Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 262
Matěj Psota
 
 570
Někdo jiný
 
 302

Celkem hlasovalo 1941 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

V sobotu k sousedu v tabulce, dvanáctým Litoměřicím

Tomáš Nejedlo, 05.01.2018
V rychlém sledu je tu další, v pořadí již sedmatřicáté kolo WSM ligy a v něm benátečtí hokejisté vyrazí na led tabulkového souseda - představí se v Litoměřicích. Těm se v poslední době příliš nedaří, když prohráli devět duelů v řadě a klesli na dvanáctou příčku. Naposledy Kališníci ztratili nadějně rozehraný zápas v Přerov a padli vysoko 3:8. Na osmý Vsetín nyní ztrácejí šest bodů a o play off se určitě poperou. Utkání v litoměřické Kalich Areně bude sehráno v sobotu 6. ledna se začátkem v 17 hodin a jeho průběh přinese tradiční textový on-line přenos!

Tento článek patří k zápasu:  37.kolo, LTM - BEN 5:4 

Devět porážek v řadě znamená tabulkový pokles Stadionu

Až do pětadvácátého listopadu se litoměřickému Stadionu poměrně dařilo. Při pohledu na barvy značící výhry a porážky převládala spíše ta zelená, tedy vítězství. Jenže od triumfu nad Havířovem Severočeši vítězný pokřik dosud nezopakovali. Prohráli totiž devětkrát v řadě a svůj zmar korunovali v minulém kole na ledě Přerova, kde vedli po první části hry o dvě branky 3:1, avšak v konečném zúčtování padli vysoko 3:8. Osm branek navíc dostali i v předcházejícím duelu – doma od Kladna.

Litoměřičtí letos nasadil do boje už šest gólmanů, avšak jedničkou týmu je syn svazového šéfa Tomáš Král. Mezi beky v produktivitě vévodí stálice Stadionu Ondřej Smetana, patnáct bodů si už připsal i zkušený Aleš Pavlas. Kanadskému bodování pak vládne někdejší kladenská opora Vítězslav Bílek, který prokazuje své zkušenosti a usměrňuje tak mladý litoměřický mančaft. Jedenáct gólů, tedy stejně jako Bílek, nastřílel Jan Veselý a zdatně jim v počtu bodů sekundují také Denis Kusý či mládežnický reprezentant Matyáš Kantner.

Poslední zápas Litoměřic

36. kolo, HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 8:3 (1:3, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Šlahař (Doležal, Sýkora), 22. Lenďák (Dvořák, Goiš), 24. Plášek ml., 25. Malina (Sýkora, Doležal), 33. Plášek ml. (Plášek, Pšurný), 47. Goiš (Zbořil, Dvořák), 50. Plášek (Dvořák, Lenďák), 60. Goiš (Procházka, Lenďák) – 3. Veselý (Kantner, Kusý), 6. M. Kadlec (Bílek, Jandus), 20. Bílek (Doudera, Jebavý).

Sestava Litoměřic: Michajlov - Chalupa, Pavlas, Smetana, Doudera, Jebavý, Jandus, Gaspar - Pilař, Miškář, Václavek - Kadlec, Hanták, Bílek - Helt, Havelka, Stříbrný - Kusý, Veselý, Kantner.

Vzájemné zápasy

V obou letošních vzájemných odehraných zápasech se radoval hostující tým. Nejprve na ledě Litoměřic šli sice domácí do vedení, leč trefa Chalupy byla jejich jedinou v utkání. Zkraje druhé třetiny totiž srovnal Havlín a rozhodující trefu zaznamenal ještě ve druhé části Dlouhý. Výhru 3:1 pak před koncem utkání pečetil benátecký bek Kolmann. V odvetě Kališníci vrátili Středočechům úder, když u Jizery zvítězili těsně 2:1. I zde šly do vedení Litoměřice, když se trefil Veselý. Na Královo vyrovnání reagoval brzy Hanták a jeho gól byl také nakonec tím vítězným.

Poslední vzájemný zápas – 20. listopadu

24. kolo, HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Litoměřice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Z. Král (Jan Bednář, Kuťák) – 13. J. Veselý (Bílek, Pavlas), 35. Hanták (M. Havelka, Smetana).

Sestava Benátek: Kořenář (Stezka) – Kunst, Husa, Maier, Jan Bednář, Pyrochta, Mirochnikov – Psota, J. Mikyska, A. Dlouhý – Jeník, Chrtek, D. Špaček – Bittner, Bližňák, Teplý – Z. Král, Kuťák, Hrníčko.

Sestava Litoměřic: Král (Michajlov) – Pavlas, Jeřábek, Strejček, Smetana, Jandus, Jebavý – Kusý, J. Veselý, Bílek – Kantner, Hrabík, Helt – Stříbrný, R. Pilař, Řehoř – J. Dvořák, Hanták, M. Havelka.

Poslední zápas Benátek nad Jizerou

36. kolo, HC Benátky nad Jizerou – HC Frýdek-Místek 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Chrtek (Z. Král, Havlín) – 40. Štumpf (Pechanec, Zahradníček), 56. Matyáš (Štumpf, Kvasnica), 59. Chmielewski (TS).

Sestava Benátek: Stezka (Žajdlík) – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Maier, Mirochnikov, Jandejsek – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – Jašek, R. Veselý, Bělohorský – Kuťák, Šír, Wiencek.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 3 (hlasovalo 95 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist