Jihlava-Šumperk, Benátky nad Jizerou-Třebíč, Most-Havlíčkův Brod, Ústí nad Labem-Hradec Králové, Mladá Boleslav-Olomouc
11. kolo
Olomouc-Havířov, Hradec Králové-Mladá Boleslav, Havlíčkův Brod-Ústí nad Labem, Třebíč-Most, Šumperk-Benátky nad Jizerou, Kadaň-Jihlava, Litoměřice-Beroun
12. kolo
Havířov-Beroun, Jihlava-Litoměřice, Benátky nad Jizerou-Kadaň, Most-Šumperk, Ústí nad Labem-Třebíč, Mladá Boleslav-Havlíčkův Brod, Olomouc-Hradec Králové
13. kolo
Hradec Králové-Havířov, Havlíčkův Brod-Olomouc, Třebíč-Mladá Boleslav, Šumperk-Ústí nad Labem, Kadaň-Most, Litoměřice-Benátky nad Jizerou, Beroun-Jihlava