Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 234
Matěj Psota
 
 511
Někdo jiný
 
 277

Celkem hlasovalo 1763 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Bojovníci tělem i duší

Věra Novotná, 27.04.2017

Ústředními postavami osmého dílu Kroniky benátecké sezony jsou dva útočníci, kteří v kádru Benátek působí již delší čas. Zdobí je hra do těla, nevypustí jediný souboj pro puk a i když se týmu zrovna nedaří, stále bojují o dotažení nepříznivého skóre. Už víte, o koho jde? Napovíme vám, nosili dresy s čísly 22 a 59, odehráli většinu ze zápasů středočeského celku. Stále nevíte? Tak my vám to prozradíme, jsou to Ladislav Bittner a Dominik Hrníčko.


Ladislav Bittner našel své působiště v kabině benáteckého celku už v sezoně 2012/2013 a od té doby u řeky Jizery naskakuje stabilně. Mezi své nejlepší sezony řadí tu již předminulou (2015/2016), kdy nasbíral 13 kanadských bodů. Letos na jeho konto přibylo v základní části bodů sedm (4+3), a další tři přidal v bojích s Frýdkem-Místkem (1+2).

Láďovi se dařilo vždy v prvních chvílích utkání, hned třikrát se trefil v prvních deseti minutách. Rovněž platilo, že ty zápasy, v nichž Bittner skóroval, byly ty vítězné. Přispěl k výhře 5:2 nad Havířovem, 4:1 v Kadani a rovněž řídil vítěznou jízdu proti Přerovu (3:2) a Kladnu (4:1). Právě proti Rytířům přišel Bittnerův dvougólový zápas, který ale předznamenalo kolo předtím. Tehdy Benátky zavítaly na led Havířova a Bittner si připsal dvě přesné asistence. Samozřejmě, i tento duel byl pro středočeský celek vítězným.

Ladislav zasáhl rovněž do bojů předkola s Frýdkem-Místkem. I nadále platilo pravidlo, že pokud Bittner skóroval nebo si připsal nahrávku, měl zápas pro benátecký celek vítěznou tečku. Svou přesnou mušku a přehled o hře ukázal v sudých kolech předkola. Ve druhém vzájemném zápase byl strůjcem druhé benátecké branky a přesnou přihrávkou připravil gól rozhodující. Ve čtvrtém souboji asistoval na druhou benáteckou branku.

Stejným srdcařem je Dominik Hrníčko, kterého pravidelně vídali benátečtí příznivci s číslem 59 na zádech. Jeho statistiky hlásí 4 góly a 12 asistencí. Dominikova první trefa přišla ve 4. kole, kdy před domácím publikem přispěl k výhře 4:1 nad Třebíčí. Svůj bodový účet ale významně rozšířil mezi 6. – 13. kolem. Právě v tomto rozmezí zaznamenal jen tři duely, v nichž nebodoval.

Mezi výše zmíněnými koly ale nebyl ten nejlepší zápas Dominika Hrníčka. Ve 22. kole přišel, trošku symbolicky, dvoubodový zápas, kdy Dominik naservíroval dvě přesné přihrávky. Obě dvě na hokejku svého parťáka, Adama Dlouhého. „Obě situace byly z brejků. Při prvním jsem jel okolo obránce, naznačil jsem mu, naštěstí mi nehrál do těla, tak jsem ho obhodil, dal jsem mu to mezi nohy, stáhl se na mě druhý hráč a Čahy (Adam Dlouhý) byl sám před bránou, tak to hezky zakončil. Při druhém gólu nás Ploďák (Jan Plodek) krásně vyslal dva na jednoho. Potom už hraje roli štěstí, jestli to tam spadne, nebo ne,“ popsal po zápase obě situace Hrníčko.

Dominik rovněž nastoupil ke všem pěti zápasům předkola. Bohužel, na svou bodovou líheň ze základní části navázat nedokázal.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,92 (hlasovalo 297 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist