12. 5. 2022 | Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

První velké jméno do obrany, po devíti letech se vrací Tomáš Mrkvička

Benátecký druholigový celek odtajnil jméno své druhé posily. Ta bude do obrany a opět se jedná o zvučné jméno. Čtyřiatřicetiletý Tomáš Mrkvička nejde rozhodně do neznáma, vždyť benátecký dres oblékal v pěti prvoligových sezónách. Po čtyřletém angažmá ve Francii se vrátil do českých soutěžích, konkrétně do druhé ligy. Zkušenosti s touto soutěží, kde hrál za Jablonec nebo Kobru Praha, se mu budou náramně hodit u Jizery, kde by se měl zařadit mezi pilíře obrany nově tvořícího se týmu hlavního trenéra Antonína Nečase.

Kariéra Tomáše Mrkvičky

Liberecký odchovanec prošel mládežnickými týmy tamních Bílých Tygrů. První krůčky v dospělém hokeji udělal ve VTJ Ještěd Liberec, hrajícím krajský přebor. V dorostu hostoval v extraligových Karlových Varech, v juniorech v Jihlavě. Právě na Vysočině si zahrál také druhou nejvyšší českou soutěž. Poté oblékal barvy druholigového Jablonce nad Nisou. V sezóně 2008/09 posílil prvoligového nováčka z Benátek nad Jizerou, kde strávil pět sezón. Během nich chodil vypomáhat taktéž do druhé ligy, kde postupně vystřídal Českou Lípu, Písek a Jablonec nad Nisou. Po odchodu z Benátek nad Jizerou zakotvil právě v druholigovém Jablonci nad Nisou. V roce 2014 se vydal na své první zahraniční angažmá do francouzského klubu Courbevoie, hrajícím druhou nejvyšší francouzskou soutěž. V téže soutěži zůstal i pro další tři ročníky, kdy pouze vyměnil kluby, když posílil Cholet. Po návratu do České republiky vyztužil obranu Jablonce nad Nisou, další ročník strávil v druholigové Kobře Praha, poté se znovu vrátil do Jablonce nad Nisou.

Tomáš Mrkvička: „Měl bych patřit mezi tahouny a s touto rolí se ztotožňuji.“

Jak jsme již napsali v úvodu, Tomáš Mrkvička nevstupuje rozhodně do cizí řeky. „Po minulé ne úplně úspěšné sezóně jsem měl takové rozporuplné pocity, přece jenom už taky nejsem nejmladší a mám rodinu, takže to byl jeden z hlavních impulsů, proč jsem se rozhodl pro Benátky, protože tady mám dobré vzpomínky,“ komentuje svůj návrat po devíti letech k Jizeře zkušený bek. Jak sám Tomáš říká, svou roli hrála i vzdálenost od bydliště a znalost prostředí. „Byl to jeden z hlavních faktorů, nehledě na to, že se tu skládá dobrý tým a doufám, že se bude hrát v tabulce nahoře.“

Po svém návratu ze zahraničního angažmá ve Francii se Mrkvička usídlil v druhé lize, z čehož může v příštím ročníku rozhodně profitovat. „Druhá liga je rok od roku kvalitnější soutěží, samozřejmě první liga, kterou jsem tu hrál, je ve srovnání s ní časově náročnější,“ srovnává staronový člen benáteckého klubu. Vzhledem ke svým zkušenostem by Mrkvička měl patřit mezi opory zadních řad Středočechů. „Sportovní manažer Honza Stehlík mi naznačil, že bych měl patřit mezi tahouny, co se beků týče, s čímž se určitě ztotožňuji a udělám vše pro to, abych toho dostál,“ nezříká se zodpovědnosti obránce.

A s čím nyní Tomáš Mrkvička přichází do Benátek? „Co máme nějaké indicie, tak pokud bude tým složen, tak jak by měl, chceme hrát ty nejvyšší příčky, protože nic jiného by nám neslušelo,“ zdůrazňuje a dodává: „Jedna éra tady skončila a já bych opět chtěl, jak mi říkali kdysi mí bývalí spoluhráči Pepa Skořepa a Petr Weiss, aby tu na hokej chodilo hodně lidí, protože tu budou hrát i místní odchovanci a věřím, že lidé si cestu na hokej najdou,“ přeje si Mrkvička.

Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!