Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 264
Matěj Psota
 
 572
Někdo jiný
 
 307

Celkem hlasovalo 1957 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Přetrhnou Benátečtí šňůru proher? Po Vánocích hostí Kadaň

Věra Novotná, 26.12.2017

Vánoční svátky jsou za námi a je na čase vyplnit zbytek tohoto roku hokejovou akcí. Na středu 27. prosince připravila WSM liga své 34. kolo, v rámci nějž do Benátek zavítá poslední celek tabulky SK Trhači Kadaň. Trhači také nemají v posledních duelech oslnivou formu, v součtu jsou na tom však pořád lépe než benátecký tým. Rozdíl mezi oběma soupeři je sedm bodů, vzájemný souboj bude tak důležitý především z hlediska psychiky. Série mezi Kadaní a Benátkami je vyrovnaná, kdo zvítězí ve třetím vzájemném duelu? To se dozvíme po skončení zápasu, který začíná v 17:30. Zápasové dění lze tradičně sledovat také prostřednictvím serveru onlajny.com.


Tento článek patří k zápasu:  34.kolo, BEN - KAD 7:3 

Kadaň Benátky dotahuje

Od posledního vzájemného střetnutí uplynulo dvanáct kol. Jedenáct z těchto duelů skončilo pro celek Benátek nad Jizerou porážkou po základní hrací době. Jediný bod, který Středočeši přidali do tabulky 16. listopadu, přišel v zápase s Přerovem. Před domácím publikem dovedla benátecká parta duel do samostatných nájezdů, v nichž o své výhře 5:4 po nájezdech rozhodli hráči Přerova.

Trhači začali těchto dvanáct zápasů v opačném gardu, totiž vítězstvím 5:4 na samostatné nájezdy na ledě Frýdku-Místku. K těmto dvěma bodům přidala Kadaň ještě vítězství 4:2 proti Ústí nad Labem a dva body, které získala v domácím duelu se Slavií. Pražany zvládla porazit 3:2 v prodloužení. Jeden bodík přišel také v prozatím posledním utkání, kdy se Trhači vydali do Prostějova, odkud odjeli s prohrou v poměru 1:2 po nájezdech. Ostatních osm duelů prohráli v základní hrací době.

K období, odehraném od posledního vzájemného střetnutí, se samozřejmě váží také statistická čísla. Trhači jsou na tom oproti Benátkám lépe nejen, co se týče nasbíraných bodů, ale také při pohledu na skóre. Celkem obdrželi 36 gólů, během jednoho utkání dovolili soupeři nejvíce pět branek. Do soupeřovy branky dokázali naopak dostat puk dvaadvacetkrát. Jedenkrát nevstřelili ani gól a třikrát v řadě překonali soupeřova brankáře pouze jedinkrát.

Benátečtí jsou v pohledu na skóre horší v obou těchto statistikách, byť v počtu vstřelených branek jen o jedinou. Ve dvou zápasech nadělili soupeři čtyři branky, hned pětkrát ale nevstřelili svěřenci trenéra Kudrny více než 1 gól a dvakrát neskórovali vůbec. Cifra v kolonce obdržených gólů vypadá daleko hrozivěji. Za dvanáct zápasů dovolili Benátečtí soupeřům 59 branek! Z toho 32 v posledních pěti kolech….

Poslední zápas Kadaně

LHK Jestřábi Prostějov vs. SK Trhači Kadaň 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 50. Rudovský (Dvořáček, Venkrbec), rozh. nájezd Starý – 47. Kadeřávek (Kůs, Procházka).

Sestava Kadaně: Pavlát – Černý, Kadeřávek, Šefl, Blaha, Szathmáry, Šesták – Procházka, Kůs, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Dufek – Tupý, Hejcman, Chrpa.

Tváří v tvář

Vzájemné zápasy

V obou doposud odehraných vzájemných duelech platilo, že body vždy odvezl hostující tým. Vzájemná série začala soubojem na ledě Benátek, odkud Trhači odjížděli s výhrou 5:3. Tuto porážku jim parta trenéra Kudrny oplatila v Kadani, odkud Benátečtí odvezli tři body za vítězství 4:2.

V každém dresu najdeme jednoho hráče, kterému se dařilo v obou vzájemných duelech. Na straně Trhačů je to Jakub Chrpa, jenž si v prvním duelu připsal dvě branky a v odvetném zápase přidal jednu asistenci. Na straně Benátek by mohl potřetí proti Kadani skórovat Matěj Psota, jemuž se povedlo prostřelit kadaňského gólmana v obou střetnutích.

Poslední vzájemný zápas – 4. listopadu

SK Trhači Kadaň vs. HC Benátky nad Jizerou 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Kůs (Chrpa), 51. Hejcman (Buchtela) – 9. Psota, 40. J. Mikyska (A. Dlouhý, R. Veselý), 53. D. Špaček (Chrtek, Hrabík), 60. Kuťák.

Sestava Kadaně: Tadeáš Dvořák – Trefný, Buchtela (C), Šesták, Rašner, Kokeš, Blaha – Hlava, Kůs (A), Chrpa – Dufek, Rindoš, J. Müller – Krejčiřík, Hejcman (A), Wágner – Tupý, Tůma, Szathmáry.

Sestava Benátek: Kořenář – Kunst, Pyrochta, Maier (A), Plutnar, Jandejsek, Mirochnnikov – R. Veselý, J. Mikyska, A. Dlouhý (A) – D. Špaček (C), Chrtek, Hrabík – Kuťák, Bittner, Psota – Průžek, Wiencek.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou

Rytíři Kladno vs. HC Benátky nad Jizerou 9:3 (3:0, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Štindl, 17. D. Tůma (Kurjanov, T. Kaut), 18. Redlich (T. Kaut), 23. R. Přikryl (Repe, J. Strnad), 36. D. Tůma (Kurjanov, J. Kloz), 36. R. Přikryl (Pekr), 45. J. Strnad (R. Přikryl, Pekr), 54. Štindl (Pekr), 56. Pekr (J. Strnad) – 32. Bittner (Hrníčko, Kunst), 53. Bělohorský (J. Mikyska, Psota), 57. Wiencek (Nezbeda, Kunst).

Sestava Benátek: Stezka – Husa, Kunst, Jan Bednář, T. Hanousek, Mirochnikov, Niko, Jandejsek – Z. Král, J. Mikyska (A), R. Veselý – Hrníčko, Chrtek, Bittner (C) – Bělohorský, Kuťák, Psota – Wiencek, Janele, Nezbeda.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 3 (hlasovalo 135 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist