Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 238
Matěj Psota
 
 533
Někdo jiný
 
 281

Celkem hlasovalo 1805 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Účast na turnaji v Salzburgu rozhodně stála za to, říká generální manažer Bartoloměj Salanský

Ondřej Nejedlo, 02.09.2017
Poprvé v prvoligové historii se benátečtí hokejisté zúčastnili zahraničního turnaje. Zavítali do rakouského Salzburgu, kde se postupně utkali s třetiligovým německým Landshutem, akademií švýcarského Zugu, hrající tamní druhou nejvyšší soutěž a také s domácí rezervou Salzburgu, která působí v Alpské hokejové lize. Na postřehy z turnaje, který benátecký tým ovládl, jsme se zeptali generálního manažera liberecké farmy Bartoloměje Salanského ( na snímku ).

Benátečtí se zúčastnili turnaje v rakouském Salzburgu. Jakým způsobem jste se na tento turnaj dostali?

Jiří Koluch (manažer hokejových turnajů, bývalý skaut Minnesoty Wild pozn. red.) oslovil s nabídkou našeho hlavního trenéra Jiřího Kudrnu. Oba dva jsou Písečáci, takže se dobře znají. Přivítali jsme to, protože je to příjemné zpestření letní přípravy, navíc proti nám nastoupily kvalitní týmy.

Jaké podmínky jste nalezli v Akademii tamního Red Bullu?

Podmínky byly naprosto úžasné. Nevím přesně, kolik tato Akademie stála milionů Eur, ale dle mého názoru, je to nejlepší mládežnické středisko v Evropě. Sportovci, kteří tam působí, mají veškeré možnosti sportovního vyžití – od rehabilitační linky, po stravu podávanou formou bufetu.

Byla účast na turnaji náročná také po ekonomické stránce?

I tohle bylo pro nás výhodné. Domácí oddíl nám nabídl, že za nás uhradí ubytování a stravu. S tím, že na oplátku přijede jejich starší dorost do Liberce a my se budeme podílet na jejich stravě a na ubytování. Pochopitelně, nějaké peníze jsme museli vynaložit, ale za zkušenost a za kvalitu týmů, které tam proti nám nastoupily, to stálo.

Benátky se postupně utkaly s německým Landshutem, akademií švýcarského Zugu a s rezervou domácího Salzburgu. Jak byste ohodnotil kvalitu těchto týmů?

Landshut, účastník třetí nejvyšší německé soutěže, mě trošku zklamal. Myslel jsem si o nich, že s německou povahou budou o něco bojovnější. I přes dlouhou cestu, kterou jsme měli za sebou, jsme je dokázali porazit. Bylo to tím, že v tomto zápase jsme hráli disciplinovaně a plnili úkoly, které trenér řekl. Zug byl velice houževnatým mančaftem s mladým kádrem. Byl to vyrovnaný zápas. Jedinou skvrnou byl výkon rozhodčích. Nikdy se je nesnažím kritizovat, tohle však nemělo s kvalitním rozhodováním utkání nic společného. Závěrečný zápas proti domácímu Salzburgu byl taktéž vyrovnanou partií, ve které jsme byli střelecky úspěšnější. Znovu říkám, absolvovali jsme vyrovnaná utkání, která byla přínosná, jak pro trenéry, tak i pro hráče.

Kdyby příští rok přišla nabídka, abyste se znovu zúčastnili tohoto turnaje, využili byste ji?

Bavil jsem se o tom s panem Koluchem. Pokud tento turnaj budou pořádat, rádi bychom se ho zúčastnili. I když mluvíme o turnaji, ale nevím, zda je to správné označení. Všechny týmy jsme tam totiž porazili, avšak nedostali jsme ani medaili ani pohár. Nikdo nám ani z domácí strany nepogratuloval. Jak jsem již říkal, byla to kvalitní příprava v kvalitním prostředí. Účast na turnaji v Salzburgu rozhodně stála za to!


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,91 (hlasovalo 187 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist