5. 7. 2024 | Veronika Jankovská

Na novou sezónu se těším a očekávám lepší umístění, neskrývá brankář Jaroslav Brázdil

Před loňskou sezónou přišel jako velká posila do benáteckého brankoviště z pražských Letňan. Brankář Jaroslav Brázdil Letcům vychytal postup až do druholigového finále, kde Pražané padli s postupujícím Znojmem. Svou úlohu u Jizery tento zkušený brzy třiatřicetiletý brankář splnil a zařadil se mezi opory mužstva, která došlo v západní druholigové skupině do osmifinále se silným Táborem. "Myslím si, že máme tým minimálně na semifinále, tak snad to vyjde letos," nezastírá sebevědomé plány muž benáteckého brankoviště číslo jedna. V týmu se setká po konci Letňan ve druhé lize potká s dalšími bývalými spoluhráči a společně touží uspět. Více už v následujícím letním předsezónním rozhovoru.

Jardo, jak vypadala tvoje letní příprava?

Samozřejmě jsem ji absolvoval pod vedením Jirky Kadlece s týmem. Ale jelikož se trénovalo jen čtyři dny v týdnu a večer, tak byl čas si k tomu přidat i pár individuálních. A protože už nejsem nejmladší tak jsem zapojil i fyzioterapeuta a nějaké kompenzace.

Liší se tvoje příprava v pozici brankáře nebo jedeš to samé co ostatní hráči?
S týmem jedu stejně, vedle toho se snažím zapojit i specifické cvičení na dynamiku a koordinaci. Jinak mě baví silové cvičení. A hlavně s týmem mě to baví.

V průběhu suché přípravy si byl i na brankářském kempu, jak to probíhalo?

Já tomu říkám kemp, ale byla to spíš taková dovolená. Rosťa Haas, co roky trénoval gólmany v KHL, dělá a organizuje v Opavě svým dětem a pár známým přípravu na suchu a na ledě. Rosťa je trochu excentrický člověk, ale pořád se učí a vymýšlí nové věci. Takže jsem se dojel podívat, jak se věci dělají jinak a lépe.

Připravuješ se už i částečně na ledě?
Ano, kdybych byl čtyři měsíce bez ledu, tak bych snad i zapomněl, jak se bruslí. Takže jsem od května chodil na individuální tréninky do Strašnic na Icerink a pak jsem byl na ledě i u Rosti.

Jak se těšíš na novou sezónu? Už příprava bude zajímavá, kdy narazíte na druholigový Lausitzer Fuchse a třetiligové Lipsko…
Těším se moc, loňská sezóna pro mě byla malinko zklamáním. Myslím, že jsme měli a máme tým minimálně na semifinále. Tak snad to letos vyjde. Utkání s Němci budou určitě zajímavá, stejně jako každý zápas s týmem, který neznáme a nevíme co od nich čekat. Taky si myslím, že se nezbytně projeví rivalita mezi Čechy a Němci a bude to mít mnohem lepší náboj než standardní přátelák.

Na nový ročník je trochu pozměněný systém, odehrajete méně zápasů a do play-off postupuje přímo osmička nejlepších, zrušilo se předkolo. Jaký máš ty osobně na tuto změnu názor?
Oproti loňské sezóně budeme mít v základní části o pár zápasů méně. Což je myslím škoda. A i když jsme loni hráli nižší nadstavbovou skupinu, tak mě i mrzí, že letos v naší skupině není možnost si zahrát polovinu základní části jen proti těm silnějším týmům. Mám rád více zápasů a čím lepší soupeř, tím lépe, takže se mi bude po minulém rozdělení stýskat.

Sledoval si nebo stále sleduješ jaké přestupy se odehrávají ve druhé lize?
Sledoval jsem hlavně přestupy k nám. Přemluvili jsme další kluky, které znám a těším se, že si s nimi můžu zase zahrát.

V letní přípravě je to přece jen malinko volnější než v sezóně, jak trávíš volný čas v létě? Máš nějaký koníčky?
Hokej je můj koníček (smích). Takže jsem ho strávil přípravou. K tomu jsem si zajezdil na kolečkových bruslích nebo na kole. K tomu jsem samozřejmě doháněl resty, co se mi nahromadily a nutně jsem strávil zase spoustu času za monitorem.

Teď trochu odbočíme, ale nešlo si nevšimnout tvojí obouchané masky. Můžou se fanoušci těšit na nový plášť tvé masky na novou sezónu (smích)?

Lak je sice obouchaný, ale helma drží. A jak říká náš manažer Honza Stehlík, Benátky nejsou dojná kráva (smích), takže nejspíš vydržím ještě sezónu ve stejné masce, se stejným designem. Když můžou být v módě roztrhané džíny, proč by nemohla být obouchaná maska? (smích)

Děkujeme za rozhovor, ať to chytá!

Další články

TABULKA LIGY nadstavba sk. B
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
# Tým Z B
1. HC Benátky n.J. 12 62
2. HC Kobra Praha 12 58
3. HC Stadion Cheb 12 48
4. HK Kralupy n.Vltavou 12 44
5. HC Wikov Hronov 12 41
6. IHC Králové Písek 12 38
7. TJ HC Řisuty 12 24
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
24.06.2024

Zemřel Petr Hendrych

Jsou zprávy, které se nepíší opravdu lehce...Ve věku 61 let zemřel po dlouhé těžké nemoci dlouholetý benátecký srdcař - kustod Petr "Prkýnko" Hendrych. Tuto funkci obětavě vykonával neuvěřitelných 24 let v prvoligové i druholigové éře a nedílnou součástí benátecké střídačky byl i v uplynulé sezóně. Do poslední chvíle věřil, že se v novém ročníku opět postaví na své místo u vrátek mantinelu, odkud si ho všichni tak dobře pamatujeme. Několik generací hokejistů, kterým tento povoláním truhlář za ty roky dělal potřebný servis, mu tak věnuje malou vzpomínku do hokejového nebe! Čest jeho památce!


21.05.2024

Výroční zpráva 2023

Výroční zpráva HC Benátky nad Jizerou 2023


11.04.2024

Valná hromada

Klub HC Benátky nad Jizerou zve všechny své členy a příznivce na valnou hromadu, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 18:00 hodin v prostorách VIP na zimním stadionu v Benátkách.