10. 11. 2014 | Martina Válková

Extraligový Liberec? Je to boj, ale musím zatnout zuby a jet, říká odhodlaně Petr Ulrych

27 let, 195 centimetrů a 97 kilogramů. Toť jsou parametry doplňující jméno Petra Ulrycha na soupisce Benátek. Letos si už teď k těmto údajům může „Uly“ do zápasové kolonky připsat i šest startů za Bílé Tygry. „Je to boj,“ neskrýval Petr své dojmy nabyté z extraligového prostředí. V utkání s Prostějovem se objevil po sedmizápasové absenci a na ledě jste tohoto urostlého obránce jistě nemohli přehlédnout. To nejen kvůli jeho výšce, ale především umu, který předváděl. Ve 13. minutě si Ulrych připsal asistenci, když od modré čáry vyslal na brankáře Šimbocha projektil, který do brány doklepl Adam Dlouhý. Po náročném utkání se šel Petr vyklusat, ale ještě než to udělal, poskytl nám následující rozhovor.

Po čtyřech prohrách přišla dlouho očekávaná výhra. Jak bys dnešní utkání s Prostějovem zhodnotil?
První třetina byla výherní 3:0, kluci nastříleli dobré branky. Byl to klíčový moment zápasu. Po třech nastřílených brankách jsme se dostali do herní pohody, i když tam samozřejmě pár chyb bylo. Zbytečně jsme si to pak zkomplikovali. Ale ta první třetina rozhodla.

V utkání byla znatelná účast zkušenějších hráčů a posil z Liberce, které se vydatně podílely na všech čtyřech vstřelených gólech. Vnímáš to také tak?
Jasně, je tam znát nějaká ta kvalita. Ti kluci, co tu dnes byli, jsou s Benátkami pořád nějak v kontaktu. I když někteří méně, někteří více. Ale určitě můžu potvrdit, že dnes to mělo větší kvalitu, než když se hraje s juniory.

Předchozích šest zápasů sis na své hráčské konto připsal za Liberec. Naposledy jsme tě na soupisce Benátek mohli vidět ve 14. kole proti Šumperku. Jak se ti prozatím v Liberci daří?
Je to boj, je to těžké. Tréninky jsou v rámci možností opravdu náročné.

Ve srovnání třeba s těmi benáteckými?
Rozhodně. Hlavně jsou kvalitnější. I ty zápasy jsou daleko náročnější, je to rychlejší. Extraliga je zkrátka o úroveň výš.

Jak ses s náročnějšími podmínkami sžil?
Chvilku mi trvalo, než jsem se přizpůsobil. Ale člověk musí zatnout zuby a jet. Jestli se chce někam dostat, tak musí. Není jiné východisko, než to odmakat.

Máš momentálně vyšší sebevědomí? Dovolíš si třeba tady v 1. lize za Benátky díky extraligové zkušenosti něco, na co by sis jinak netroufl?
Samozřejmě, psychika jde nahoru. Extraliga je rychlejší soutěž a když jde pak člověk o tu úroveň níž, tak si víc věří. Ale musí tam stále být pokora. Jakmile tam není a člověk si myslí, že to tady bude lámat sám, tak to sám nikdy nezlomí.

Se seniorským hokejem ses poprvé střetl v Jablonci, kde jsi patřil k nejlepším obráncům.
To nevím, jestli k těm nejlepším. To už je dlouho. Možná asi jo, nevím. /směje se/

Nastoupil jsi tedy v zápasech i proti Benátkám, které tehdy ještě hrály druhou ligu…
To jsem nenastoupil! My jsme byli za východ a Benátky za západ. Nějak tak to bylo rozdělené. Takže s Benátkami jsem se nestřetl.

Aha, dobře… Každopádně jsi takový zajímavý případ. Jednou jsi už s hokejem na rok v sezóně 2009/10 sekl. Z jakého důvodu?
Bylo tam víc faktorů, jedním z nich byly zdravotní problémy – neměl jsem v pořádku koleno. Nejdřív jsem tedy musel dát do kupy nohu a potom svou registraci. Víc bych to ale nerozvíjel.

Co rozhodlo, že ses po roční pauze k hokeji vrátil?
Asi to, že to dělám odmala celý život. Člověk to má rád a jak stárne, tak si srovná své priority. Musí se rozhodnout, co chce v životě dělat dál. Tohle byla dobrá volba. Nebo nejlepší, kterou jsem mohl udělat.

Jak to teď s tebou vypadá? Můžou se na tebe fanoušci těšit tady v Benátkách nebo se po reprezentační pauze vrátíš zpět do tygřích řad?
Nevím, co bude v pondělí, takže na tuhle otázku nedokážu odpovědět. Ale budu rád za každou šanci, ať už bude tam, nebo tady.


Díky za rozhovor, ať se daří! :)

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).


01.05.2020

Půček do Vsetína

V nadcházející sezóně nebude oblékat benátecký dres dvacetiletý útočník Roman Půček. Ten vinou zranění odehrál v uplynulé sezóně 7 mistrovských zápasů a získal 3 kanadské body (1+2). Půček odchází do prvoligového klubu VHK ROBE Vsetín, jehož je odchovancem.


04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.