13. 10. 2008 | Jiří Svoboda

Mladším žákům se plný bodový zisk rozplynul v mlze

Před sobotním utkáním doznal tým mladších žáků další změny. Na hostování z Letňan přišel Jakub Novák, kterého vítáme v našem týmu. Věříme, že bude platnou posilou a že ho hokej v Benátkách bude hlavně bavit.

Jiří Svoboda 11.10.08, Vlašim

V sobotním, mlhavém ránu jsme dorazili k utkání do Vlašimi. Nad zastřešenou plochou (nejedná se o uzavřenou halu) panovala ještě větší mlha nežli v okolí. Brankář stěží dohlédl k vlastní modré čáře, hráčům se špatně dýchalo.

Vstup do utkání přesto hostům vyšel náramně. V čase 01:22 z první akce na branku domácích, po úniku skóroval Šípek. Domácí nesložili zbraně a do konce třetiny zásluhou hattricku kapitána Šulka otočili vývoj utkání ve svůj prospěch.

Ve druhé třetině domácí svůj náskok ještě zvýšili na 4:1, když po hrubkách obrany hostí jezdili na dobře chytajícího Pošmourného několikrát sami 2-0 nebo dokonce 3-0. Za hosty snižoval střelou z backhandu v 35. minutě Novák. Bylo vidět, že hostům hrajícím pouze na dvě pětice dochází síly a potřebují přestávku na odpočinek.

Po úpravě ledové plochy a načerpání tolik potřebných sil, šli benátečtí hráči do závěrečné části odhodláni s výsledkem ještě něco udělat. Hosté se tlačili do slibných šancí a po jedné z nich snížil na rozdíl jediného gólu Král po přihrávce Nováka (čas 47:04). Od 56. minuty hráli benátečtí přesilovou hru, ve které měli opět několik gólovek, ale branku nedali.

V poslední minutě utkání sáhl hostující trenér ke hře bez brankáře. Do hry jako šestého hráče poslal Macuru a ten se mu odvděčil tím nejlepším způsobem a to vstřelením gólu (čas 59:12).

Do konce hrací doby se již stav nezměnil a tak pro benátecké poprvé v soutěži došlo na samostatné nájezdy.

.

K nájezdům se za Benátky postupně rozjeli Král, Šípek a Novák, ale bohužel ani jeden gól nedokázal vstřelit a tak soupeři k zisku druhého bodu z utkání stačil jediný proměněný samostatný nájezd.

Hostující hráči si zisk bodu za zlepšený výkon v závěrečné části určitě zasloužili a divákům se napínavé utkání bezpochyby muselo líbit.

Příští utkání sehrají benátečtí mladší žáci v sobotu 18.10.08 od 9:15 hodin na domácím ledě, kde přivítají soupeře z Mělníku.

Spartak BS Vlašim : HC Benátky nad Jizerou

5 : 4 po SN (3:1, 1:1, 0:2), SN 1:0