Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
ON-LINE: 8. kolo - HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice, středa 26. září od 17:30 hodin!
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Na jakém místě se budou Benátečtí nacházet po 1. čtvrtině soutěže?

Celkem hlasovalo 227 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Stabilní pilíře benátecké obrany

Věra Novotná, 12.06.2018

Také v dalším díle Kroniky benátecké sezony zůstaneme v obranných řadách celku Benátek nad Jizerou. V pětici hráčů, kteří v dresu středočeského celku odehráli nejvyšší počet zápasů v minulém ročníku, nalezneme také Jana Bednáře a Semyona Mirochnikova. Oba zvládli třicítku zápasů a oba si ve svém mladém věku stihli mezi muži připsat nějaký ten kanadský bod. Jaké jsou tedy jejich loňské statistiky?


Devatenáctiletý Jan Bednář odehrál v loňském ročníku nejvyšší počet zápasů v seniorské soutěži. V benáteckých barvách mohli diváci mladého beka vídat i v sezoně 2016/2017, tehdy však naskočil jen do jedenácti duelů. V sezoně minulé jich stihl hned 31. Na svůj vstřelený gól Bednář zatím v seniorské soutěži čeká, ze čtyř kanadských bodů v podobě gólových nahrávek ale radost mít mohl.

Hráč s číslem čtyři byl – trošku symbolicky – čtvrtým nejvytěžovanějším obráncem minulé sezony. Celkem strávil na ledové ploše 564:52 minut. Největší porci času nasbíral při vyrovnaném počtu sil, hojně byl však nasazován také na oslabení (104:51). Bednář se při své obranné práci přirozeně nezalekl ani tvrdých ran soupeřů. Díky pětadvaceti zablokovaným pokusům zakončil v této disciplíně sezonu na páté příčce týmových tabulek.

Čtyři otázky pro Honzu Bednáře

Jak hodnotíš svou druhou sezonu v benáteckém dresu?
Druhá sezona byla z mého pohledu lepší, než byla ta první, vzhledem k tomu, že jsem v první sezoně začal hrát později. Bohužel jsem ale i v letošní sezoně často chyběl.

Prozraď trošku více o benáteckých výjezdech. Čím se v autobuse většinou zabavíte?
Zábava v autobuse je celkem individuální. Když je puštěný film, tak se většina týmu dívá, ale jinak to cestovaní každý stráví trochu jinak.

Práskni kluky – kdo je v kabině největší showman?
Tak největší showman byl asi Zdeněk Král. Na žádnou historku si teď hned nevzpomenu, ale bylo jich dost.

Podnikl jsi s někým z kluků třeba něco v přestávce mezi sezonami?
Bohužel jsem neměl čas něco podniknout, protože jsem se musel připravovat na maturitu. Teď ale budu mít určitě více času na setkání s kamarády.

_______________________________

Poprvé mezi muži se v minulé sezoně představil osmnáctiletý ruský bek Semyon Mirochnikov, jenž ve své první sezoně zaznamenal třicítku odehraných duelů. Také Mirochnikov na svou první trefu mezi muži čeká a stejně jako Bednář se tak musel spokojit se svými dvěma gólovými přihrávkami ve statistikách. Kanadské body však nejsou hlavní prací mužů v zadních řadách středočeského celku. Pro mladé hráče je WSM liga velkou šancí herně vyrůst a načerpat obrovské množství zkušeností.

Na ledě strávil ruský obránce 426:36 minut, z čehož největší porci nasbíral při hře pět na pět. Přes pětasedmdesát minut přidal v oslabení a necelých osm minut při početní výhodě. Celkem stihl Semyon 665 střídání, přičemž průměrná délka jednoho z nich byla 42 sekund.

Čtyři otázky pro Semyona Mirochnikova

Loňská sezona byla tvou první sezonou ve WSM lize. Jak sis ji užil?
Za Benátky jsem začal hrát na začátku listopadu, takže sezona ve WSM lize pro mě byla kratší asi o 15 zápasů, ale i tak jsem posbíral strašně moc zkušeností a jsem vděčný trenérům, že jsem dostal takovou příležitost. Sezonu jsem si užil, bylo výborný hrát před velkým počtem diváků, akorát naše pozice v tabulce nebyla zdaleka ideální.

Jak vypadala tvoje pauza mezi sezonami?
Nedělal jsem nic extrémně zajímavého. Po konci play-off juniorky jsme měli asi měsíc volna, které jsem strávil doma v Praze s rodinou a kamarády. Také jsem chodil trénovat, abych se udržel ve formě.

Na kterého ze soupeřů nejvíce vzpomínáš?
Nejvíc vzpomínám určitě na utkání proti Jaromíru Jágrovi v Home Credit Aréně. Byl to zážitek na celý život. Také budu vzpomínat na zápasy proti Budějovicím, které měly v sestavě Václava Nedorosta a Petra Vampolu. Zahrát si proti takovým legendám byla pro mě velká čest.

Práskni kluky – Kdo z nich nejvíce řeší svou formu?
Tak to přesně neřeknu, ale z týmu si dává tréninky navíc Matěj Psota, ten je, myslím si, největší dříč, kterého znám.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,64 (hlasovalo 70 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist