14. 9. 2015 | Martina Nová

Konečně se střeleckou přesností! „To byl asi největší podíl na dnešním vítězství“, říká Daniel Miškovský

Po gólovém půstu z 1. a 2. kola letošního ročníku WSM ligy se benátská střelba opět probudila a pomohla k porážce Kadaně 5:2. „Napadalo nám to tam, to byl asi největší podíl na dnešním vítězství, protože jsme čekali na gól dva zápasy, což sice není úplně dlouho, ale potřebovali jsme to,“ hodnotil autor důležitého vyrovnávacího gólu na 1:1, Daniel Miškovský. Velkou váhu pondělním střeleckým hodům Benátských dával také obránce Jiří Říha. „Je to super, protože ve dvou zápasech, které jsme odehráli, jsme nedali ani jeden gól, takže to hrozně potěší."

Jako první šli do vedení sice hosté z Kadaně, jenže radost z toho mohli mít pouhé čtyři minuty, právě takové rozmezí bylo mezi brankou kadaňského Chrpy a benátského Miškovského. „Mně se to tam přesně odrazilo, to nás asi nastartovalo a kluci potom dali výborně druhý a třetí gól,“ říká hráč s číslem 26. Autorem druhého gólu byl obránce Říha, který využil souhry s kapitánem Janem Plodkem. „Dostal jsem to na modré, viděl jsem, jak Ploďas vyjíždí z rohu, tak jsem si najel mezi útočníka, Ploďas mi to hezky dal a trefil jsem se někam do víka.“

Utkání bylo poměrně napínavé a vyrovnané. Kde se tedy podle Daniela Miškovského zápas lámal? „Asi to bylo gólem na 2:1 a poté na 3:1, protože těch prvních deset minut nebylo úplně ideálních, ten inkasovaný gól tam vyplynul z toho, že jsme se trošku hledali, ale potom jsme si drželi systém a z toho vyplynuly ty naše vstřelené góly. Pak jsme to už dokopali.“ Hostům se sice podařilo snížit na 3:2, jenže Benátkám nabídli možnost přesilovky 5 na 3, kterou, na rozdíl od Kadaně, proměnily. „Tam jsme si to párkrát vyměnili s Čermisem (Roman Čermák, pozn.red.), ten potom vystřelil a Laky (Dominik Lakatoš, pozn.red.) to dorazil do prázdné brány,“ přiblížil situaci u gólu na 4:2 Říha.

Ve středu čeká hokejisty od Jizery Horácká Slavia, co by rádi zlepšili, kromě přesilových her? „Asi začátky zápasů, s tím jsme měli trošku problém i v přípravě. Zase dneska prvních deset minut to bylo znát, takže určitě začátky zápasů,“ připouští Miškovský a jaká bude příprava konkrétně na Třebíč? „Pustíme si možná nějaké video, ale moc se individuálně nepřipravujeme, samozřejmě malinko ano, ale určitě ne nijak speciálně. My si budeme hrát to svoje, a když nám to bude vycházet, jako dnes, i v Třebíči, tak nebudeme mít problém.“

Zápas proti Kadani sledoval i bývalý benátský a současný liberecký trenér Filip Pešán, který pozoroval případné tygří posily. Během letní přípravy Jiří Říha zaznamenal i několik startů za Bílé Tygry, jak tedy vidí své šance představit se v extralize? „Tak záleží jenom na mně, jaké budu podávat výkony, jak budu hrát, a pak záleží na trenérovi, jestli mě prostě pustí do zápasu nebo ne,“ zakončuje zatím ještě dvaadvacetiletý obránce, jenž bude slavit v pátek narozeniny.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
03.08.2020

Se Salzburgem zrušeno

Přípravné utkání proti Salzburgu, které se mělo konat 14.8. v Liberci, bylo hostujícím týmem zrušeno.


28.07.2020

V Sokolově zrušeno

Přípravné utkání na sokolovském ledě, které se mělo hrát ve čtvrtek 6. srpna, bylo zrušeno z důvodu karantény domácího mužstva.


28.07.2020

Čajan v zámoří

Za zkušenostmi za velkou louži vyráží talentovaný sedmnáctiletý brankář Pavel Čajan, jenž bude v nové sezóně hájit branku týmu Kitchener Rangers (OHL).