22. 5. 2019 | Ondřej Nejedlo

Představení zahraničních soupeřů v přípravě - Ertis Pavlodar

Dalším zahraničním soupeřem benáteckého týmu bude kazašský tým Ertis Pavlodar. Ten už není pro benátecké hráče neznámým týmem. S Pavlodarem se totiž Benátky střetly již v loňské letní přípravě. V nervózním utkání, plném trestů, na Kazachy nestačily a prohrály 0:4, i když poměr střel, jež mířily na branku, byl 32:25 v benátecký prospěch. Svému soupeři tak mají Benátečtí letos co oplácet.

ERTIS PAVLODAR - Uplynulá sezóna 3. místo po základní části v kazašské nejvyšší hokejové soutěži

Pavlodar je město na severovýchodě Kazachstánu. Spadá do stejnojmenné, tedy Pavlodarské oblasti. Nachází se 450 kilometrů od hlavního města Kazachstánu Astany, o padesát kilometrů blíže je to do ruského Omsku. Protéká jím řeka Irtyš, podle které se také klub jmenuje (zdejším jazykem Ertis). Samotné město má 353 tisíc obyvatel.

Ertis Pavlodar skončil v uplynulé sezóně po základní části na pěkném 3. místě, avšak ve vyřazovací části nestačil již ve čtvrtfinále na šestý tým tabulky nejvyšší kazašské ligy Kulager Petropavlovsk.

Nejslavnějším odchovancem tohoto klubu je dnes dvaačtyřicetiletý bývalý obránce Maxim Kuzněcov. Ten brzy přešel do Dynama Moskva, odtud zamířil do zámoří a zahrál si slavnou NHL v barvách Detroitu Red Wings a Los Angeles Kings (celkem 136 zápasů, 10 kanadských bodů, 2+8).

Když se podíváme na současné hráče našeho soupeře, zjistíme, že hned tři útočníci se v uplynulé sezóně dostali přes třicetibodovou hranici. Nejprodkutivnější – pětatřicetibodový Sergej Tverdochlebov se mihl i v KHL v barvách Nižného Novgorodu či Chabarovsku, celkem 11 startů. O čtyři body méně měli Stepan Filonov a Vladimir Borovkov.

Náš soupeř se také mohl spolehnout na dvojici gólmanů, neboť jak Ilja Rumjancev, tak i Maxim Grjazanov se mohli pochlubit úspěšností nad dvaadevadesát procent. Jednička Rumjancev poté odchytal celé play-off, leč ani jeho vynikající výkony na postup přes Petropavlovsk nestačily.

Hlavním trenérem našeho soupeře je pětačtyřicetiletý Rus Alexej Fetisov, jemuž vypomáhá bývalý kazašský reprezentant Sergej Nevstrujev a Alexej Mašlyajev.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka

Semifinále

1. HC Dukla Jihlava1
4. Rytíři Kladno4

2. VHK ROBE Vsetín1
3. ČEZ Motor Č. Budějovice 4
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
05.06.2019

Maier do Zvolena

V benáteckém týmu již dále nebude působit dvaadvacetiletý obránce Patrik Maier, jenž odchází do slovenského extraligového klubu HKM Zvolen. Maier ve dvou sezónách odehrál v benáteckých barvách 88 zápasů, v nichž si připsal 21 kanadských bodů (6+15).


05.04.2019

Zemřel Jiří Blažek

Ve věku 67 let zemřel pan Jiří Blažek, bývalý vedoucí mužstva benáteckého A-týmu. Čest jeho památce.


25.02.2019

Béčku skončila sezóna

Ve velice kvalitním utkání nestačilo benátecké béčko na kolínskou rezervu, na jejímž ledě prohrálo 0:2. Více zde.