Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 298
Matěj Psota
 
 633
Někdo jiný
 
 348

Celkem hlasovalo 2188 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Účastníci nejlepší pětice v počtu zablokovaných střel

Věra Novotná, 06.05.2018

V dnešním díle Kroniky benátecké sezony uzavřeme uplynulý ročník dvou útočníků. Oba spojuje účast v nejlepší pětici těch, kteří zabraňovali puku v projití k benáteckým gólmanům. Řeč bude o sedmnáctiletém talentu, který se účastnil mistrovství světa hráčů do osmnácti let a o útočníkovi, jenž si v dresu Benátek odkroutil svou druhou sezonu…


Jan Jeník má za sebou premiérovou sezonu mezi muži. Sedmnáctiletý talent stihl nejen třicítku zápasů za Benátky nad Jizerou s bodovou bilancí 4+7.Přidal také šest duelů v české nejvyšší soutěži v dresu libereckých Tygrů a vypomohl i liberecké juniorce, s níž se v play-off prezentoval pěti body ze třech zápasů.

Ve svém debutantském ročníku se stal Jeník jedním z nejvytěžovanějších útočníků. Celkem strávil na ledové ploše 485:40 minut a dostal se tak do top desítky. Mezi nejlepší pětici se Honza dostal díky své obětavosti v obranném pásmu. S dvaceti zablokovanými střelami soupeřů se o pátou příčku rozdělil s Adamem Dlouhým. Na svém kontě má ale mladý útočník i jedno nelichotivé prvenství, a to titul nejtrestanějšího muže mezi útočníky.

Své první branky se Honza Jeník dočkal v šestém kole, když Benátky přivítaly na svém ledě Prostějov. Jeníkova branka ze 45. minuty se později ukázala býti vítěznou. Hráč s číslem 21 byl nasazován i na přesilové hry, v nichž zaznamenal celkem tři přesné nahrávky.

Svými výkony si Jeník řekl o pozornost trenérů reprezentační osmnáctky, s níž se představil na Memoriálu Ivana Hlinky a na mistrovství světa do osmnácti let, kde si v sedmi zápasech připsal šest asistencí. Šanci má Jan Jeník také v blížícím se červnovém draftu NHL. Aktuálně se mezi evropskými bruslaři nachází na 16. místě.

Čtyři otázky pro Honzu Jeníka

Na kterého soupeře z letošní sezony budeš vzpomínat jako na nejméně oblíbeného a proč?
Na Vsetín. Hrají velice nepříjemný hokej a umí se výborně prosadit v situacích jeden na jednoho.

Byl jsi mezi 5 hráči, kteří rozdali nejvíce hitů, vzpomeneš si na některý ze soubojů, který hodně bolel?
Souboj s Vodným z Třebíče, to byl velmi ostrý střet. Při něm jsem si přivodil otřes mozku.

Kdo je v týmu největší perfekcionista?
Ladislav Bittner.

Kdo z týmu úzkostlivě dodržuje své rituály?
Aleš Stezka.

______________________________________

Druhým z dvojice útočníků, kteří nezapomínali na obrannou práci je Matouš Bělohorský, který v dresu s benáteckým znakem na prsou odehrál druhou sezonu. Ve 40 zápasech zaznamenal Bělohorský čtyři body za jednu branku a tři asistence. Všechny tyto body byly primární, což znamená, že se jednalo vždy o první asistenci a branku.

Jediný Matoušův gól přišel v zápase na kladenském ledě v rámci 33. kola, kdy se díky této trefě podařilo benáteckým hokejistům využít nabídnutou přesilovou hru. Jak již bylo zmíněno výše, i Bělohorský se poctivě vracel dozadu a několikrát zabránil puku v projití do nebezpečného prostoru do blízkosti benátecké branky. Mezi útočníky se i on v této činnosti dostal do nejlepší pětice, ke které mu pomohlo 21 zablokovaných pokusů soupeře.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,93 (hlasovalo 90 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist