25. 10. 2015 | Martina Nová

Říkali jsme si, že musíme makat, bohužel se to nepovedlo, hodnotil prohru s Třebíčí obránce Pabiška

Ani druhý letošní zápas proti Horácké Slavii Benátkám nad Jizerou nevyšel, přestože šli opět jako první do vedení. Jako první skóroval benátský obránce Petr Kalina, jenže neuspalo to trochu Benátčany? „Nemyslím si, řekli jsme si, že nemáme co ztratit, že jdeme dál, že to tam prostě spadlo, že je začátek zápasu, šlapali jsme dál, ale nepovedlo se to,“ popisoval sklesle situaci po prvním vstřeleném gólu sobotního zápasu Marek Pabiška. Jak ostřílený bek hodnotí utkání, z čeho vyplynulo vyrovnání na 2:2 a s čím pojedou Benátčané do Mostu, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Sobotní utkání nemělo jasně dominující celek, jenže neproduktivita v přesilových hrách Benátek a chyby v obranném pásmu rozhodly ve prospěch hostů. „Řekl bych, že jsme nehráli špatně, měli jsme i nějaké šance, hodně přesilovek, které jsme nevyužili, což byla škoda a tím si myslím, že se to i zlomilo,“ přiznává zkušený obránce. „Následně jsme dostali gól na 3:2 z dorážky, a pak už Třebíč dobře bránila a my už jsme se k ničemu moc nedostali,“ hodnotil posledních dvacet minut zápasu.

Přesto pár minut před koncem druhého dějství to ještě vypadalo nadějně. I když Horácká Slavia otočila z 1:0 na 1:2, díky možná až kuriózní souhře Benátčané vyrovnali na 2:2. „Já jsem to tam rozehrál, myslím, že zrovna na Johnnyho, Johnny to vracel na Lakyho, Lakymu to nějak přeskočilo hokejku, tak jsem to vzal a jel jsem, pak přede mnou upadl hráč, tak jsem ho objel a periferně jsem viděl Johnnyho, tak jsem mu to dal a ten dobře zakončil,“ popisoval druhou branku domácího celku, u které si připsal asistenci Pabiška.

Jenže poté přišla další chyba v defenzívě benátského týmu a Třebíč rozhodla ve 40. minutě o jejím vítězství. Z čeho tyto zmatky v obranném pásmu pramenily? „No nevím, byly tam nastřelené kotouče na gólmana, vyražené před sebe a my už jsme nestačili ty hráče obsadit a ti to vlastně dorazili do brány, takže naše chyby,“ přiznal hráč s číslem 58.

Benátky ale rozhodně nechtěli odevzdat body zadarmo a během přestávky před třetí třetinou se snažily ještě nabudit. „Říkali jsme si, že musíme makat, že Třebíč bude bránit, takže rychle otáčet hru nahoru, ale jak říkám, bohužel se to nepovedlo,“ smutnil Pabiška.

Z posledních šesti duelů uspěli Středočeši pouze proti pražské Slavii. Ve středu je čeká výjezd do Mostu, který se jim letos již podařilo porazit v rámci 5. kola. Není tak divu, že se Benátky chystají na severozápad Čech s jasným cílem. „Jedeme si tam pro tři body,“ zakončuje opora benátské obrany.