27. 11. 2014 | Martina Válková

Recept na Kladno? Rychle bruslit, chodit jim do těla a nenechat je hrát, měl jasno Daniel Miškovský

KLADNO - Již první minuty utkání napověděly, že moc gólů nepadne a že hra Benáteckých bude domácím Rytířům dělat problémy. A taky že dělala. Domácí se sice ujali těsného vedení 1:0, vítězné plány jim ale vyrovnávací trefou v 50. minutě zkřížil Dan Miškovský. Ten poté Kladnu uštědřil ještě další gólový zářez, když ve druhé sérii nájezdů překonal Jana Lukáše. „On je na nájezdy výborný. Já si ale věřil a věděl, co chci udělat,“ sršel po zápase sebevědomím jediný benátecký střelec Miškovský.

Co bylo hlavní příčinou vašeho úspěchu v tomto utkání?
Drželi jsme systém, který na ně, myslím si, platí: rychle bruslit, chodit jim do těla, chodit jim do puku, nenechat je rozjet, nenechat je hrát. Vyplatilo se nám to už podruhé. Poprvé jsme něco podobného předvedli ve druhém kole doma a i v tomto utkání to byl klíč k úspěchu.

Byli jste jednoznačně rychlejší, obzvlášť od druhé třetiny. Čekali jste, že to bude mít takovýto průběh, že padne málo gólů? Nešel přece jen z Kladna strach, které doma v posledních dvou zápasech vstřelilo šestnáct gólů?
Strach z nich určitě šel. My moc gólů nedáváme, ale na druhou stranu jsme jich zatím moc nedostali. Postupujeme od obrany a doufáme, že nám to tam spadne. Dnes jsme dokázali vyrovnat a jsme za to rádi. Na Kladno jsme jeli s respektem, ale nechtěli jsme hrát odstoupenou obranu a zbytečně se bát. Hráli jsme si to svoje a myslím, že se to podařilo tak, jak jsme chtěli.

To říká hrdina utkání. Ty jsi totiž nejen vyrovnal, ale i vstřelil rozhodující branku v nájezdech. Muselo to tedy pro tebe být povedené utkání.
Určitě. Nejdřív jsem tam měl tutovku, kterou jsem spálil asi o patnáct metrů. Pak se nám ale povedla přesilovka, což nás včetně mě nakoplo. Nájezdy jsou vabank. Honza Lukáš je na nájezdy výborný, ale já si věřil. Věděl jsem, co chci udělat, a vyšlo to.