6. 8. 2019 | Věra Novotná

Byl to těžký protivník, shodli se Kunst s Bittnerem


V pondělí večer sehráli hokejisté Benátek nad Jizerou své druhé přípravné utkání před novou sezonou. Soupeřem jim tentokráte byl celek z Ruska - Metallurg Novokuzněck. Svěřenci trenéra Jiruše se dostali do vedení zásluhou Vojtěcha Jiruše, avšak následně doplatili na své fauly a i přes velice bojovný výkon, který vyšperkovali hned několika pěknými akcemi, museli přijmout porážku.

Jak potvrdil obránce Vratislav Kunst, nebylo vůbec jednoduché na ruského soupeře vyzrát. ”Byl to těžký protivník, hodně bruslivý a šikovný na puku. Musím ale říct, že jsme se drželi a herně jsme nepropadli,” řekl Kunst k celkovému obrazu druhého přípravného duelu.

Svěřenci trenéra Jiruše se poprvé radovali z branky již ve druhé minutě, kdy Vojtěch Jiruš zařídil první gól utkání. ”Nakoplo nás to, věřili jsme si, a troufnul bych si říct, že jsme byli i na začátku duelu lepším týmem.”

Skvělý tlak benáteckých hráčů však utnuly přesilové hry soupeře. V početní výhodě Metallurg nejprve na konci první dvacetiminutovky srovnal stav utkání, a následně rychlým gólem, opět v početní výhodě, šel na začátku druhé třetiny do vedení. ”Byly to naše chyby. Dvakrát jsme šli ven při naší přesilovce, a to se nám nesmí stávat. Bylo to ale i tím, že dobře bruslili,” okomentoval Kunst sedm menších trestů v zápase. Velký počet vyloučení ostatně Benátky trápil celý minulý ročník Chance ligy. ”Je pravda, že nás to trápí dlouho, ale pracujeme na tom, abychom se toho vyvarovali.”

Kunst sám často chodí do oslabení a snaží se znepříjemnit soupeři početní výhodu. Metallurg byl však při svých přesilovkách silný. ”Bylo těžké je bránit. Stále si měnili pozice, házeli puk často na bránu a v předbrakovém prostoru byli silní. Zkoušeli to často přes středového hráče před bránou nebo stříleli přímo od modré, přiblížil Kunst hru soupeře při benáteckém oslabení.

Vratislava Kunsta budeme určitě často vídat na ledě Benátek, a tak jsme se zeptali, na čem chce mladý bek nejvíce zapracovat. ”Chci hlavně zlepšovat neustále svoji hru jak dopředu, tak dozadu a být pro tým přínosem.”

V duelu byla vidět i dlouholetá opora Benátek nad Jizerou - útočník Ladislav Bittner, který neočekával příliš odlišný duel od prvního přípravného klání. ”Od zápasu s Metallurgem jsem očekával v podstatě podobnou hru, jako v minulém zápase se Šachťarem, kde se objevovala důrazná fyzická hra, rychlost a šikovnost, což se taky potvrdilo, připustil Bittner, který několikrát předvedl skvělou souhru s Adamem Dlouhým.

Právě tato dvojice se postarala o kontaktní gól na 2:3 z pohledu Benátek ze začátku třetí třetiny, kdy Bittner našel Dlouhého pěkným pasem zpoza branky. ”Celá akce vyplynula z dané situace. Byl jsem v rohu na puku, sjel jsem směrem k brance a Čahy tam byl na chvilku volný, tak jsem mu přihrál a on už to pěkně trefil, popsal situaci kolem prvního gólu třetí třetiny.

Bittner již patří mezi ostřílené Benátecké hokejisty, kteří mohou předat mladým nadějím své zkušenosti. ”V kabině je super parta kluků a my starší se jim snažíme jít příkladem,” připustil. Bittnera i ostatní čeká nový formát Change ligy, který nabídne ještě více duelů v základní části s následném play-off systémem. Jak všichni vědí, hokejisté Benátek působí také v libereckém “A” týmu a juniorce. Někteří tak budou mít zápasový kalendář plný až k prasknutí. Uvidíme, jaké to bude mít ohlasy po sezoně. Já to beru tak, jak to je. Více zápasů bude každopádně jenom ku prospěchu, řekl benátecký útočník.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
26.06.2020

Zápas proti Salzburgu

Do přípravných zápasů přibylo utkání proti rakouskému týmu EC Salzburg, hrajícího mezinárodní soutěž EBEL. Hrát se bude v pátek 14.8.2020 od 12,30 hodin v Liberci.


18.06.2020

Chrtek opouští Benátky

V Benátkách nad Jizerou již nebude dále působit jedenadvacetiletý útočník Ondřej Chrtek, jenž vyslyšel vábení prvoligového nováčka HC Vrchlabí. Chrtek v loňské sezóně odehrál v Benátkách 56 utkání, ve kterých získal 24 kanadských bodů (10+14).


01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).