Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 311
Matěj Psota
 
 656
Někdo jiný
 
 360

Celkem hlasovalo 2265 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Benátecké čeká Kladno, jak dopadne první vzájemné měření sil?

Věra Novotná, 26.09.2017

Po vydařeném domácím utkání proti Prostějovu, který z benáteckého ledu odjel s prohrou 2:4, čeká na Středočechy další nelehký úkol. Ve středu 27. září se představí na ledě celku Rytíři Kladno, který má opětovné ambice na návrat mezi elitu. Navíc chtějí Rytíři odčinit porážku z Karlových Varů, kde padli 2:6. Zda parta trenéra Kudrny naváže na povedené utkání a odveze z Kladna další body, můžete sledovat od 18:00 prostřednictvím tradiční textové reportáže.


Tento článek patří k zápasu:  7.kolo, KLA - BEN 5:3 

Do nové sezony s novou koncepcí i novými jmény

Po třetí za sebou se kladenští hokejisté probojovali do vyřazovacích bojů, po třetí za sebou se ale nepropracovali k baráži o českou nejvyšší soutěž. V sezoně 2014/15 ztroskotali na Dukle Jihlava před branami semifinále. O rok později, ve stejné fázi soutěže, vyřadilo Rytíře Ústí nad Labem a v minulém ročníku to byla opět Jihlava, která ukončila cestu kladenských Rytířů za baráží v prolomeném semifinále. Série to byla velmi vyrovnaná, rozhodovat muselo až sedmé klání, které pro sebe Jihlavští urvali fotbalovým výsledkem 1:0.

Na trenérské lavici bude mít nově hlavní slovo Miloslav Hořava, a nová je i týmová koncepce, která má pomoci Kladnu k návratu mezi českou elitu. Jádro Rytířů by mělo vytvořit patnáct hokejistů, kteří nezmění dres po několik let. Cílem by měl být návrat do extraligy v horizontu tří let. Součástí koncepce je i poskytnutí většího prostoru kladenským odchovancům.

Pro letošní sezonu byl jedním z tahounů Kladna brankář Lukáš Cikánek, který po základní části minulé sezony skončil na 3. místě v tabulce úspěšnosti zákroků (93,2%). Tuto svou statistiku vylepšil v play-off, kde tabulku maskovaných mužů ovládl (95,95%). Záda mu bude v letošní sezoně krýt Miroslav Kopřiva.

Obrana se musela rozloučit se čtveřicí těch, kteří kralovali týmové tabulce produktivity obránců. V dresu Rytířů již nebudeme vídat Jiřího Drtinu, Františka Ptáčka, Davida Růžičku, ani Petra Ulrycha. Spoléhat se tedy bude hlavně na Jurije Repeho, jenž nasbíral v loňském ročníku pět bodů. Blýsknout by se také mohli nováčci. David Štich, který přišel z Mladé Boleslavi, se uvedl velmi dobře. Jeho bilance je 4 zápasy, 3 body (1+2). Mnohé se očekává také od Petra Štindla, který na Kladno zamířil z Prostějova a prozatím si také nevede špatně (4 zápasy, 3 body). Šanci zazářit by také mohl dostat jeden z kladenských odchovanců, Matyáš Zelingr.

Útočné řady rovněž pocítily citelné ztráty. Stejně jako nejlepší čtveřice obrany, odešla Kladnu i nejlepší čtyřka útoku. Dres Kladna v aktuální sezoně neoblékají Jiří Burger, Petr Ton, Peter Jánský a Petr Tenkrát. Odpovědnost tak leží na bedrech Jana Kloze, desátého nejproduktivnějšího hokejisty Kladna minulého ročníku. Vyniknout však mají šanci i talentovaní mladíci, kteří okupovali přední příčky již v sezoně minulé, Patrik Machač a Jakub Strnad.

Obrovským otazníkem do dnes zůstávalo jméno Jaromíra Jágra, jenž stále ještě nemá jasno, kde nastoupí. Bude to NHL, KHL či se vrátí mezi své. Dle dostupných informací by měl na kladenský led naskočit v sobotu.

Jaká byla kladenská příprava a jak Rytíři vstoupili do nového ročníku?

Pouhé dvě výhry ze sedmi zápasů. Tak lze shrnout přípravu Rytířů, kteří porazili před domácím publikem Karlovy Vary a České Budějovice shodným výsledkem 3:0. Na svého soupeře nestačili v duelech se Slavií (1:3 a 0:2), v odvetě s Energií Karlovy Vary (1:4), v odvetném utkání s Motorem (1:3) a v souboji s Litvínovem (1:5).

Začátek sezony však chytlo Kladno za ten správný konec. Nejprve přehrálo Kadaň 3:2 a na tuto výhru navázalo jak ve Frýdku Místku (0:3), tak i proti Vsetínu (7:1). Další bod přidali Rytíři na ledě Horácké Slavie, odkud odjeli s prohrou 2:3 po prodloužení. Šedesát minut nestačilo ani proti Ústí nad Labem, tentokrát ale Kladno vystřelilo druhý bod a výhru 2:1pp. V posledním zápase na ledě Karlových Varů ale dostali lekci a museli skousnout porážku 2:6.

Koho sledovat?

Nejproduktivnějším útočníkem Kladna je Tomáš Kaut, který si drží průměr jednoho bodů na zápas. Aktuálně je jeho bilance složená z jedné branky a pěti asistencí. S tímto počtem přihrávek je i nejlepším nahrávačem Rytířů. O post nejlepšího střelce svého týmu se momentálně pere trojice hráčů s třemi góly na svém kontě. Jsou to Jakub Strnad, Matěj Pekr a Johan Philip Lorraine.

V benáteckém celku převzal žezlo nejproduktivnějšího hokejisty Zdeněk Král, který má ve svých statistikách zapsaných osm bodů (4+4). Spolu s Dominikem Hrníčkem se dělí o post nejlepšího nahrávače Středočechů. Ani post nejlepšího střelce není obsazen jen jedním hráčem. Zde najdeme opět Zdeňka Krále, jenž má stejně branek jako Petr Kolmann.

Poslední zápasy obou celků

HC Energie Karlovy Vary vs. HC Rytíři Kladno 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Beránek (Kohout, Sičák), 22. Stloukal (Kverka, Podlipnik), 38. Sičák (Gríger), 48. Beránek (Flek, Rachůnek), 54. Gríger (Tomeček, Rachůnek), 56. Stloukal – 26. Lorraine (Kloz, Tůma), 37. Veber (Redlich, Kružík).

Sestava Rytířů: Cikánek – Lenďák, Kehar, Štich, Veber, Hořava, Matula – Svedlund, Přikryl, Strnad – Lorraine, Kaut, Zikmund – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kubík, Redlich. Trenéři:Hořava, Patera.

HC Benátky nad Jizerou vs. LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 34. Z. Král (Hrabík, Wiencek), 39. Psota, 45. Jeník (Z. Král, Hrabík), 57. Chrtek (Havlín, Z. Král) – 22. Žovinec (L. Luňák), 53. Žovinec (Dvořáček).

Sestava Benátek: Stezka – Jandejsek, Husa, Kunst, Havlín, Jan Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Jeník – Hrabík, Z. Král, Wiencek – Průžek, R. Veselý, Bělohorský.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,97 (hlasovalo 186 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist