Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
ON-LINE: Příprava - HC Benátky nad Jizerou - HK Irtyš Pavlodar, pondělí 13. srpna od 18 hodin!
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 369
Matěj Psota
 
 725
Někdo jiný
 
 430

Celkem hlasovalo 2600 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Benátečtí se sešli po dovolených, kádr rozšířily také zahraniční akvizice

Ondřej Nejedlo, 23.07.2018
Po zasloužené dovolené začali benátečtí hokejisté na libereckém ledě polykat tréninkové dávky. Do přípravy se zapojilo celkem osmadvacet hráčů, z nichž někteří budou v následujících dnech či týdnech bojovat o prvoligovou smlouvu. Zajímavým jménem na benátecké soupisce je třiadvacetiletý Kanaďan Chance Braid (na snímku), jenž by měl oblékat benátecký dres po celou následující sezónu.

Soupiska benáteckého týmu momentálně čítá osmadvacet hráčů (dva brankáře, jedenáct obránců a patnáct útočníků). Rovná desítka hráčů ještě nikdy nepřetáhla přes hlavu benátecký dres. Mezi nimi je také sedmnáctiletý John Ludvig, jehož otcem je development coach Bílých Tygrů Liberec a někdejší hráč kanadsko-americké NHL Jan Ludvig. Mladý obránce se s benáteckým týmem pouze připravuje na následující sezónu v zámoří, kam by měl zamířit zhruba za měsíc.

Matěje Krejsu, Davida Aubrechta, Jakuba Mečíře, Marka Zachara (ten už v Benátkách kdysi působil), Adama Klapku či Matyáše Kačírka jsme představovali již po začátku suché přípravy. Další hráči se pak k benáteckému týmu připojili v nedávné době.

Mezi nimi je kupříkladu bývalý královéhradecký či kolínský mládežník - devatenáctiletý obránce Mario Kellner. Ten v minulé sezóně působil v zámoří, kde oblékal dresy týmu Springfield Jr. Pics či New Jersey Rockets v soutěži zvané U.S. Premier Hockey League. Celkem v 54 zápasech si připsal 14 kanadských bodů (3+11).

Dalším hráčem, který v Benátkách bojuje o smlouvu, je třiadvacetiletý Norair Hovsepyan. Rodák z arménského Jerevanu má již vcelku bohaté zkušenosti s českým hokejem. Hrál totiž v kladenských mládežnických týmech či druhou ligu za pražskou Kobru nebo Hodonín. V uplynulé sezóně působil v týmu Ararat Jerevan, který hraje druhou nejvyšší běloruskou ligu a kde ve 20 zápasech dosáhl 23 kanadských bodů (9+14).

Tréninkový dres s benáteckým znakem na hrudi obléká také devatenáctiletý Dominik Řepík, jenž je mladším bratrem českého reprezentanta a bývalého hráče libereckých Bílých Tygrů Michala Řepíka. O deset let mladší, avšak také o deset centimetrů vyšší Řepík naposledy nastupoval za královéhradeckou juniorku. Ve 26 zápasech docílil stejného počtu kanadských bodů (11+15).

Zajímavou postavou je třiadvacetiletý Kanaďan Chance Braid, jenž by se měl v benáteckém dresu objevovat po celou následující sezónu. Ostrý hoch, rodák z kanadského Wainwrightu ze státu Alberta, hrál čtyři roky prestižní Western Hockey League (WHL), několik startů si připsal také v East Coast Hockey League v barvách Prince George Cougars či Kelowny Rockets. V sezóně 2017/2018 hájil barvy týmu Acadia University, za nějž odehrál 40 zápasů se ziskem 17 kanadských bodů (8+9).

SOUČASNÁ SOUPISKA BENÁTECKÉHO TÝMU:

Brankáři: Lukáš Hosnedl, Matěj Žajdlík.

Obránci: Petr Kolmann, Jakub Husa, Vratislav Kunst, Jan Bednář, Ján Niko, Semyon Mirochnikov, Matěj Krejsa, David Aubrecht, Jakub Mečíř, Mario Kellner, John Ludvig.

Útočníci: Marek Zachar, Daniel Špaček, Ladislav Bittner, Matěj Psota, Jan Šír, Petr Wiencek, Jiří Průžek, Václav Burda, Tomáš Nezbeda, Josef Mikyska, Adam Klapka, Matyáš Kačírek, Norair Hovsepyan, Dominik Řepík, Chance Braid.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,09 (hlasovalo 23 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist