5. 8. 2020 | Ondřej Nejedlo

Dále se bude pokračovat v tygří cestě, která nese své ovoce, říká Valdemar Jiruš

Hokejisté prvoligových Benátek nad Jizerou již třetí týden polykají tréninkové dávky na ledě liberecké Home Credit Areny. Na první přípravný zápas si však budou muset ještě minimálně týden počkat. První plánované utkání na sokolovském ledě totiž bylo kvůli koronaviru u člena domácího týmu zrušeno. Také v příštím týdnu nesehrají Benátečtí deklarované dva zápasy. Ten druhý, proti rakouskému Salzburgu, byl taktéž představiteli soupeřova týmu zrušen. O probíhající letní přípravě hovořil hlavní trenér benáteckého hokejového týmu Valdemar Jiruš.

„Na ledě jsme od 20. července. Příprava probíhá v liberecké Home Credit Areně. Máme dvoufázové tréninky a samozřejmě také nabíráme kondici v posilovně a na venkovních sportovištích,“ řekl o benátecké letní přípravě hlavní trenér Valdemar Jiruš. Ten zároveň vyloučil i možné komplikace ohledně koronaviru. „Pochopitelně vše probíhá za přísných hygienických opatření. Vše je ale v poklidu a hlavně podle plánu,“ doplnil.

Lodivod benátecké střídačky se vyjádřil také k přípravným utkáním. Po zrušení několika zápasu totiž seznam utkání, ve kterých může otestovat své svěřence, čítá pouhých pět soubojů. „To, že nám vypadla tři přípravná utkání, je komplikace. Intenzivně ale pracujeme na náhradních termínech,“ objasnil, že současný stav pěti přípravných zápasů nemusí být konečný.

Hlavní trenér Jiruš s kolegou Nečasem přivítali v kabině vesměs známá jména, která se objevovala na benátecké soupisce již v minulé sezóně. Staronovou tváří je útočník Jan Cikhart, jemuž v uplynulém hokejovém ročníku příliš bodově nevyšla zámořská mise. Nyní by měl před plánovaným draftem působit právě v liberecké organizaci. „Benátky jsou farmou Bílých Tygrů Liberec a dále se bude pokračovat v tygří cestě, která nese své ovoce. Takže i v průběhu letošní sezóny se u nás budou prolínat hráči z liberecké juniorky, kteří si o starty v první lize řeknou svými výkony v extraligové juniorce.

Jen a pouze na mladé hráče se ale hrát nedá a moc dobře to ví také trenér Jiruš. Tím spíše, když se bude muset obejít bez nejzkušenějšího a vloni nejproduktivnějšího hráče Radka Dudy. „Radek nastoupil v klubu jako skills trenér a skaut,“ řekl Jiruš. Benátky tak budou spoléhat na zkušené Daniela Špačka, Petra Kolmanna a Lukáše Pabišku. Poslední jmenovaný po svém konci v Mladé Boleslavi doplnil farmářský oddíl extraligového Liberce, za který už ale v minulé sezóně nastupoval.

„Máme tu několik hráčů na zkoušku. Trénují s námi ještě zkušený obránce a útočník, jejichž případné angažmá je v jednání,“ zůstal závěrem trochu tajemný benátecký trenér.

SEZNAM HRÁČŮ, KTEŘÍ SE PŘIPRAVUJÍ S BENÁTECKÝM TÝMEM:

Brankáři: Matěj Žajdlík, Jakub Hrstka

Obránci: Petr Kolmann, Jakub Šedivý, Filip Kovář, David Aubrecht, Petr Had, Martin Böhm, Adam Charvát

Útočníci: Daniel Špaček, Adam Dlouhý, Michael Drábek, Petr Wiencek, Lukáš Pabiška, Vojtěch Jiruš, Petr Šafařovský, Dominik Šeliga, Jan Cikhart, Jan Žemba, Filip Jansa

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 4 21:7 11
2. JIH Jihlava 4 14:9 9
3. SLA Slavia 4 12:7 8
4. KLA Kladno 4 17:10 7
5. SOK Sokolov 4 18:12 7
6. BEN Benátky n/J 3 10:6 6
7. UNL Ústí n/L 4 12:14 6
8. KOL Kolín 4 11:14 6
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
24.09.2020

Místo Kolína Sokolov

Benátečtí hokejisté se v pondělí 28. září vydají do Sokolova. Původně měli hrát na kolínském ledě, kvůli karanténě domácího týmu se ale v tento termín stedočeské derby neuskuteční.


23.09.2020

Novicem Pekař

V utkání proti Frýdku-Místku poprvé přetáhne benátecký dres přes hlavu dvacetiletý útočník Matěj Pekař. Pekař v loňské sezóně působil v zámořské OHL, kde hrál nejprve za tým Barrie Colts. Zde ve 26 zápasech získal 29 kanadských bodů (14+15). Posléze působil v téže soutěži v týmu Sudbury Wolves, za něž odehrál 25 utkání se ziskem 34 kanadských bodů (12+22). V roce 2018 byl ve čtvrtém kole draftován týmem NHL Buffalo Sabres jako 94. v pořadí. Vloni se také zúčastnil MS hráčů do 20 let v Ostravě a Třinci. V pěti zápasech získal bod za asistenci. V českých mládežnických reprezentacích sehrál celkem 56 utkání.


23.09.2020

Do branky Pavelka

Na benáteckou soupisku byl dopsán sedmadvacetiletý brankář Jaroslav Pavelka, jenž má vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Pavelka vloni, vinou zranění, odchytal pouze 1 mistrovské utkání, ke kterému nastoupil v barvách prvoligového týmu HC Baník Sokolov (3,16, 90%). Byl brankářem extraligové Plzně, v níž se ale v extralize nepředstavil. V minulosti odchytal za Hradec Králové 50 extraligových utkání (2,23, 91,60%).