31. 3. 2020 | Ondřej Nejedlo

Letní příprava by měla odstartovat začátkem května, vše záleží na tom, jak se budou vyvíjet nastolená opatření, říká hlavní trenér Valdemar Jiruš

V sobotu 7. března naposledy v prvoligové sezóně 2019/20 vyjeli na led při mistrovském zápase. Utkání na ledě Frýdku-Místku uzavřelo ligový ročník, v němž benátečtí hokejisté obsadili 13. místo s devětašedesátibodovým ziskem. Ač odstup na příčky zajišťující předkolo play-off byl zřejmý, náskok na trojici týmů pod sebou měl benátecký tým též značný. Skončenou sezónu zhodnotil hlavní trenér benáteckého týmu Valdemar Jiruš, který také dále okomentoval situaci se začátkem letní přípravy, který může, stejně jako konec profesionálních hokejových soutěží, ohrozit epidemie koronaviru.

Utkáním na frýdecko-místeckém ledě skončila pro Benátky nad Jizerou letošní sezóna. Benátečtí obsadili 13. místo se ziskem 69 bodů. Panuje s tímto umístěním a předváděnými výkony spokojenost?

Chtěli jsme atakovat pozice play-off, ale jak už jsem několikrát říkal, jde nám o výchovu mladých hráčů. Náš tým prokázal kvalitu a dokázal se držet na dosah pozic, které zaručují vyřazovací část, a byl konkurenceschopným všech týmům této soutěže. To je pro nás důležité. Naši hráči nabrali zkušenosti, které jsou podstatné pro jejich hokejový růst. K tomu, abychom hráli play-off jsme neměli dostatek zkušeností a spoustu bodů jsme zbytečně ztratili. V konečném součtu nám pak tyto body scházely.

Co vás během uplynulé sezóny potěšilo?

Potěšil nás přístup všech hráčů k tréninkům i k zápasům. Tým byl charakterově skvělý a kluci po boku zkušených hráčů viděli, jak se musí profesionálně připravovat. Funguje zde propojení s prvním týmem Bílých Tygrů, naši hráči mají vše z první ruky. Je důležité, aby se naučili takto pracovat.

Naopak, je něco, co vás zklamalo a mělo by se do příštího ligového ročníku zlepšit?

Neřekl bych, že mě něco zklamalo, ale náš mladý tým měl v několika zápasech špatné vstupy do utkání, což můžeme trošku omluvit mládím. Přesto to je věc, na které musíme zapracovat.

Od příštího ročníku bude druhá nejvyšší hokejová soutěž sestupová. Co to pro benátecký tým znamená?

Ano, soutěž je sestupová. Pro nás to s naším farmářským týmem znamená velkou výzvu a motivaci zvládnout soutěž jak herně, tak i psychicky. To, že to nebude nic jednoduchého, moc dobře víme.

Kvůli epidemii koronaviru předčasně skončilo jak extraligové, tak i prvoligové play-off. Můžeme v tuto chvíli nastínit, kdy by měla začít příprava benáteckého týmu? Případně, jak se hráči budou připravovat?

Nastalá situace není příjemná pro nikoho. Přišlo se o vrchol sezóny v extralize i v první lize, ale zdraví lidí je nade vše. Měsíc duben je pro hokejisty vždy obdobím, kdy je volněji podle toho, jak si vedou týmy v play-off. Letní příprava by měla odstartovat začátkem května, vše ale záleží na tom, jak se budou vyvíjet nastolená opatření. Máme připraveny různé alternativy a budeme čekat na vývoj situace.

Můžeme už v tuto chvíli mluvit o nějakém posílení kádru či plánovaných odchodech či je to ještě předčasné? Nicméně, na jakém postu byste uvítal posílení?

Benátecký tým je farmou Bílých Tygrů Liberec, na tom se nic nemění. V nadcházející sezóně se bude pokračovat v naší tygří cestě, která nese své ovoce. V letošní sezóně se hráči z farmy dostali do prvního týmu a vedli si velmi dobře. Složení týmu bude v podobném duchu a bude pokračovat i využívání hráčů z prvního týmu, kteří mají menší vytížení během extraligových zápasů.

Co byste závěrem vzkázal benáteckým příznivcům?

Všem fanouškům děkujeme za podporu v uplynulé sezóně a přejeme jim pevné zdraví!

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).


01.05.2020

Půček do Vsetína

V nadcházející sezóně nebude oblékat benátecký dres dvacetiletý útočník Roman Půček. Ten vinou zranění odehrál v uplynulé sezóně 7 mistrovských zápasů a získal 3 kanadské body (1+2). Půček odchází do prvoligového klubu VHK ROBE Vsetín, jehož je odchovancem.


04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.