11. 9. 2006 | Pavel Petr

Benátky se těší na dorosteneckou ligu

Přestože do zahájení mistrovské hokejové sezony ještě nějaký ten čas chybí, také v benáteckém klubu je poměrně rušno. Vedle přípravy druholigového týmu se chystají pochopitelně i mládežnické celky. Novinkou v tomto směru je skutečnost, že HC Benátky se představí v I. lize dorostu. Nejen o tom jsme si povídali s prezidentem klubu PhDr. Bohumilem Bartoněm.
Benátecký dorost v baráži neuspěl. Rokycany ale měly problémy účast zajistit a tak se Benátkám naskytla možnost získat druhou nejvyšší soutěž. Co od tohoto kroku očekáváte? „Předem musím říci, že z pohledu sportovní stránky je to pro klub velmi významný krok. Samozřejmě jsme si vědomi toho, že se nejedná o jednoduchou záležitost. Rozhodly jsme se ale pro tento krok a chtěli bychom soutěž pro Benátky udržet.“ Výbor, který pracoval, dostal na valné hromadě důvěru na další dva roky. Na co se vedle sportovních cílů chcete zaměřit? „Chceme například prohloubit spolupráci s Klubem sortovního bruslení v Benátkách. Díky úspěšné práci trenéra Paříka a díky úspěšným výsledkům Kateřiny Novotné na olympiádě jsme našli společnou řeč. Daří se nám také vylepšovat prostředí zimního stadionu. Všichni moc dobře víme, jak je jeho objekt studený. Proto jedním z úkolů je jeho zateplení.“ Pojďme zpátky k hokeji jako takovému. Vedení klubu podepsalo na další období smlouvu s trenérem Ladislavem Koldou. Můžete být konkrétní? „S Ladislavem Koldou jsme podepsali smlouvu na další sezonu. Navíc pro další rok existuje možnost opce. To považujeme za velice progresivní krok. Trenérská dvojice Kolda – Vladyka v uplynulém období prokázala svou kvalitu, což potvrdil výsledek v uplynulém roce. Semifinále play-off je toho jasným dokladem. Ve finále mužstvo ztroskotalo na Havlíčkově Brodě, který postoupil do I. ligy. Proto hodnocení uplynulé sezony z pohledu A mužstva je velice pozitivní.“ Nezbytná pro činnost benáteckého klubu je také otázka spolupráce s Mladou Boleslaví a pochopitelně také dalšími mužstvy. Kterými konkrétně? „Vedle Mladé Boleslavi, kde velice rádi budeme ve spolupráci pokračovat, jsme navázali bližší kontakty například s Rabatem Kladno. Vedení klubu jednalo s pány Jágrem a Černým. Domluvili jsme se na možnostech pomoci hokeji v Benátkách. To jednání bylo vstřícné opravdu se snahou jak seniorskému tak mládežnickému hokeji pomoci. Jednáme i s dalšími partnery. Například se Spartou, kde došlo k dohodě na působení našeho odchovance Jiřího Draka právě v Benátkách. Také Sparta nám v rámci mládežnického hokeje vyjde vstříc. V případě mládeže jsou samozřejmě další kluby, se kterými chceme spolupracovat.“ Nesmíme opomenout ani otázku společenskou. Benátecký hokej oslaví totiž dvacet let působení ve druhé lize. Co se chystá? „Například společenský večer a v jeho rámci setkání bývalých hráčů a funkcionářů. Určitě stojí za to zmínit, že tady hrály takové osobnosti jako František Výborný, Jan Hejda, Jan Zajíček. Ve výčtu těch lidí je to docela zajímavé. Oslavy proběhnou zřejmě v listopadu. Navíc by světlo světa měla spatřit ročenka, kde budou jednotlivé roky zachyceny.“

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
6. HAV Havířov 33 99:84 54
7. PRE Přerov 33 89:85 53
8. LTM Litoměřice 32 97:89 50
9. TRE Třebíč 32 95:86 49
10. SLA Slavia 32 95:106 48
11. POR Poruba 33 108:111 46
12. FRM Frýdek-Místek 33 110:115 44
13. BEN Benátky n/J 33 81:123 30
14. KAD Kadaň 32 72:151 28
15. UNL Ústí n/L 33 85:119 25
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
13.12.2018

Foto proti Kladnu

Foto z vítězného utkání proti Kladnu najdete zde.


09.12.2018

Foto proti Prostějovu

Foto z domácího zápasu proti Prostějovu najdete zde.


08.12.2018

Dva noví obránci

Na benáteckou soupisku byli zařazeni dva sedmnáctiletí obránci Jan Klodner a Daniel Poizl. Oba jsou českými mládežnickými reprezentanty a mají vyřízen střídavý start z druholigového Žďáru nad Sázavou.