21. 6. 2022 | Tomáš Nejedlo

Druhá liga zná formát nové sezóny - hrát se bude ve dvou skupinách

Na základě setkání zástupců druholigových klubů, které se konalo minulý týden v Praze, výkonný výbor Českého hokeje o víkendu schválil novou podobu 2. ligy pro příští soutěžní ročník 2022/23. Hrát se nakonec bude ve dvou skupinách - třetí nejvyšší soutěž bude rozdělena na západní a východní konferenci. V té početnější, konkrétně sedmnáctičlenné, se představí také hokejisté Benátek nad Jizerou a čekají je velmi zajímavé zápasy se zvučnými a ambiciózními soupeři, takže se fanoušci rozhodně mají na co těšit! Jaké kluby se nového ročníku druhé ligy zúčastní přiblíží následující řádky.

Od počátku jednání Asociace druholigových klubů s vedením Českého hokeje byly v podstatě ve hře dvě varianty - rozdělení soutěže na dvě skupiny a vytvoření čtyř divizí dle územního rozestavení týmů. Většinovým hlasováním se nakonec kluby přiklonily k prvně zmiňované variantě, a tak osmadvacítka klubů bude rozdělena na sedmnáct oddílů západní konference a jedenáct té východní.

Na východě bude k největší favoritům patřit určitě mohutně posilující ambiciózní tým ze Znojma, který se do českých soutěží vrací po letech strávených v mezinárodní soutěži roky nesoucí název EBEL liga. O návrat jistě bude usilovat i sestoupivší Havířov... Ve východní skupině se bude hrát každý s každým čtyřkolově, takže každý tým odehraje 40 utkání.

Pro benátecké příznivce je však samozřejmě více zajímavější západní konference, kde se po čtrnácti prvoligových sezónách představí tým od Jizery. Celek trenérského tria Nečas, Škaloud a Hrabák ml. čeká šestnáct soupeřů, z nichž největším lákadlem bude bezesporu zvučnými jmény nabitý Chomutov. K velkým favoritům této skupiny bude patřit také Tábor, jenž se netají postupovými ambicemi.

V tabulce nahoře hodlá hrát Ústí nad Labem, taktéž tradiční bývalý prvoligový celek. Zajímavá rozhodně budou i další střetnutí s pražskými týmy z Letňany, Kobry i řadou dalších méně známějších týmů... Sezóna to bude rozhodně zajímavá a těšme se na její start, který je naplánován na 17. září!

A co herní systém západní konference? Sedmnáct týmů bude hrát proti sobě nejprve dvoukolově - 32 utkání (každým s každým doma/venku). Potom se podle výkonnosti rozdělí mužstva do tří bloků. První až šestý tým bude hrát dvoukolově mezi sebou o co nejlepší nasazení do play off. Celky na sedmém až dvanáctém místě se popasují o předkolo a zbytek bude hrát o udržení druholigové příslušností - do kraje se bude poroučet poslední tým.

Předkolo play-off bude na dva vítězné zápasy (sedmý až desátý tým), následné čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězná utkání. Vítězové západní a východní skupiny se střetnou v přímém souboji o první ligu, a to v rámci tzv. superfinále.


Rozdělení 2. ligy

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Řisuty.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!