Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 262
Matěj Psota
 
 570
Někdo jiný
 
 302

Celkem hlasovalo 1941 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Prosinec odstartují Benátky domácím utkáním proti Havířovu

Věra Novotná, 01.12.2017

Benátečtí v posledním kole podlehli Třebíči 1:3 a protáhli tak svoji další šňůru porážek na šest zápasů. Také příštímu soupeři Středočechů, týmu AZ RESIDOMO Havířov se poslední dobou nedaří. Prohrál poslední čtyři z pěti zápasů, naposledy doma se Slavií Praha. I přesto se ale drží na dohled osmé příčky, která zajišťuje boje v play-off. Dokáží Benátky ukončit sérii bez bodu? To se dozvíme v sobotu 2. prosince. Utkání začíná v 17:00! Pokud nebudete přítomni přímo na stadionu, je pro vás samozřejmě připravena textová reportáž.


Tento článek patří k zápasu:  28.kolo, BEN - HAV 1:2 

Poslední zápasy Havířovu nevyšly, boje o play-off ale nevzdává

Na poslední vzájemné utkání s Benátkami má AZet dobré vzpomínky, neboť před domácím publikem uhájil všechny tři body za vítězství 3:2. Následně tuto výhru potvrdil v duelu proti favorizovaným Českým Budějovicím, kterým Havířovští povolili jen jedinou branku a slavili výhru 4:1. Prostějov byl ale nad jejich síly (2:5) a porážka přišla také na ledě Kadaně (2:3). Dvě porážky vyvážili Moravané dvěma výhrami, které přišly doma proti Frýdku-Místku (3:1) a ve Vsetíně (3:0).

Výhra na Lapači byla jednou ze tří havířovských vítězství v měsíci listopadu. Kromě Vsetína vyzráli hokejisté AZetu také na Ústí nad Labem (2:0) a zvítězili i v odvetě na ledě Kladna (5:1). V aktuálním měsíci ale zaznamenali již šest porážek. Nad jejich síly byla Třebíč (0:1), Kladno (1:4) i Karlovy Vary (4:6). Ani poslední tři kola nepřinesla úspěch, neboť body zůstaly v Litoměřicích (1:4), na stadionu pražské Slavie (3:4) a z Havířova je odvezl Přerov (4:5).

Aktuálně tak Havířovu patří 10. příčka se ziskem 37 bodů a ztrátou pěti bodů na Třebíč, která okupuje osmou pozici. Benátecká ztráta na poslední příčku zajišťující play-off je aktuálně 18 bodů. Před mladým týmem Jiřího Kudrny je tak obrovsky těžký úkol.

Poslední zápas Havířova

HC Slavia Praha vs. AZ RESIDOMO Havířov 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Heldák (J. Drtina, Krliš), 5. J. Novák (J. Drtina, Račuk), 39. Nedvídek (J. Drtina, Račuk), 55. J. Drtina (M. Kadlec, Šagát) – 25. Krisl (Maruna), 30. Sikora (Fronk, Rác), 42. Drtil (Hudeček, Matai).

Sestava Havířova: Bláha – Krisl (C), Chroboček, Puzič, Drtil, Dudek, R. Havel – M. Kalus, Hudeček, Kanko – Matai, Rác, Sikora (A) – Fronk, Pořízek, Maruna (A) – L. Bednář, Illéš, Cihlář.

Statistické okénko

AZet opustil na měsíční hostování Petr Beránek, který si v dresu Havířovu připsal dva body (0+2) v sedmnácti zápasech. To v dresu Vsetína, kam vedly jeho kroky, si prozatím drží průměr jednoho bodu na zápas. V sedmi duelech zaznamenal osm kanadských bodů (3+5).

Kanadské bodování Havířova vede Marek Kalus se 17 body (8+9). Kalus je rovněž také nejlepším střelcem, ale zdobí ho i jedna ne příliš lichotivá statistika. Je totiž nejtrestanějším hráčem celé ligy. Doposud nasbíral 102 trestných minut.

Marek Sikora se v dresu AZetu stará především o to, aby jeho spoluhráči dostávali ty nejpřesnější přihrávky. Celkem doposud nasbíral 13 asistencí, k nimž přidal ještě čtyři branky a patří tak, spolu s Kalusem, k nejproduktivnější dvojici. Mezi obránci poté táhne produktivitu Tomáš Drtil s deseti body (5+5).

Vidět je také maskovaný muž ve službách Havířova. Ondřej Bláha se řadí do TOP10 nejlepších gólmanů ligy, pokud jde o úspěšnost zákroků. Jeho čísla se aktuálně zastavila na 92,16 %, což Bláhovi stačí na 9. místo. O dvě místa za ním pak můžeme nalézt jméno benáteckého zástupce - Josefa Kořenáře (91,88 %).

Tváří v tvář

Poslední vzájemný zápas – 18. října

AZ RESIDOMO Havířov vs. HC Benátky nad Jizerou 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Pořízek (Kurovský, Krisl), 29. M. Kalus (Jergl, R. Havel), 30. Kotala (Pořízek, Kurovský) – 15. Hrabík (Jeník, Z. Král), 19. Pyrochta (Z. Král, Bittner).

Sestava Havířova: Bláha – Krisl (C), Dudek, Puzič, Drtil, Chroboček, R. Havel – P. Beránek (A), Matai, Sikora (A) – Jergl, Rác, Gřeš – Fronk, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Kurovský.

Sestava Benátek: Kořenář – Husa, Kunst, Pyrochta, Turský, Maier (A), Jandejsek – A. Dlouhý (A), Chrtek, Hrníčko – Průžek, Bittner (C), Psota – Jeník, Z. Král, Hrabík – Wiencek, Kuťák, Bělohorský.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou

SK Horácká Slavia Třebíč vs. HC Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Kristl (Kusko, Diviš), 33. Vodný (Dolníček, R. Erat), 59. R. Erat – 44. Lakatoš (Kunst).

Sestava Benátek: Kořenář – Kunst, Husa, Jan Bednář, Maier (A), Mirochnikov, Havlín – Z. Král, Lakatoš, Chrtek – Psota, Bittner (C), Jeník – Kuťák, R. Veselý, Hrníčko – Bělohorský, Wiencek, Nezbeda.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,8 (hlasovalo 158 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist