16. 3. 2017 | Věra Novotná

Boleslavské posily v brankovišti

Další díl Kroniky benátecké sezony přinese pohled na benátecké působení dvou hokejistů, kteří nastupovali v dresu Středočechů mezi tři tyče. Oba maskovaní muži přišli k Jizeře z nedalekého města automobilů, a není to to jediné, co mají společné. Ani jeden z gólmanů totiž nemá kořeny v České republice. Už víte, čí cestu shrneme tentokrát? Jde o Tomáše Halásze a Tuomase Tarkkiho. Pojďme se tedy podívat, jak si tito dva vedli a co u řeky Jizery zažili.

Začněme gólmanem, který do Čech přišel ze slovenských Košic. Tomáš Halász naskočil v Benátkách do dvanácti zápasů, z nichž v celkovém součtu vzešla pozitivní bilance sedmi výher a pěti porážek. Angažmá u řeky Jizery nebylo v letošní sezoně jeho jediným. Ve dvou zápasech vypomohl Mostu a Litvínovu, a kromě těchto klání naskočil rovněž za Mladou Boleslav. Benátecké statistiky ozdobil vychytanou nulou, která přišla ve 47. kole proti Ústí nad Labem. Právě díky výkonu Halásze si Středočeši z tohoto zápasu odvezli důležité dva body za fotbalovou výhru 1:0 po prodloužení. Rovněž s celkovou úspěšností zákroků 92,27% může být Tomáš spokojený.

Do prvního utkání, v němž hájil benátecký dres, naskočil Halász ve 38. kole na ledě Litoměřic. Debut to byl úspěšný, neboť v napínavé bitvě Středočeši zvítězili 3:2. Další porce zápasů čekala na Tomáše mezi 42. – 51. kolem, tedy v době, kdy Benátečtí potřebovali každý bod. Také z těchto deseti utkání vzešla pro Halásze pozitivní bilance 6:4. Jak sám ale v rozhovoru přiznal, nejlepší zápas by vybíral jen těžko. „Já bych to až tak nebral, jsem rád za ty, které jsme vyhráli. Mně se celkem povedl první zápas proti Litoměřicím, pak přišla série třech slabších zápasů, kde byla škoda, že jsme tam neudělali nějaký bod. Potom jsem se do toho dostal a kluky jsem podržel. Jsem rád za každý zápas, ve kterém uděláme body,“ uvedl v rozhovoru po zápase s Českými Budějovicemi. Poslední klání v benáteckém dresu čekalo na Halásze, trošku symbolicky, znovu proti Litoměřicím. Také z tohoto duelu vyšli Středočeši vítězně, Kališníky přehráli 4:2.

Halász rovněž naskočil do utkání s Frýdkem-Místkem, které se neslo v duchu charitativního projektu „Legenda pomáhá“. I po skončení tohoto klání se mohl Halász radovat z výhry. Jak nám poté prozradil, vnímá podobné zápasy jako dobrou věc. „Bylo to super. Je to vynikající myšlenka. Dresy byly velmi povedené. Mně se líbí taková speciální utkání nebo retro-zápasy, má to trošku jinou atmosféru. A pokud mají jít dresy do dražby a ještě tedy pomůže takovýto zápas dobré věci, tak je to o to lepší.“

Rovněž Tuomas Tarkki přišel z Mladé Boleslavi, aby rozšířil řady maskovaných mužů. Finský brankář si v benáteckém dresu připsal čtyři starty s výsledným skóre jedné výhry a třech porážek. Výherní zápas přišel hned zkraje sezony, konkrétně ve třetím kole, na ledě Dukly Jihlava. Účastníka letošního play-off přehráli Benátečtí těsně 3:2. Úspěšnost Tarkkiho zákroků se, i díky dobrým výkonům v zápasech, které pro Středočechy nedopadly šťastně, zastavila na 92,65%. Tuomas Tarkki naskočil ke stejné porci zápasů za extraligovou Mladou Boleslav, bilance v těchto utkáních byla naprosto stejná, tři prohry a jedna výhra.

FOTO: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
6. HAV Havířov 33 99:84 54
7. PRE Přerov 33 89:85 53
8. LTM Litoměřice 32 97:89 50
9. TRE Třebíč 32 95:86 49
10. SLA Slavia 32 95:106 48
11. POR Poruba 33 108:111 46
12. FRM Frýdek-Místek 33 110:115 44
13. BEN Benátky n/J 33 81:123 30
14. KAD Kadaň 32 72:151 28
15. UNL Ústí n/L 33 85:119 25
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
13.12.2018

Foto proti Kladnu

Foto z vítězného utkání proti Kladnu najdete zde.


09.12.2018

Foto proti Prostějovu

Foto z domácího zápasu proti Prostějovu najdete zde.


08.12.2018

Dva noví obránci

Na benáteckou soupisku byli zařazeni dva sedmnáctiletí obránci Jan Klodner a Daniel Poizl. Oba jsou českými mládežnickými reprezentanty a mají vyřízen střídavý start z druholigového Žďáru nad Sázavou.