18. 10. 2015 | Martina Nová

Nepokoje v hledišti? Není to poprvé, takže už z toho nejsme tak vyjančení, říká útočník Miškovský

Po třech prohrách za sebou na Benátčany čekal vedoucí celek WSM ligy, pražská Slavia. Ve 2. kole v Edenu Středočeši neuspěli, a tak chtěli Pražanům prohru vrátit na svém ledě. A povedlo se. Ambiciózní tým Benátky porazily 3:1 po naprosto koncentrovaném výkonu, není tak divu, že po zápase převažovaly ty pozitivní emoce. „Tak převažují určitě dobré pocity, porazit takovýhle tým je vždycky super, ale chtělo to dneska trochu štěstíčka, a to jsme měli, takže jsme rádi,“ přiznává autor prvního benátského gólu, Daniel Miškovský.

A jak hodnotil sobotní duel Dominik Lakatoš, který asistoval u branky Miškovského a který ve třetí třetině pojistil výhru Benátek na 3:1 z trestného střílení? „Velice kladně. Celý zápas jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Soupeře jsme nepouštěli do vážnějších šancí, dostali jsme sice blbý gól po chybě vzadu na brankovišti, byli jsme málo důrazní, ale pak jsme zas odskočili a vyhráli jsme zápas.“ Osmnáctiletý útočník navíc oceňoval tyto tři získané body velice vysoko. „Vyhrát doma nad Slavií, s takovým těžký soupeřem, to se počítá dvakrát tolik.“

Slávisté jsou přeci jen prvním týmem v tabulce s nejvyšším počtem vstřelených branek a nejnižším počtem inkasovaných, připravovali se tak Benátčané nějak zvlášť? „My se snažíme připravovat na každého soupeře. Už je to druhé kolo, takže máme nějaká videa, co jsme hráli u nich nebo co jsme hráli přípravu, takže víme, co hrají. Snažíme se na to připravit,“ připouští Miškovský, který ale vzápětí dodává, že bez trochy štěstí, by to úplně nešlo. „ Je tedy pravda, že dnes nám to určitě vyšlo, co jsme chtěli hrát.“

Na začátku druhé třetiny po souhře právě Lakatoše a Miškovského padl první gól utkání, který napomohl k vítězství domácích. „Myslím, že to bylo po buly, Laky tam úplně výborně vyjel z rohu, hodil to na bránu a já jsem jenom vlastně jel podél něj a odrazilo se mi to na hůl, takže zase jeho super práce, já jsem byl jen na dobrém místě,“ chválil svého spoluhráče skromný třiadvacetiletý forvard.

Po dvou třetinách vedly Benátky 2:0 a měly velmi nakročeno ke třem bodům, jenže nepokoje diváků u slávistického kotle se stupňovaly a po přerušení v polovině utkání přišlo další, nějakých osm minut do konce. „My jsme to ani nějak nebrali. Ne že to k tomu patří, ale i tohle se děje a nesmí nás to rozhodit. Vlastně jsme si říkali, že nás to nerozhodí a dostali jsme hned gól, takže na tom asi něco bude, ale zvládli jsme to a jsme rádi,“ hodnotil Lakatoš. I Daniel Miškovský připustil, že inkasovaná branka mohla být důsledkem dlouhého přerušení. „Asi možná jo. Takhle se to ale úplně říct nedá, byla tam nějaká drobná chyba, ale nic velkého. Svádět to na tu pauzu zas nemůžeme.“

Jaké to vlastně je z pohledu samotných hráčů, kteří musí nejprve dlouho čekat a poté pokračovat ve hře i ve zhoršených podmínkách? „Není to nic příjemného. Oni si tam sice pustí nějaké svoje kraviny, ale my hrajeme. Ta desetiminutová pauza je prostě znát, takže nic příjemného to není, ale my s tím taky nic neuděláme, zkrátka jsou takoví,“ říká Miškovský. „Není to taky poprvé, takže už z toho nejsme tak vyjančení, loni to byly Budějky, takže jakoby víme, jak se na to připravit,“ připouští hráč s číslem 26.

Přestože hosté snížili, následoval jejich faul na Lakatoše, který tak zpečetil benátskou výhru z trestného střílení, ale nebylo to zrovna jednoduché. „Já jsem právě dokonce nevěděl, co budu dělat, pak jsem řekl, že ho zkusím rozhýbat, hodil jsem to na bekhend, on mi odjel, měl jsem tam de facto prázdnou bránu a dal jsem takový kuriózní gól, ale i takový se počítají,“ popisuje talentovaný útočník. A díky čemu podle něj ukořistili proti slávistům cenné tři body? „Určitě bojovností a nasazením, leháním do střel a hráli jsme prostě tu naší hru, naši taktiku a vedlo to k tomu, že jsme dneska Slavii porazili.“

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. JIH Jihlava 12 38:28 24
2. POR Poruba 13 41:30 23
3. VSE Vsetín 12 38:28 23
4. PRE Přerov 11 34:25 22
5. BEN Benátky n/J 13 40:41 22
6. SOK Sokolov 11 44:27 21
7. SLA Slavia 10 33:20 21
8. KLA Kladno 10 42:30 20
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.12.2020

Maršoun skončil

Benátecký dres již dále nebude oblékat dvaadvacetiletý útočník Petr Maršoun. Ten si v 7 zápasech připsal 1 kanadský bod za asistence. Petr Maršoun se rozhodl ukončit sportovní kariéru.


18.11.2020

Novým mužem Haš

Benáteckou obranu posiluje nadějný devatenáctiletý obránce Martin Haš. Ten v loňské sezóně nastupoval za finskou Tapparu Tampere. Závěr sezóny pak strávil v kanadské OHL v týmech North Bay Battalion a Guelph Storm. Zúčastnil se též MS hráčů do 20 let.


06.11.2020

Rossmy do Lausitzeru

Sedmnáctiletý německý útočník Bennet Rossmy si vyzkouší druhou nejvyšší soutěž ve své vlasti. Hrát bude za tým Lausitzer Füchse.