23. 2. 2015 | Martina Nová

Když se nedá pět na tři, tak se většinou nevyhrává, bědoval kapitán Víšek

Přes jasnou střeleckou převahu (45:26), mnoho početních výhod, i dvojnásobných, ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série proti českobudějovickému Motoru tahali Benátečtí za kratší konec. Jak přiznal kapitán Jan Víšek, prohru jim přiřknuly hlavně nevyužité přesilovky. „Dneska jsme to prohráli tam.“ I když tempo bylo o něco pomalejší než v neděli, o tvrdé souboje nebyla nouze, za což vypovídá i fakt, že dva hostující hráči, Nouza a Pajič, byli předčasně posláni do sprch a utkání kvůli zranění hlavy nedohrál benátský Adam Jandejsek.

Jako by si týmy vyměnily role. V nedělním duelu to byli domácí, kteří strávili mnoho času v menším počtu než je zdrávo a zlomili soupeře v závěru díky faulům, které spáchal. Nyní to byli Benátky, jež mohly mnohokrát navýšit své bodové konto, ale poslední dvě minuty utkání při vyloučení Pabišky dostal Motor jedinečnou příležitost, kterou dokázal využít. „Měli jsme ten zápas rozhodnout mnohem dřív, to, že dali takhle na konci gól, to je hokej. To se stane. Myslím si, že je pravda, že jsme byli lepší, ale říkám, měli jsme to rozhodnout mnohem dřív právě v těch početních výhodách,“ nacházel příčinu prohry Víšek. „My jsme měli i trošku smůlu, si myslím, ale na to se nyní nemůžeme vymlouvat. Měli jsme to dát v přesilovkách.“

Když šli Benátčané do vedení v polovině prvního dějství, byl to Jan Víšek, který se zapsal jako autor branky. „Tam se to nějak vybojovalo, Koba to házel před první tyčí, já jsem to nějak laufově trefil, bylo to trošku zmatený, ale vyplynulo to z bojovné situace,“přiblížil dění při prvním a zároveň posledním benátském gólu zápasu.

Role kapitána je důležitá jak v kabině, tak na ledě. Obzvláště ve vyhrocených situacích, kdy je potřeba mírnit spoluhráče. „Play-off je o emocích hodně, že jo. To všichni víme a my se musíme držet, abychom zbytečně nehráli oslabení nebo nebyli vyloučení na deset, protože by nám to rozhodilo to, co chceme hrát,“poodkrývá úděl nošení „céčka“ na dresu kapitán Benátek.

Ve čtvrtek čeká oba celky páté střetnutí, nyní opět na ledě Českých Budějovic. Důležitá bude samozřejmě regenerace na další tvrdý boj. Co zlepšit a jak se připravit? „Uvidíme, teď to vytlačíme z hlavy. Řekneme si to v úterý a uvidíme,“dodává Víšek.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
14.08.2020

Nový systém

Nový systém Chance ligy najdete zde.


12.08.2020

Hampl za moře

V příští sezóně nebude oblékat benátecký dres osmnáctiletý obránce Jan Hampl. Jeho novým působištěm se stane tým Saint John Sea Dogs (QMJHL). Více se můžete dočíst https://liberecky.denik.cz/hokej_region/obrance-jan-hampl-miri-do-severni-ameriky-20200720.html


11.08.2020

Pravidla otevření ZS

Pravidla otevření zimního stadionu naleznete zde.