6. 5. 2018 | Věra Novotná

Účastníci nejlepší pětice v počtu zablokovaných střel

V dnešním díle Kroniky benátecké sezony uzavřeme uplynulý ročník dvou útočníků. Oba spojuje účast v nejlepší pětici těch, kteří zabraňovali puku v projití k benáteckým gólmanům. Řeč bude o sedmnáctiletém talentu, který se účastnil mistrovství světa hráčů do osmnácti let a o útočníkovi, jenž si v dresu Benátek odkroutil svou druhou sezonu…

Jan Jeník má za sebou premiérovou sezonu mezi muži. Sedmnáctiletý talent stihl nejen třicítku zápasů za Benátky nad Jizerou s bodovou bilancí 4+7.Přidal také šest duelů v české nejvyšší soutěži v dresu libereckých Tygrů a vypomohl i liberecké juniorce, s níž se v play-off prezentoval pěti body ze třech zápasů.

Ve svém debutantském ročníku se stal Jeník jedním z nejvytěžovanějších útočníků. Celkem strávil na ledové ploše 485:40 minut a dostal se tak do top desítky. Mezi nejlepší pětici se Honza dostal díky své obětavosti v obranném pásmu. S dvaceti zablokovanými střelami soupeřů se o pátou příčku rozdělil s Adamem Dlouhým. Na svém kontě má ale mladý útočník i jedno nelichotivé prvenství, a to titul nejtrestanějšího muže mezi útočníky.

Své první branky se Honza Jeník dočkal v šestém kole, když Benátky přivítaly na svém ledě Prostějov. Jeníkova branka ze 45. minuty se později ukázala býti vítěznou. Hráč s číslem 21 byl nasazován i na přesilové hry, v nichž zaznamenal celkem tři přesné nahrávky.

Svými výkony si Jeník řekl o pozornost trenérů reprezentační osmnáctky, s níž se představil na Memoriálu Ivana Hlinky a na mistrovství světa do osmnácti let, kde si v sedmi zápasech připsal šest asistencí. Šanci má Jan Jeník také v blížícím se červnovém draftu NHL. Aktuálně se mezi evropskými bruslaři nachází na 16. místě.

Čtyři otázky pro Honzu Jeníka

Na kterého soupeře z letošní sezony budeš vzpomínat jako na nejméně oblíbeného a proč?
Na Vsetín. Hrají velice nepříjemný hokej a umí se výborně prosadit v situacích jeden na jednoho.

Byl jsi mezi 5 hráči, kteří rozdali nejvíce hitů, vzpomeneš si na některý ze soubojů, který hodně bolel?
Souboj s Vodným z Třebíče, to byl velmi ostrý střet. Při něm jsem si přivodil otřes mozku.

Kdo je v týmu největší perfekcionista?
Ladislav Bittner.

Kdo z týmu úzkostlivě dodržuje své rituály?
Aleš Stezka.

______________________________________

Druhým z dvojice útočníků, kteří nezapomínali na obrannou práci je Matouš Bělohorský, který v dresu s benáteckým znakem na prsou odehrál druhou sezonu. Ve 40 zápasech zaznamenal Bělohorský čtyři body za jednu branku a tři asistence. Všechny tyto body byly primární, což znamená, že se jednalo vždy o první asistenci a branku.

Jediný Matoušův gól přišel v zápase na kladenském ledě v rámci 33. kola, kdy se díky této trefě podařilo benáteckým hokejistům využít nabídnutou přesilovou hru. Jak již bylo zmíněno výše, i Bělohorský se poctivě vracel dozadu a několikrát zabránil puku v projití do nebezpečného prostoru do blízkosti benátecké branky. Mezi útočníky se i on v této činnosti dostal do nejlepší pětice, ke které mu pomohlo 21 zablokovaných pokusů soupeře.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
6. PRE Přerov 24 67:62 40
7. LTM Litoměřice 23 74:63 39
8. HAV Havířov 24 66:62 39
9. TRE Třebíč 23 68:62 36
10. SLA Slavia 23 62:74 36
11. POR Poruba 23 78:84 31
12. FRM Frýdek-Místek 23 74:86 26
13. BEN Benátky n/J 24 56:88 22
14. KAD Kadaň 23 51:108 19
15. UNL Ústí n/L 24 68:90 18
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
20.11.2018

Braid skončil

V Benátkách nad Jizerou ukončil své působení čtyřiadvacetiletý Kanaďan Chance Braid. Ten odehrál v benáteckém dresu 21 mistrovských utkání, ve kterých zaznamenal 5 kanadských bodů (2+3). Braid si momentálně hledá angažmá.


20.11.2018

Foto s Frýdkem-Místkem

Foto z domácího zápasu proti Frýdku-Místku najdete zde.


15.11.2018

Lakatoš míří do Zlína

Jedenadvacetiletému útočníkovi Dominiku Lakatošovi byly ukončeny střídavé starty z extraligového Liberce. Lakatoš míří na hostování do konce sezóny do Zlína. V této sezóně odehrál někdejší mládežnický reprezentant v benáteckém dresu 2 utkání, ve kterých zaznamenal jeden kanadský bod za branku.