3. 12. 2013 | Tomáš Lysý

Doufám, že takový zápas je jen jeden za sezonu, věří hokejový talent Filip Pyrochta

Svými výkony poutá pozornost nejen soupeřů, ale i lačných hokejových skautů. V létě byl jedním ze strůjců bronzového úspěchu české reprezentační osmnáctky na Memoriálu Ivana Hlinky. S útočníkem Pavlem Zachou patří k velkým talentům nejen libereckého, ale i celého českého hokeje, ač si na rozdíl od něj připsal zatím jen jeden start za A tým Liberce, a to v rámci letní European Trophy. O kom je řeč? O sedmnáctiletém obránci Filipu Pyrochtovi, který kroutí svoji první sezonu mezi dospělými v prvoligových Benátkách nad Jizerou. „Vnímám to, je to určitě skok. Ale užívám si to, dostávám docela prostor a jsem za to rád. Akorát to zatím moc nevracím svými výkony,“ říká o první polovině základní části mladičký bek. Po nedávném rozhovoru s benáteckou redakcí, tak Filip v krátkém časovém sledu absolvoval dotazy též od kolegů z Jihlavy.
Filipe, takový zápas se Vám asi nehodnotí příliš jednoduše, je to tak?
Počítali jsme s tím, že to bude těžký zápas. Jihlava je druhá v tabulce, takže bylo jasné, že to nebude nic lehkého. Udělali jsme individuální chyby a díky nim jsme zápas prohráli.

Čím si vysvětlujete váš špatný vstup do zápasu?
Svůj vstup do utkání bych radši vůbec nekomentoval. To bylo něco otřesného, takovýhle zápas. Doufám, že to je jen jednou za sezonu, protože to je něco neskutečného. Vlétl jsem na led a hned mi to podklouzlo. Ve druhém střídání jsem zase zlomil hokejku. Prostě špatné.

Po čtrnácti minutách jste prohrávali již o tři góly. Nevkrádali se Vám do mysli otázky, že byste si mohli odvézt pořádný debakl?
Nad tím jsme nepřemýšleli, protože víme, že momentálně jsme ve formě a docela nám to jde. Spíše jsme si říkali, že se to dá otočit.

Co jste si říkali v kabině o přestávce mezi první a druhou třetinou?
Věděli jsme, že jsme dostali góly po individuálních chybách. Jak už jsem řekl, udělal jsem chybu, pak jsme jim to znovu namazali. Akorát jsme si říkali, že se to dá otočit, že se hraje dále.

Ve druhé třetině jste začali hrát lépe a zejména na jejím konci jste několikrát úspěšně napadali rozehrávku Dukly. Byl to váš záměr?
Počítali jsme s tím, že domácí mají rychlý přechod do útočného pásma, protože jejich beci dokážou dobře rozehrávat, takže jsme je zkoušeli napadat.

Ve druhé třetině se vám podařilo snížit, jenže znovu jste si nepohlídali začátek třetí části hry. Byl to rozhodující moment zápasu?
Souhlasím, určitě rozhodl rychlý gól ze třetí třetiny. O přestávce jsme si řekli, že to je 3:1 a že to musíme zkusit. Jenže opět přišel náš laxní přístup ze začátku třetí třetiny.

Vám se ale nyní docela daří. Po špatném vstupu do soutěže, kdy jste v devatenácti zápasech vyhráli pouze pětkrát, začínáte pravidelně sbírat body. Je nyní cílem Benátek nad Jizerou postup do play-off?
Musíme mít postupné cíle. Pořád jsme trošku níže a musíme porážet ty soupeře, co jsou kolem nás. Máme nyní doma ve středu Havířov a poté Most. Když začneme vyhrávat doma, tak můžeme klidně do play-off postoupit.

Věkem ještě patříte do kategorie staršího dorostu, přesto pravidelně nastupujete v druhé nejvyšší české soutěži. Jak tuto situaci vnímáte?
Vnímám to jako určitý skok, ale užívám si to. Dostávám docela dost prostoru a jsem za to rád. Akorát to zatím moc nevracím svými výkony.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.


20.02.2020

Foto s Třebíčí

Foto z domácího utkání proti Třebíči naleznete zde.


17.02.2020

Dva hráči jen v Liberci

Ve zbytku sezóny již neobléknou benátecký dres dva liberečtí obránci. Jedenatřicetiletý Petr Kolmann a třiadvacetiletý Tomáš Havlín už mohou nastupovat pouze v barvách extraligového Liberce. Kolmann letos odehrál v Benátkách 22 zápasů a připsal si 11 kanadských bodů (1+10). Havlín nastoupil do 20 utkání se ziskem 5 kanadských bodů (2+3).