26. 12. 2019 | Ondřej Nejedlo

Na úvod mistrovství Češi porazili Rusko, hráči s benáteckou minulostí byli vidět

Lepší start do domácího světového šampionátu hráčů do dvaceti let si česká reprezentace snad nemohla ani přát. Před velmi pěknou diváckou kulisou Ostravar arény totiž čeští mladíci porazili favorizované Rusy. Důležitou roli v tomto zápase sehráli tři hráči s benáteckou stopou, ten čtvrtý – brankář Pařík sledoval zápas v roli náhradního gólmana ze střídačky.

Tento zajímavý duel si nenechal ujít ani benátecký hlavní trenér Valdemar Jiruš. „Kluci zahráli velice dobře,“ řekl úvodem a pokračoval: „V první třetině dali rychlé branky, ale pak svou nedisciplinovaností dostali soupeře do hry.“ Připomeňme, že česká reprezentace sice ztratila v první periodě dvoubrankový náskok, dvě ruské branky ji ale rozhodně nepoložily.

Ve druhé části hry se domácí dostali opět do vedení, které ale tým trenéra Bragina dokázal velice rychle smazat. Přesto do kabin odcházeli spokojenější čeští hráči po brance, ještě vloni benáteckého útočníka, Jana Jeníka. Na tomto gólu se pak asistencí podílel další exbenátečák Michal Teplý se současným útočníkem Jirušovy družiny Janem Šírem. „Druhá třetina byla vyrovnaná a naopak naši kluci odskočili v přesilové hře,“ zhodnotil krátce prostřední část Jiruš.

Závěrečná třetina již branku nenabídla a Češi si tak ve velice těžké skupině připsali nesmírně cenné tři body. „Poslední třetina se nesla ve znamení vyrovnaného boje. Děkuji klukům za krásný zápas, moc jsem si ho užil,“ řekl Jiruš, jenž ještě doplnil: „Jen tak dál borci!“

Hráči s benáteckou minulostí se v samotném utkání určitě neztratili, vždyť Michal Teplý si připsal tři gólové asistence. Jan Jeník k vítězné brance přidal jednu asistenci, jednou nahrával též Jan Šír.

Bylo přesto něco, co by se mělo do příštího zápasu proti nevyzpytatelnému Německu zlepšit? „Jednoznačně disciplína,“ má jasno Jiruš. Toho zároveň zklamalo komentování utkání na České televizi. „Mrzí mě komentáře od kluků v televizi. Sami si degradujeme český hokej. Naši hráči odvedli dobrou práci, a to všichni, včetně realizačního týmu! Máme dobré hráče, dobré podmínky i trenéry. Vadí mi, jak se trefujeme do vlastních řad,“ mračí se benátecký trenér, který závěrem vzkazuje: „Kluci díky a makejte!“