Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
ON-LINE: Příprava - HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou, čtvrtek 16. srpna od 17:30 hodin!
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 372
Matěj Psota
 
 732
Někdo jiný
 
 433

Celkem hlasovalo 2618 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Petr Kolmann: Dnes rozhodly přesilovky, díky bohu za ně

Věra Novotná, 14.09.2017

Zápas proti AZ Residomo Havířov byl ze strany Benátek v režii obránců. Hned třikrát se trefil Petr Kolmann, jeden z nejzkušenějších hráčů středočeského kádru. V první třetině pálil přesně hned dvakrát a třetí trefu přidal v posledních chvílích prostředního dějství. Následující řádky přinesou nejen pohled na první domácí zápas sezony, ale poodkryjí také majitele kapitánského „C“ a prozradí i to, proč bude nutná diskuze v kabině ohledně Kolmannova hattricku…


Tento článek patří k zápasu:  2.kolo, BEN - HAV 5:4 

Bohužel, hned po sedmi minutách prvního domácího zápasu musel být do kabiny odveden Honza Jeník, jehož stav je ale podle Kolmanna dobrý. „Je v kabině, viděl jsem, že má nějaký šrám na nose a je otřesený. Mělo by to být ale v pořádku,“ přiblížil stav mladého útočníka.

Po odvedení Jeníka do kabiny nastaly pro příznivce středočeského celku šťastné chvíle. Během minuty a půl se dvakrát trefil PETR KOLMANN. „Dvakrát jsem to poslal na bránu a dvakrát byl gól. U první akce se tam přede mnou soupeři rozestoupili a já vystřelil z mezikruží. Druhý gól padnul po střele od modré, Čahi dobře zaclonil...,“ okomentoval své dvě trefy obránce s číslem 5 na zádech.

Hned z kraje druhé třetiny vstřelil Havířov kontaktní gól. Příčinou ale nebyla dle Kolmanna ztráta koncentrace. „Měli bychom být koncentrovaní celý zápas, ale myslím si, že moc šancí jsme dnes při hře 5na5 neměli, tahali jsme za kratší konec. Rozhodly přesilovky a díky bohu za ně,“ přiznal a přiblížil kvality havířovského celku. „Oni mají výborný tým. Jsou tam staří, mladí, rychlí…Pro nás bude každý soupeř nesmírně těžký,“ předeslal nutnost přípravy na každý jednotlivý duel.

Do opětovného vedení poslal Benátky ve druhé třetině další z obránců, Jakub Husa, a v posledních minutách prostředního dějství přišel třetí Kolmannův gól. „V přesilové hře jsem to dostal na modrou čáru a nikdo ke mně nešel, vystřelil jsem a gólman podruhé, díky Adamovi Dlouhému, neviděl vůbec nic.“ Pro Kolmanna to byl celkově pátý bod (4+1) ve dvou zápasech. Není v ohrožení rekord Jiřího Říhy, který ovládl bodování obránců se 44 body? „Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel. To je obrovsky těžké.“

Havířov znovu smazal dvoubrankovou ztrátu a v posledních minutách sahal po třech bodech. Třetí třetina zkrátka z pohledu domácích nebyla dobrá. „Po druhé třetině jsme si říkali, že budeme mít tři body, ale ve třetí třetině jsme patnáct minut z dvaceti byli v našem obranném pásmu, a jak se říká, nejlepší obrana je útok. My se do útoku bohužel nedostali a to je potom strašně těžké udržet vedení,“ připustil autor hattricku, jemuž tradice velí, zaplatit příspěvek do klubové kasy. „Ještě nevím, jak se ohodnotím. Máme tam pokladní řád, pokladníkem jsem já, takže se budu muset dohodnout s klukama. Ti mi to ohodnotí.

Vítěze nakonec musely určit samostatné nájezdy. Díky Zdeňku Královi zůstaly dva body u Jizery. „Aleš Stezka super, vychytal všech pět nájezdů a Králik to tam uklidil…Dva body dobrý,“ hlásí Kolmann.

V úvodním duelu nosil kapitánské „C“ Daniel Špaček, proti Havířovu právě Kolmann…„Máme dohodnuto, že ho má Daniel Špaček, který je teď v Tygrech, takže když tu nebude, tak ho budu mít já,“ osvětlil situaci kolem postu vedoucího kabiny.

Problémem nebude jen nahrazení dlouholetého kapitána Honzy Plodka, je tu i absence starších a zkušených. „Těžké je spíše nahradit ten věkový průměr v kabině. Odešli nám kluci kolem pětatřiceti let, ty nemáme žádné. Náš průměr je lehce přes dvacet let a to si myslím, že pro nás bude složité. Teď ještě máme spoustu elánu, ale ta nejtěžší část sezony teprve přijde,“ upozorňuje Kolmann.

Jak tedy zhodnotit dnešní duel? „Byl těžký. Napadalo nám to tam v přesilovkách a myslím si, že na konci jsme měli i trošku štěstí,“ ví tahoun benátecké obrany, který vidí možnou cestu k úspěšné sezoně. „Makáme od první do poslední minuty. To je asi to jediné, v čem můžeme přehrávat soupeře. Musíme být živí, těžko někoho přehrajeme hokejově.“

FOTO: Zdeněk Langšádl – PPNA.cz


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,78 (hlasovalo 219 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist