Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 238
Matěj Psota
 
 533
Někdo jiný
 
 281

Celkem hlasovalo 1805 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Honza Bednář: Na šampionát jsem se těšil, snažím se tu pozorovat obránce z ostatních zemí

Věra Novotná, 20.04.2017

Čeští hokejisté do osmnácti let bojovali o čtvrtfinále! Reprezentační výběr postoupil do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa a v souboji o osmi-finále se pokusil zastavit dosud neporažený celek Finska. My jsme před tímto duelem mluvili s Janem Bednářem. Právě benátecký obránce byl druhým nominovaným do výběru trenéra Varadi z kádru středočeského týmu.


Stejně, jako Kryštof Hrabík, je i Jan Bednář za možnost reprezentovat svou zemi velmi rád. „Na šampionát jsem se hrozně těšil a celou sezonu jsem se snažil podávat co nejlepší výkony, abych byl nominován. Užívám si to naplno, máme skvělou partu, zázemí je na nejvyšší úrovni, také na hotel si není jak stěžovat, pochválil zázemí, které organizátoři účastníkům mistrovství připravili. Samozřejmě, na pokoji bydlí Honza s Kryštofem. První zápas odehráli čeští mladíci proti Bělorusku. Honza do tohoto duelu nezasáhl, ale tým neopustil. „Ano, byl jsem se podívat. Se spoluhráči, co nehráli, jsme trochu pomáhali trenérům a kustodům. Samozřejmě jsme celý zápas klukům drželi palce a sledovali z tribuny.“

Následný zápas již ale národní dres oblékl a naskočil s Kryštofem do druhé lajny. Společné působení z Benátek šlo ale nyní stranou. „Vzhledem k tomu, že útočníci hrají na 4 lajny a obránci pouze na 3 lajny, tak jsme spolu na ledě stejně moc nepobyli. A popravdě, na ledě ani moc nevnímám, s jakými útočníky tam zrovna jsem.“ Bohužel pro český výběr byl zápas s Běloruskem ten jediný vítězný. V základní skupině nevyšly českým mladíkům zápasy s USA, Ruskem i Švédskem. „V těch zápasech jsme dělali hrozně moc individuálních chyb. Nechávali jsme je jezdit tři na jednoho, dva na jednoho. Bohužel jsme jim nechávali i možnost samostatných nájezdů. Další chybou bylo časté vylučování, na to si také musíme dát pozor,“ popsal Honza největší nedostatky ve hře českého týmu.

Jak bylo řečeno výše, ve čtvrtfinále narazili čeští mladíci na své vrstevníky z Finska. Před tímto duelem jsme se Honzy ptali na to, jak svého soka vnímá. „Finové jsou velice bruslařsky zdatní a šikovní hokejisté, kterým podle mě příliš nevyhovuje hra do těla, která by je mohla zlomit. Také jsme s nimi hráli přípravný zápas, takže jsme si mohli připravit video.“ Bohužel, čeští mladíci nedotáhli vynikající stíhací jízdu a padli v prodloužení.

Je ale jasné, že účast na světovém šampionátu je skvělou příležitostí okouknout styl ostatních hráčů a vylepšit tak své vlastní hokejové dovednosti. „Já se snažím pozorovat hru beků z ostatních zemí, a podle toho si říkám, co zlepšit. Díky MS hlavně zjišťuji, že se hokej stále zrychluje a beci hrají čím dál tím víc do útoku.“ A který zápas základní skupiny si Honza nejvíce užil? „Asi zápas s USA. Tam se mi dařilo, bylo hodně lidí a fandili nám. Sice jsme prohráli, ale myslím si, že jsme byli lepším týmem. Kdybychom tak často nechybovali, tak bychom vyhráli.“

Před čtvrtfinálovým soubojem měl turnaj na programu „volný den“. „Volný den většinou znamená jeden trénink a zbytek dne volno, ale žádný speciální program,“ vysvětlil obránce, který měl na zápasech základní skupiny své podporovatele. „Ano, měl jsem tady rodiče, kteří byli na zápasech ve skupině a po posledním zápase s Ruskem odjeli domů,“ uzavřel rozhovor Jan Bednář.

FOTO: Juniorský hokej


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,97 (hlasovalo 296 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist