Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 264
Matěj Psota
 
 572
Někdo jiný
 
 307

Celkem hlasovalo 1957 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Benátky čekají neoblíbené Karlovy Vary

Věra Novotná, 17.12.2017

Na hokejisty Benátek nad Jizerou čekají v následujícím týdnu ještě tři zápasy, z nichž se dva duely odehrají na domácím ledě a vy tak máte šanci přijít si zpestřit předvánoční program dalšími souboji WSM ligy. V pondělí 18. prosince čeká na Benátecké již třetí vzájemné měření sil s celkem HC Energie Karlovy Vary.

Na tohoto soupeře nemají Benátečtí dobré vzpomínky, ba co víc, Energetici se touží udržet na dohled čelu tabulky. Ze druhé pozice ztrácí tři body. Jak vzájemné střetnutí dopadne, to se dozvíme po skončení zápasu, který začíná v 17:30. Jako vždy můžete jeho vývoj sledovat na serveru onlajny.com.


Tento článek patří k zápasu:  31.kolo, BEN - KVA 0:6 

Alfa a omega Energie? Záleží, kde hraje

Energii se daří především před domácími fanoušky. Ve své aréně má bilanci 13-1-1-2. Tuto svou dominanci potvrzovala také po posledním utkání s Benátkami. Kromě svěřenců trenéra Kudrny následně přehrála také Kladno (3:2) a Přerov (4:2). Šest branek nadělila před svými příznivci Slavii (6:2) a se stejným počtem vstřelených gólů poslala bez bodu domů i Havířov (6:4). Ve veledůležitém souboji s Českými Budějovicemi ale svou arénu neubránila a padla těsným rozdílem (2:3). Následující dva zápasy byly v karlovarské aréně ale znovu v režii domácích Energetiků. Ti porazili jak Kadaň (4:1), tak Frýdek-Místek (4:1). Prozatím poslední duel na vlastním ledě ale Karlovarští nezvládli a podlehli Třebíči 2:3 po samostatných nájezdech.

Co se týče venkovní úspěšnosti, patří Karlovy Vary do spodní části tabulky. Ze třinácti zápasů dokázali pouze třikrát vyhrát se ziskem všech tří bodů. Jedna z těchto výher přišla právě proti Benátkám. Od posledního vzájemného střetnutí odehráli Energetici pouze čtyři venkovní duely a hned třikrát odjížděli bez bodu. Nedařilo se jim ani v Litoměřicích (1:2), ani v Prostějově (2:4) a neuspěli ani v souboji se Vsetínem (2:3). Proti Benátkám čeká na Karlovy Vary druhé utkání ze čtyřzápasového tripu, který hokejisté Varů započali úspěšně. Z ledu Ústí nad Labem vezli všechny body za vítězství 3:1.

Poslední zápas celku HC Energie Karlovy Vary

HC Slovan Ústí nad Labem vs. HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Vachovec (M. Vágner, Husák) – 13. T. Rachůnek (Krejčí, Flek), 35. Sičák (T. Rachůnek, Balán), 38. Stloukal (Kohout, Krejčí).

Sestava Karlových Varů: F. Novotný – Sičák (A), Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, J. Tomeček, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Flek – Šafář, M. Zadražil, Šik.

Parťak pro Podlipnika

Sabahudin Kovačevič, přesně ten přišel do Karlových Varů s úkolem vyztužit jejich obranu. Obranou dvojici bude nejčastěji tvořit s Maticem Podlipnikem, což na klubovém webu potvrdil sportovní manažer Jaromír Kverka st. "Na poslední reprezentační akci hrál v jedné obraně s Maticem Podlipnikem. I proto věříme, že by tohle spojení mohlo fungovat také v našem klubu."

Kovačevič si zahrál za reprezentaci Slovinska na olympijských hrách v Soči či v poslední reprezentační akci konající se v Kolíně nad Rýnem a Paříži. Pro slovinského beka budou Karlovy Vary první českou zastávkou v rámci jeho bohaté kariéry.

Statistické okénko

Karlovy Vary jsou týmem s největší střeleckou chutí z ligy! Celkem vyslali již 1031 střel, z nichž padlo 102 gólů. Energie je zároveň druhým celkem s nejmenším počtem obdržených branek, celkem dovolili soupeřům 56 gólů. Lépe jsou na tom již jen České Budějovice (51).

Přesilové hry obou nadcházejících soupeřů jsou na podobné úrovni. Benátečtí využijí 17,39% svých nabídnutých šancí, Energetici poté 17,72%. Stejně jako v tabulce WSM ligy, zaujímají Karlovy Vary druhou příčku také ve statistice oslabení. Ze 133 početních nevýhod dovolili soupeřům 13 branek.

Produktivitě nadále vládne slovinský obránce a nejlepší nahrávač Energie Matic Podlipnik s 27 body (10+17). Na záda mu ale dýchá útočné duo Tomáš Rachůnek (26 bodů, 10+16) a Jakub Flek (25 bodů, 10+15). Titulem nejlepšího střelce se může prozatím pyšnit Ondřej Baránek, který se trefil již dvanáctkrát. Ani on ale není v neohrozitelné pozici. O jednu trefu zpět je totiž Petr Stoukal.

Tváří v tvář

Poslední vzájemný zápas – 28. října

HC Energie Karlovy Vary vs. HC Benátky nad Jizerou 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Stloukal (Tuominen, Davídek), 14. T. Rachůnek (Flek), 20. T. Rachůnek (Sičák, Gríger), 23. Podlipnik (Skuhravý, Sičák), 28. T. Rachůnek (M. Rohan), 40. Balán (T. Rachůnek, Flek), 53. Balán (T. Rachůnek), 54. J. Tomeček (Kohout) – 39. Plutnar (Chrtek), 43. Hrníčko (Pyrochta, Z. Král).

Sestava Karlových Varů: F. Novotný – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – T. Rohan, Tuominen, Davídek.

Sestava Benátek nad Jizerou: Stezka (21. Kořenář) – Kunst, Husa, Jan Bednář, Plutnar, Maier (A), Pyrochta – A. Dlouhý (A), Z. Král, Hrníčko – Jeník, Bittner, Psota – D. Špaček (C), Chrtek, Hrabík – Bělohorský, R. Veselý, Wiencek.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou

HC Benátky nad Jizerou vs. HC ČEZ Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Jonák (Rob, Fillman), 4. Rob (Fillman, Pýcha), 22. Vampola (Čermák, Vlček), 56. Kučný (Vlček, Kutlák), 56. Heřman (Rob, Vráblík).

Sestava Benátek nad Jizerou: Kořenář – Husa, T. Hanousek, Niko, Havlín, Jandejsek, Mirochnikov – Teplý, J. Mikyska, Z. Král – Hrníčko, Bittner, Vantuch – R. Veselý, Nezbeda, Bělohorský – Šír, Burda, Wiencek.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,99 (hlasovalo 137 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist