Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 264
Matěj Psota
 
 572
Někdo jiný
 
 307

Celkem hlasovalo 1957 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Vánoce v podání benáteckých hráčů

Věra Novotná, 16.12.2017

Vánoční čas již obklopil naprosto všechny a blíží se neúprosně i Štědrý den. Naše redakce se proto i letos rozhodla přiblížit vám svátky některých našich hokejistů. Ke krátkému rozhovoru jsme vyzvali Matouše Bělohorského, Daniela Špačka, Ondřeje Chrtka, Aleše Stezku a Honzu Bednáře. Tipnete si, kdo z nich zabijí kapra? Jaké pohádky nesmí ve vánočním čase chybět a zda se ujmou role kuchaře štědrovečerní večeře?


Chrtek i Bednář si rádi přispí

První z dua našich benjamínků si našel čas na kratičký rozhovor i přes své reprezentační povinnosti. Na vánoční pauzu se už ale Ondra Chrtek těší. "No, asi každý hokejista se na Vánoce těší, protože je doma s rodinou a může si užít chvilku volna," přiznal a zároveň připustil, že čas využívá i ke spánku. "Jsem celkem spáč, takže si rád přispím.". V této činnosti mu zdatně sekunduje i jeho kamarád Jan Bednář. "Určitě si o Vánocích přispím. Záleží na tom, kdy se probudím," řekl.

Co se týče rybí pochoutky, nevezme si prozatím ani jeden z mladíků na triko, aby štědrovečerního kapra připravil o život. "Do zabíjení kapra jsem se zatím nikdy nepouštěl a snad ani nebudu muset, myslím, že by to nedopadlo dobře," usoudil Chrtek. "Kapra sám nejím a myslím si, že bych ho nemohl zabít," přidal se Bednář, který se drží i některých tradičních zvyků. "Jediný zvyk, který máme s rodinou je, že na Štědrý den chodíme do kostela."

Další ze zvyků, totiž zlaté prasátko, ale zatím nebylo ani u jedno z hokejistů na pořadu dne. "Já si dám většinou nějaké maso v průběhu dne, takže zlaté prasátko neočekávám," přiznal se Ondra. "Touhu mám, pokaždé jsem šel s tátou ven, ale ještě jsme ho neviděli," připustil Bednář, který si, stejně jako jeho spoluhráč, potrpí na sladké. Přikloní se ale spíše k tomu obsahující alkohol. "Sladké mám rád a chutná mi. Nejraději mám asi rumové koule."

Ve vánoční čas nemůže chybět ani velmi bohatý televizní program. U Chrtků dojde jak na zahraniční, tak české filmy. "Rád se koukám na Sám doma, ale takové české klasiky jako S čerty nejsou žerty, Popelka nebo Pelíšky, samozřejmě nesmí chybět." Stejně jako u Ondry, i u Honzy vede česká klasika. "Pelíšky a Vánoční prázdniny." Také v nejhezčím hokejovém dárku se oba shodli a vybrali hokejku, stejný názor mají také na úlohu kuchařů. Dle slov obou by to "nedopadlo dobře."

Stezka ani Špaček zlaté prasátko nevyhlíží, Bělohorský by rád

Útočník Matouš Bělohorský řadí chytání ryb mezi své koníčky. Na Vánoce ale raději nechává ryby žít. Na rozdíl od svých mladších kolegů ale Vánoce cíleně ke spánku nevyužívá. "Přispím si pokaždé, když není trénink," přiznal. To Aleš Stezka si může nechat o delším spánku jenom zdát. "Já si přispím tak do 6.30 maximálně, pak nás vzbudí budíček v podobě syna." Podobné to má i Daniel Špaček. "Rád bych si přispal, bohužel můj roční syn je výhradně proti." Jak benátecký brankář, tak kapitán kabiny, se rovněž zdržují toho, aby vlastnoručně kapra zabili. "Nééé, na to nemám nervy," připustil Stezka.

Půst z této trojice nikdy nikoho moc nelákal. Bělohorský se o to ale alespoň pokouší. "Snažím se dodržet nejíst až do večeře, abych viděl zlaté prase, ale zatím se mi to ještě nepovedlo," přiznal. To Stezka šel okamžitě s pravdou ven. Tak toho bych se nikdy nedočkal, protože celý den musím něco jíst, řekl. Obdobně je na tom opět i Daniel Špaček. "Zlaté prasátko se mě nikdy netýkalo, rád přes svátky jím."

Co se sladkého týká, drží se všichni hesla "všeho s mírou". "Sladké mám rád, ale s mírou. Oblíbeným druhem jsou vosí hnízda," řekl benátecký maskovaný muž. To Bělohorského občas chytne vyložený záchvat chutě na sladké. "Co se tyče sladkého tak ho moc nemusím, ale někdy mám den, že do sebe nahážu všechno sladké, které mám doma. Cukroví mám rád, ale přímo oblíbené nemám," připustil. "Já nejsem moc na sladké, ale když už si dám, tak linecké s marmeládou a vosí hnízda. Mám rád i marcipánovou štolu," přidal se kapitán benáteckého družstva, který se přiznal, že nejhezčí hokejový dárek dostal od svých spoluhráčů. "Když se mi moc nedařilo, tak jsem od kluků dostal formu...na pečení."

Ani v této trojici nenajdeme nadšeného kuchaře. "No, jelikož se na tenhle den v roce těší celá rodina kvůli jídlu, tak to radši neriskujeme a vaří ostatní…Já jen koukám a ujídám," řekl Matouš. Brankář Stezka to údajně nepokouší kvůli tomu, že by někdo mohl být ohrožen na životě. "Nene, já maximálně cukroví…Kdybych dělal večeři, možná by se nikdo nedožil rozdávání dárků!" Jediným, na koho by někdy role kuchtíka štědrovečerní večeře mohla padnout, je kapitán mužstva. "Zatím nevařím, protože trávíme svátky u rodičů, ale jednou asi tahle úloha případně mně. Jsem to já, kdo doma rád vaří," přiznal Špaček.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,78 (hlasovalo 105 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist