20. 2. 2007 | Mirek Ondra

Ve středu na derby

B e n á t k y n a d J i z e r o u - Do Benátek zavítá Nymburk a tento soupeř zůstává jediný vyjma Vrchlabí stále neporažený. Na svém ledě Polaban oba své duely vyhrál, v Benátkách neskutečným způsobem vybojoval bod, když v posledních minutách srovnával na 2:2. Pro Nymburk teď mají body cenu zlata, jelikož bojují o poslední postupové příčky. Diváci budou svědky návratu kapitána týmu, Jiřího Jakeše, jenž chyběl týmu od Zimní univerziády v Turíně. Benátky stále bojují o druhou příčku, chybí jim šest bodů, navíc mají zápas k dobru. Druhá Chrudim bude svádět svůj souboj na půdě dobře hrajícího IHC Písek.

NED Hockey Nymburk se zatím celou sezónu pohybuje v bezpečných vodách zaručujících play-off. Až k samotnému konci základní části však začíná citelně ztrácet. Od posledního střetnutí s Benátkami vyhráli pouze třikrát, z toho jednou v prodloužení. Hokejisté určitě nejraději vzpomínají na dobré výsledky ze začátku sezóny. V 8. kole dokázali vyhrát 6:3 na ledě Táboře. O 6 zápasů později vyprovodili Kolín z vlastního stadionu vysoko 7:2, což byla jejich zatím nejvyšší výhra letošního ročníku.

Mezi nejobavánější hráče nymburského celku patří Oldřich Nýč. Ten v letošní sezóně už více jak 20 gólů, z toho tři Benátkám. Toho v kanadském bodování stíhá Petr Culka, který přišel před dvěma lety z pražské Sparty a Martin Šimek, bývalý hráč Písku či Milevska.

Z obránců nejproduktivnější nestárnoucí Milan Kosejk. Hráče stejného věku byste na druholigových kluzištích nejen v Česku hledali marně. Milanu Kosejkovi bylo již šestačtyřicet, přesto patří mezi největší obranné opory středečního soupeře Benátek.

Nymburk disponuje dvojicí vyrovnaných brankářů. Pravidelně se v jejich kleci střídají Roman Matoušek a Pavel Kremina. Přesto o trochu více příležitostí dostává prvně jmenovaný.

Do benátecké sestavy so po nemoci vrátí Martin Mařík. Rovněž Jiřímu Jakešovi dovolí jeho zranění již ve středu naskočit na led. Naopak v obranných řadách budou Benátky postrádat nemocného Martina Holého.

Nevalná bilance Benátek proti svému nejbližšímu soupeři je všeobecně známá. Venku již 13 zápasů v řadě nedovedly do vítezného konce. Doma je jeich bilance o maličko přívětivější, přesto v posledním zápase pouze remizovali 2:2. V posledních minutách třetí třetiny dovedli zápas do prodloužení přesnými zásahy Kosejk s Krejčíkem.