Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 307
Matěj Psota
 
 651
Někdo jiný
 
 357

Celkem hlasovalo 2246 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Máme slušně vychované hráče, Petrovi nejdříve vykali, přiznal Kudrna

Věra Novotná, 04.02.2018

Ve druhé části ohlasů, které jsou po 46. kole WSM ligy poněkud rozsáhlejší než obvykle, budeme pokračovat v rozhovoru s brankářem Matějem Žajdlíkem, který nám prozradí, jak to vypadalo při prvním příchodu do kabiny. Dále se o zápase rozpovídal sám Petr Nedvěd a pár postřehů přidal také trenér Benátek nad Jizerou Jiří Kudrna.


Tento článek patří k zápasu:  46.kolo, BEN - KLA 2:7 

Petr Nedvěd, jenž oblékl ve 46. kole WSM ligy benátecký dres, měl svou vizi, ve které zápas nedohraje, pokud mu zkrátka dojde dech. “Byl jsem přesvědčen, že pokud to nepůjde, tak z ledu slezu. To by samozřejmě nebyl problém,“ řekl. Nakonec se ale jeho obavy nevyplnily. “Kvůli sobě, ale hlavně kvůli spoluhráčům a fanouškům jsem chtěl zůstat celý zápas, což se mi podařilo,“ dodal.

Stejně jako benátečtí hráči, mrzela Nedvěda především poslední dvacetiminutovka. “V té třetí třetině nám to tam napadlo, trošičku nám možná odešly síly, připustila hokejová legenda. Ačkoliv zápas pro Benátky, včetně Nedvěda, dopadl prohrou 2:7, všichni hleděli na prožitý večer optimisticky. “Byl to parádní večer a já jsem si ho moc užil. Chtěl bych poděkovat jak spoluhráčům, tak trenérům a hlavně divákům, protože kvůli nim hokej hrajeme,“ přiznal.

Před zápasem měl jen pár tréninků, jeho poslední sezonou byl ročník 2013/2014. Jak všem přítomným v liberecké aréně ale dokázal, střílet góly nezapomněl. „Tak to si možná sebou vezmu do hrobu, ale v některých pasážích už tam nebyly nohy, to je realita. Samozřejmě, nemohl jsem mít velká očekávání, ale přeci jenom válení se tři měsíce v Miami na pláži jde trošku líp,“ zhodnotil svůj hráčský výkon. Nedvěd, stejně jako Jágr, setrval na ledě do konce zápasu. Oba se před duelem báli právě toho, že budou muset předčasně ledovou plochu opustit. „Dnes to rozhodně nebyl žádný exhibiční zápas, hrálo se nahoru dolů, dohrávaly se souboje, zápas měl po celou dobu náboj. Já jsem sám byl trošičku překvapený, že jsem to zvládl," oddechl si. Před duelem měl totiž určité obavy. „Poslední tři dny jsem skoro nespal a přemýšlel jsem, jak to všechno vrátit fanouškům, aby to z mé strany nebylo jenom také brekeke. Nakonec to dobře dopadlo a jsem rád, že jsem tohoto večera mohl být součástí."

„Do zápasu jsem chtěl dát všechno, co mám a opravdu jsem na ledě všechno nechal. Nechtěl jsem se tam jenom klouzat. Říkal jsem si, že budu hrát každé střídání tak, jako kdyby to bylo moje poslední," řekl Nedvěd. Jak se shodli všichni benátečtí hráči, splnil to, co slíbil. Odehrál vynikající zápas a byl pro mnohé mladíky v týmu trenéra Kudrny velkou inspirací.

Právě trenér Jiří Kudrna tak měl pod svými křídly jednu z velkých hokejových hvězd. Jak sám přiznal, s jeho mladým kádrem to trošku zamávalo. „U nás jsou mladí kluci a věkový rozdíl byl tedy velikánský. U nás v sestavě Petr Nedvěd, na druhé straně Jarda Jágr. Řekl bych, že naši mladíci z toho byli možná až trošku stydliví. Ze začátku si zavykali, ale on sám jim samozřejmě řekl, ať mu tykají. Bylo ale vidět, že jsou slušně vychovaní.“ řekl na tiskové konferenci. Jakmile se ale rozjel duel mezi Kladnem a Benátkami, všechen ostych šel stranou. „V zápase se do toho ale už pak dostali, přeci jen viděli, že jsou to lidi z masa a kostí, takže se to postupem času zlepšovalo.“

Slova chvály měl pro všechny na ledě. „Já jsem pochválil naše kluky a pochválím i Petra s Jardou. U Petra vidět bylo, že i když před utkáním bruslil jen párkrát, zvládnul to se vší parádou. Dokazuje to, že jsme viděli hráče světových kvalit.“ Někdo by si mohl myslet, že si Jágr s Nedvědem budou říkat, kdy chtějí chodit na led. Tak tomu ale dle slov benáteckého trenéra nebylo. „Nebylo to domluvené tak, že by Petr chodil sám od sebe. Osobně jsem ho chtěl využít a posílal jsem ho proto na led tak, aby odehrál zápas ve velkém tempu. Vycházelo to tak, že hráči, kteří hráli s Petrem, odehráli utkání na tři pětky,“ přiblížil taktický plán 46. kola.

Padla i otázka, zda by si Kudrna nechtěl Nedvěda ponechat do konce sezony. Benátecký trenér by se rozhodně nebránil. „Když vidím, co udělá jeden legendární hráč s naším mladým mužstvem, vzal bych ho i na další zápas…Kluci na něm pohledem viseli, hltali každé slovo, které řekl. My bychom se pokračující spolupráci nebránili, ale myslím si, že Petr dnes svoji kariéru ukončil.“

Na naše dopolední ohlasy navázal ještě znovu brankář Matěj Žajdlík, který si tento zápas bude dlouho pamatovat. „Doporučoval bych to všem gólmanským klukům. Ti, kteří to zažili, by mi dali za pravdu," řekl pro liberecký web, pro nějž přiblížil i to, jak vypadalo, když Petr Nedvěd přišel do kabiny, nebo to bylo jinak? „Přišli jsme vlastně k němu do kabiny. Uvedl nás několika slovy, že nám děkuje za přijetí a za možnost si s námi zahrát. Vypsal výbornou odměnu, ale tu se nám bohužel nepodařilo splnit. Je to skvělý člověk, je s ním sranda," popsal první okamžiky před zápasem.

Ve druhé třetině otevřel Petr Nedvěd benátecký střelecký účet, svou střelou dal vzpomenout všem svým fanouškům na svá nejlepší hokejová léta. „Má střelu a vždycky jí mít bude, i když bude sedět jako dědeček na houpacím křesle. Vždycky to takhle trefí, radost za něj byla ohromná,“ přiznal Žajdlík, který právě v zápase 46. kola vidí velký odrazový můstek. „Motivace pro tým to může být obrovská. Doufám, že se to poštěstí zopakovat. Žene nás to dopředu, můžeme se zviditelnit jak před kamarády, tak třeba i skauty."

První část ohlasů s benáteckými hráči najdete zde.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,85 (hlasovalo 156 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist