Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 300
Matěj Psota
 
 638
Někdo jiný
 
 350

Celkem hlasovalo 2201 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Boleslavské posily v brankovišti

Věra Novotná, 16.03.2017

Další díl Kroniky benátecké sezony přinese pohled na benátecké působení dvou hokejistů, kteří nastupovali v dresu Středočechů mezi tři tyče. Oba maskovaní muži přišli k Jizeře z nedalekého města automobilů, a není to to jediné, co mají společné. Ani jeden z gólmanů totiž nemá kořeny v České republice. Už víte, čí cestu shrneme tentokrát? Jde o Tomáše Halásze a Tuomase Tarkkiho. Pojďme se tedy podívat, jak si tito dva vedli a co u řeky Jizery zažili.


Začněme gólmanem, který do Čech přišel ze slovenských Košic. Tomáš Halász naskočil v Benátkách do dvanácti zápasů, z nichž v celkovém součtu vzešla pozitivní bilance sedmi výher a pěti porážek. Angažmá u řeky Jizery nebylo v letošní sezoně jeho jediným. Ve dvou zápasech vypomohl Mostu a Litvínovu, a kromě těchto klání naskočil rovněž za Mladou Boleslav. Benátecké statistiky ozdobil vychytanou nulou, která přišla ve 47. kole proti Ústí nad Labem. Právě díky výkonu Halásze si Středočeši z tohoto zápasu odvezli důležité dva body za fotbalovou výhru 1:0 po prodloužení. Rovněž s celkovou úspěšností zákroků 92,27% může být Tomáš spokojený.

Do prvního utkání, v němž hájil benátecký dres, naskočil Halász ve 38. kole na ledě Litoměřic. Debut to byl úspěšný, neboť v napínavé bitvě Středočeši zvítězili 3:2. Další porce zápasů čekala na Tomáše mezi 42. – 51. kolem, tedy v době, kdy Benátečtí potřebovali každý bod. Také z těchto deseti utkání vzešla pro Halásze pozitivní bilance 6:4. Jak sám ale v rozhovoru přiznal, nejlepší zápas by vybíral jen těžko. „Já bych to až tak nebral, jsem rád za ty, které jsme vyhráli. Mně se celkem povedl první zápas proti Litoměřicím, pak přišla série třech slabších zápasů, kde byla škoda, že jsme tam neudělali nějaký bod. Potom jsem se do toho dostal a kluky jsem podržel. Jsem rád za každý zápas, ve kterém uděláme body,“ uvedl v rozhovoru po zápase s Českými Budějovicemi. Poslední klání v benáteckém dresu čekalo na Halásze, trošku symbolicky, znovu proti Litoměřicím. Také z tohoto duelu vyšli Středočeši vítězně, Kališníky přehráli 4:2.

Halász rovněž naskočil do utkání s Frýdkem-Místkem, které se neslo v duchu charitativního projektu „Legenda pomáhá“. I po skončení tohoto klání se mohl Halász radovat z výhry. Jak nám poté prozradil, vnímá podobné zápasy jako dobrou věc. „Bylo to super. Je to vynikající myšlenka. Dresy byly velmi povedené. Mně se líbí taková speciální utkání nebo retro-zápasy, má to trošku jinou atmosféru. A pokud mají jít dresy do dražby a ještě tedy pomůže takovýto zápas dobré věci, tak je to o to lepší.“

Rovněž Tuomas Tarkki přišel z Mladé Boleslavi, aby rozšířil řady maskovaných mužů. Finský brankář si v benáteckém dresu připsal čtyři starty s výsledným skóre jedné výhry a třech porážek. Výherní zápas přišel hned zkraje sezony, konkrétně ve třetím kole, na ledě Dukly Jihlava. Účastníka letošního play-off přehráli Benátečtí těsně 3:2. Úspěšnost Tarkkiho zákroků se, i díky dobrým výkonům v zápasech, které pro Středočechy nedopadly šťastně, zastavila na 92,65%. Tuomas Tarkki naskočil ke stejné porci zápasů za extraligovou Mladou Boleslav, bilance v těchto utkáních byla naprosto stejná, tři prohry a jedna výhra.

FOTO: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,97 (hlasovalo 306 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist