Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 238
Matěj Psota
 
 533
Někdo jiný
 
 281

Celkem hlasovalo 1805 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Mladí hráči dostanou více prostoru, říká o nové podobě WSM Ligy Jan Slivka

Ondřej Nejedlo, 14.05.2017
Příprava na novou prvoligovou sezónu 2017/2018 již pomalu klepe na dveře. Benátečtí hráči se přibližně za týden sejdou v Liberci, kde začnou polykat tréninkové dávky v nepříliš oblíbené suché letní přípravě. Právě o ní, o tvorbě kádru či o nové podobě WSM Ligy jsme si tradičně povídali se sportovním ředitelem benáteckého klubu panem Janem Slivkou.

Po roční přestávce jste se opět podívali do vyřazovacích bojů druhé nejvyšší hokejové soutěže. Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

Sezóna pro nás skončila dobře. To, co jsme si kladli za cíl, jsme splnili. Podařilo se nám postoupit do play-off. Bohužel, jak to bývá, někteří hráči v něm již nemohli nastoupit. Neměli jsme brankáře, kteří nám odchytali celou sezónu. Trošku se to projevilo. Ale jak jsem řekl, sezóna pro nás dopadla dobře, i když pochopitelně postup do čtvrtfinále by byl lepší. Náš tým je tu ale trošku od něčeho jiného. Prvotním cílem je výchova mladých hráčů. Myslím si, že přesně tohle jsme splnili. V sezóně si jich za nás zahrálo hodně. Navíc jsme rádi, že jsme neměli žádné problémy se sestupem.

Druhým rokem také probíhala spolupráce mezi Benátkami a extraligovými týmy z Liberce, Mladé Boleslavi a Sparty. Bude tato kooperace pokračovat i nadále?

Stále zůstáváme partnerským oddílem Bílých Tygrů Liberec. Nicméně situace ve WSM Lize se nyní trošku mění, protože, jak jistě každý ví, příští tři roky se nebude sestupovat. Cílem tohoto opatření je větší prostor pro mladé hráče. V těchto dnech se jedná o tom, zda tato spolupráce bude pokračovat také v případě Mladé Boleslavi i pražské Sparty. Je možné, že budeme spolupracovat pouze s jedním z těchto klubů.

Máte tedy i nadále zájem o spolupráci s těmito dvěma extraligovými týmy?

Ano, určitě o ni zájem máme. Chodili k nám nejlepší juniorští hráči z těchto klubů, což bylo fajn. Ale jak jsem již říkal, v tuto chvíli o tom jednáme, takže definitivní řešení ještě nepadlo.

Už jste to trošku nakousl. V příští sezóně se z WSM Ligy nebude sestupovat. Jak na toto stanovisko nahlížíte?

Samozřejmě na tohle je dvojí pohled. V první lize jsou týmy, které mají ambice postoupit do extraligy, ti se na to pochopitelně dívají svým pohledem. Farmy, do nichž patříme i my, to přivítaly, protože je potřeba, aby mladí hráči mohli dostat šanci. Když se sestupovalo, tak žádný tým samozřejmě nechtěl spadnout, tudíž musel mít ve svém kádru i starší hráče. Dnes bude situace jiná, mladí dostanou více prostoru. Myslím si, že je to správné. Osmnáctiletí či devatenáctiletí hráči, pokud by z nich něco mělo být, měli by hrát druhou nejvyšší soutěž. Nicméně vše se vyhodnotí po třech letech a uvidí se.

Také Benátky měly ve svém kádru několik starších hráčů. Počítáte ještě s jejich službami, nebo tu skončí?

Tři z nich u nás končí. Nadále tu nebudou hrát Janové Plodek a Víšek s Václavem Kočím. Z těch starších, ale ještě relativně mladých, tu zůstane Petr Kolmann a Daniel Špaček. Jan Plodek by měl nastoupit místo Emila Šostého na pozici kustoda u Bílých Tygrů. Jan Víšek si zřejmě bude shánět nějaké angažmá. Situaci kolem Václava Kočího neznám.

Benátecký tým nyní čeká letní příprava. Jaká bude její náplň a kdy začne?

Hráči se sejdou 22. května v Liberci. Začne již pod vedením nového hlavního trenéra, jímž se stal Jiří Kudrna, kterému budou pomáhat asistenti Čermák s Nečasem. Sehrajeme několik přátelských zápasů s tradičními soupeři, kterými jsou Litoměřice, Kadaň či Ústí nad Labem.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,93 (hlasovalo 323 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist