Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 262
Matěj Psota
 
 570
Někdo jiný
 
 304

Celkem hlasovalo 1944 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Prodlouží Benátečtí vítěznou sérii? V úterý zavítají do Kadaně!

Věra Novotná, 21.08.2017

Benátecké hokejisty čeká v úterý 22. srpna předposlední venkovní zápas v rámci přípravy. Po úspěšné rakouské misi zavítají na led celku SK Trhači Kadaň, jemuž se v přípravě zatím nedaří. Ze šesti odehraných duelů se Trhačům podařilo zvítězit pouze dvakrát. Zda Benátečtí prodlouží svou neporazitelnost, můžete sledovat prostřednictvím textové reportáže. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.


Tento článek patří k zápasu:  0.kolo, KAD - BEN 2:3 

Trhači nezačali minulou sezonu dobře

Říká se, že máte o starost méně, pokud dobře vstoupíte do sezony. Trhači se však v úvodu ročníku trápili a museli si připadat jako na horské dráze. Celkem pravidelně střídali vítězství s porážkami a v konečném součtu zaznamenali v prvních čtrnácti zápasech jen deset bodů. Jednu z nejvýraznějších porážek v první části soutěže obdrželi Trhači právě od benáteckých hokejistů, kteří před domácím publikem rozstříleli svého soupeře 8:3. O gól více dokázali do kadaňské branky vsítit hokejisté Ústí nad Labem. Brusle tlačily Kadaň především na kluzištích soupeřů, odkud dokázala za sezonu přivézt pouze pět výher.

V průběhu sezony se do organizace Trhačů dostal bitkař Patrik Moisio z Finska, od něhož ale fanoušci i trenéři očekávali více. V dresu Kadaně se představil pouze ve třech utkání s celkovou bilancí 0+1. Ani angažmá Jana Bergera nemělo u Trhačů dlouhého trvání. Do Kadaně přišel Berger z Litoměřic a ve svém novém působišti nastoupil k deseti utkáním, během nichž dosáhl na jediný kanadský bod.

Dvaapadesátému kolu odzvonilo a Kadaň se v tu chvíli nacházela na 13. příčce, kde byla odsouzená pouze k bojům ve skupině o záchranu. Nakonec mělo vše pro Trhače dobrý konec a tak se Severočeši mohli těšit na kulatou dvacátou sezonu v první lize.

Do jubilejní 20. sezony s novým realizačním týmem a bez Kůse

Jak na postu hlavního trenéra, tak na místě jeho asistenta, budeme na lavičce Trhačů vídat nové tváře. Josef Beck se vrátil do Chomutova k juniorské skupině a odešel rovněž i Beckův asistent Josef Dušek. Novou dvojicí je Robert Kaše, jehož asistentem bude Kamil Koláček. Oba již v realizačním týmu Trhačů působili v dřívějších dobách.

Bohužel pro Kadaň, kvůli sestupu Karlových Varů nemůže v nové sezoně spoléhat na tuto spolupráci a i kvůli tomu se kádr výrazně omladil. Stále však není konečný, jak potvrdil pro klubový web Kamil Koláček, asistent trenéra. „Později se připojí z Chomutova zhruba jedna pětka, která vypadne. Čekáme také na jedno jméno úplně odjinud.“

Na koho se Severočeši nemohou v novém ročníku spoléhat, to je loňská opora týmu, Jaroslav Kůs, jenž byl v uplynulém ročníku tím nejproduktivnějším. Sedmadvacetiletý útočník se k Trhačům vrátil po strávené sezoně v Karlových Varech a ovládl klubové statistiky. Se 42 body (10+32) za sebou nechal všechny své spoluhráče. Jeho místo by v novém ročníku mohl zaujmout Jakub Trefný, který opanoval statistiky +/-, byl druhým nejlepším nahrávačem a nejlépe bodujícím obráncem.

Aktuální soupiska týmu SK Trhači Kadaň:

Brankáři: Tadeáš Dvořák, Michal Danylec.

Obránci: Lukáš Blaha, Václav Cestr, Robert Černý, Marcel Hlaváček, Patrik Lidák, Jukub Trefný.

Útočníci: Tomáš Adámek, Roman Chlouba, Jakub Chrpa, Dávid Kohút, Vojtěch Krejčiřík, Aleš Macháček, Jan Müller, Josef Rindoš, Tom Ringler, Martin Strunz, Martin Tůma, Jiří Tupý, František Wágner.

Vzájemné zápasy

Vzájemná bilance minulé sezony byla nakloněna Středočechům. Ti dovolili Trhačům pouze jedinou výhru. Z celkových 12 možných bodů tak na konto Benátek putovalo 9.

6. kolo
HC Benátky nad Jizerou vs. SK Trhači Kadaň 8:3

Branky a nahrávky: 1. Krejčí (Plodek, Prokeš), 5. Černoch (Kočí, Lakatoš), 10. J. Havel (Janele, Havlín), 20. Lakatoš (Černoch, Hrabík), 29. J. Mikyska (Hrníčko, Krejčí), 30. Lakatoš (Černoch, Hrabík), 30. J. Havel, 40. Janele (Ďurač) – 10. Kůs (Hejcman, Chrpa), 44. J. Tomeček (O. Beránek), 55. Hlava (Šťovíček, D. Šimek).

19. kolo
SK Trhači Kadaň vs. HC Benátky nad Jizerou 4:2

Branky a nahrávky: 10. L. Vrána (O. Beránek), 11. Chalupa (Hlava), 40. Račuk (Hejcman), 60. Hejcman – 6. D. Špaček, 43. Plodek (D. Špaček).

32. kolo
HC Benátky nad Jizerou vs. SK Trhači Kadaň 4:2

Branky a nahrávky: 17. A. Dlouhý (J. Mikyska), 41. Husa (Kolmann, J. Mikyska), 49. Husa, 60. A. Dlouhý (Hrníčko) – 8. Hlava (Kůs), 51. R. Havel (Hejcman, Kůs).

45. kolo
SK Trhači Kadaň vs.HC Benátky nad Jizerou 3:4

Branky a nahrávky: 14. Slavíček (R. Havel, Chrpa), 15. Ringler (Chalupa), 47. Kaše (Chlouba, R. Havel) – 6. Prokeš (Hrabík, Černoch), 39. Chrtek (Plutnar, Hrníčko), 47. Volf (Dlouhý), 53. D. Špaček (Černoch, Jandus).


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 3,02 (hlasovalo 218 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist