8. 9. 2019 | Věra Novotná

S trenérem Jirušem o přípravě. Kdo bude kapitánem a co očekává od mladého benáteckého týmu?

Přípravnou část uzavřeli benátečtí hokejisté soubojem s Třebíčí, která na ledě u řeky Jizery zvítězila 3:2. Před začátkem sezony, jež vypukne 11. září duelem proti Litoměřicím, jsme požádali trenéra Valdemara Jiruše, aby k přípravné části řekl pár slov.


V přípravné sezoně Benátečtí změřili síly jak se zástupci české hokejové scény, tak se zahraničními soupeři. Dle trenéra nebyla přípravná část pouze na rozehrání, ale týmy v ní dokonale prověřili připravenost benáteckých hokejistů. “Příprava byla náročná a utkání s týmy, ve kterých působí zkušení hráči, kteří hráli i v top ligách, nás prověřila. Ukázala nám, jak se hraje v předbrankovém prostoru, jak v útočném, ale i v obraném pásmu. Právě tam jsme měli velké rezervy,” připustil Jiruš. “Ukázala nám sílu a slabiny týmu na které se musíme zaměřovat v průběhu sezóny a stále se zlepšovat v daných herních situacích,” dodal.

V přípravě se představilo hned několik nových tváří. Nás zajímalo, zda už je složení týmu tedy víceméně konečné. Je zřejmé, že mladí hráči budou rotovat. “Máme jasno, tým má kostru šesti zkušených hráčů, které doplníme o mladé hokejisty. Ti budou po jejich boku získávat zkušenosti a herní vyzrálost,” řekl trenér. Těšit se tedy můžeme na známé tváře. Kapitánské “C” bude proto nosit na hrudi jméno benáteckým příznivcům známe. Asistenty mu poté budou mladí a nadějní hokejisté. “Kapitánem bude Petr Kolmann, asistenty poté Jiří Průžek a Jan Šír,” sdělil Jiruš výběr tří zástupců týmu.

V minulosti trápil Benátky velký počet vyloučených hráčů, krotit své emoce tak bude pro sezonu jedním z klíčů. “Disciplína týmu a zvládnutí emocí je důležitou součástí každého hráče a celého týmu,” potvrdil Jiruš. V posledním zápase proti Horácké Slavii Třebíč bylo k vidění hodně vyloučených naopak na straně hostů. Bohužel, hokejisté Benátek nad Jizerou nedokázali své převahy využít. “V Generálce jsme neodehráli dobré přesilové hry, které jsou klíčové a my jsme z osmi nevstřelili branku. To nás stálo zápas,” vrátil se k duelu s Třebíčí trenér, dle nehož jsou přesilové hry v moderním hokejovém světě jedním z nejdůležitějších aspektů. “Tým, který zvládá přesilové hry, vítězí.”

Co by tedy trenér rád od svého mužstva viděl? “Musí nás zdobit pohyb, herní nasazení, důraz v osobních soubojích, agresivita a obrovská pracovitost. Musíme mít touhu na sobě pracovat a zlepšovat se ve všech činnostech. Pak můžeme pomýšlet na úspěch. Není to ale na nás, ale je to o samotných hráčích a jejich přístupu, ochotě na sobě dřít a tím se posouvat. Věříme, že to hráči vnímají stejně.”

Poslední slova trenéra poté patřila našim fanouškům, kteří chodívají na každý zápas a pravidelně sedávají okolo transparentu benáteckého fanklubu a nechávají své hlasivky vyniknout za doprovodného dunění bubnu. “Za každou podporu našeho týmu jsme rádi a fanouškům patří velké díky. Mladí kluci se učí hrát před fanoušky a zvládat tlak obecenstva. I tyto aspekty jsou součástí jejich vývoje. Chceme z benáteckého ledu udělat nedobytnou tvrz a doma bodovat. Těšíme se na dlouhou a náročnou sezonu, která nás čeká.”


Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
9. JIH Jihlava 58 181:134 107
10. TRE Třebíč 58 180:151 104
11. FRM Frýdek-Místek 58 212:168 94
12. PRO Prostějov 58 191:183 88
13. BEN Benátky n/J 58 152:188 69
14. UNL Ústí n/L 58 155:234 52
15. KAD Kadaň 58 127:261 42
16. SOK Sokolov 58 155:231 40
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
01.05.2020

Schwarz v Ml. Boleslavi

Libereckou organizaci opustil také zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, který se stal posilou extraligového týmu BK Mladá Boleslav, kde započal svoji úspěšnou kariéru. Schwarz v sezóně 2019/20 odchytal v Benátkách nad Jizerou 14 mistrovských zápasů (2,54 gólů/zápas, 91,79% úspěšnost zásahů).


01.05.2020

Půček do Vsetína

V nadcházející sezóně nebude oblékat benátecký dres dvacetiletý útočník Roman Půček. Ten vinou zranění odehrál v uplynulé sezóně 7 mistrovských zápasů a získal 3 kanadské body (1+2). Půček odchází do prvoligového klubu VHK ROBE Vsetín, jehož je odchovancem.


04.03.2020

Dále bez Schwarze

Benátecký dres již v této sezóně neoblékne třiatřicetiletý brankář Marek Schwarz, ten bude působit už jen v extraligovém Liberci. Schwarz letos v Benátkách odchytal 14 utkání.