23. 10. 2019 | Tomáš Nejedlo

Třetí venkovní výjezd v řadě, tentokrát na Slavii

Hokejisty Benátek nad Jizerou čeká v rámci kolotoče zápasů Chance ligy třetí venkovní výjezd v řadě. Po duelech v Ústí a Litoměřicích tentokrát družina trenérů Jiruše, Nečase a Stejskala vyrazí bojovat na led aktuálně pátého týmu tabulky - pražské Slavie. Pražany dokázali Středočeši v úvodní utkání u Jizery porazit 3:1, a tak by rádi tento výkon zopakovali. Jenže celek z hlavního města nabral dobrou formu, zvítězil totiž třikrát za sebou, naposledy uspěl v Ústí 4:2. Dohrávka 17. kola je v pražském Edenu naplánována na čtvrtek 24. října se začátkem v 18 hodin. Průběh duelu přiblíží tradiční podrobný on-line přenos!

Oba týmy v minulém kole Chance ligy

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Tůma (Vildumetz, Maršoun), 48. Kružík (Pšenička, Smetana) – 3. Šmerha (Vampola, Vlček), 10. T. Duda (Šteiner, J. Doležal), 18. Vrdlovec, 60. Hejda (Vrdlovec, J. Novák). Rozhodčí: Wagner, Barek – Coubal, Janíček. Vyloučení: 5:6, navíc Havel (UNL) 10 minut OT - Vampola (Slavia Praha) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 818. Střely na branku: 35:32. Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 28:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Sestava HC Slavia Praha: Michajlov – J. Novák (C), T. Duda, Ryzák, P. Hořava, Hejda, Barák, Steinocher – Vlček, Vampola (A), Šmerha – Šteiner, Vrdlovec, J. Doležal (A) – Všetečka, Kohút, M. Ondráček – Martínek, Furch, Jar. Brož. Trenéři: Říha ml, Srdínko a Málek.

HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Vitouch (Štohanzl, Gaspar), 32. Voženílek (Kadlec, Kukla), 46. Jícha (Kadlec), 60. Voženílek - 25. Šír (R. Duda, Průžek), 51. Wiencek (Zachar, R. Duda). Rozhodčí: Ondráček, Skopal - Hnát, Šimánek. Vyloučení: 8:8, navíc Havelka (LTM) 10 minut OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 871. Střely na branku: 37:35.

Sestava HC Benátky: Žajdlík – Havlín, Bukač, Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Hampl – Průžek, Zachar, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Šír, Chrtek, Jiruš – Wiencek, Šafařovský, Klapka. Trenéři: Jiruš, Nečas a Stejskal.