8. 9. 2019 | Věra Novotná

S trenérem Jirušem o přípravě. Kdo bude kapitánem a co očekává od mladého benáteckého týmu?

Přípravnou část uzavřeli benátečtí hokejisté soubojem s Třebíčí, která na ledě u řeky Jizery zvítězila 3:2. Před začátkem sezony, jež vypukne 11. září duelem proti Litoměřicím, jsme požádali trenéra Valdemara Jiruše, aby k přípravné části řekl pár slov.


V přípravné sezoně Benátečtí změřili síly jak se zástupci české hokejové scény, tak se zahraničními soupeři. Dle trenéra nebyla přípravná část pouze na rozehrání, ale týmy v ní dokonale prověřili připravenost benáteckých hokejistů. “Příprava byla náročná a utkání s týmy, ve kterých působí zkušení hráči, kteří hráli i v top ligách, nás prověřila. Ukázala nám, jak se hraje v předbrankovém prostoru, jak v útočném, ale i v obraném pásmu. Právě tam jsme měli velké rezervy,” připustil Jiruš. “Ukázala nám sílu a slabiny týmu na které se musíme zaměřovat v průběhu sezóny a stále se zlepšovat v daných herních situacích,” dodal.

V přípravě se představilo hned několik nových tváří. Nás zajímalo, zda už je složení týmu tedy víceméně konečné. Je zřejmé, že mladí hráči budou rotovat. “Máme jasno, tým má kostru šesti zkušených hráčů, které doplníme o mladé hokejisty. Ti budou po jejich boku získávat zkušenosti a herní vyzrálost,” řekl trenér. Těšit se tedy můžeme na známé tváře. Kapitánské “C” bude proto nosit na hrudi jméno benáteckým příznivcům známe. Asistenty mu poté budou mladí a nadějní hokejisté. “Kapitánem bude Petr Kolmann, asistenty poté Jiří Průžek a Jan Šír,” sdělil Jiruš výběr tří zástupců týmu.

V minulosti trápil Benátky velký počet vyloučených hráčů, krotit své emoce tak bude pro sezonu jedním z klíčů. “Disciplína týmu a zvládnutí emocí je důležitou součástí každého hráče a celého týmu,” potvrdil Jiruš. V posledním zápase proti Horácké Slavii Třebíč bylo k vidění hodně vyloučených naopak na straně hostů. Bohužel, hokejisté Benátek nad Jizerou nedokázali své převahy využít. “V Generálce jsme neodehráli dobré přesilové hry, které jsou klíčové a my jsme z osmi nevstřelili branku. To nás stálo zápas,” vrátil se k duelu s Třebíčí trenér, dle nehož jsou přesilové hry v moderním hokejovém světě jedním z nejdůležitějších aspektů. “Tým, který zvládá přesilové hry, vítězí.”

Co by tedy trenér rád od svého mužstva viděl? “Musí nás zdobit pohyb, herní nasazení, důraz v osobních soubojích, agresivita a obrovská pracovitost. Musíme mít touhu na sobě pracovat a zlepšovat se ve všech činnostech. Pak můžeme pomýšlet na úspěch. Není to ale na nás, ale je to o samotných hráčích a jejich přístupu, ochotě na sobě dřít a tím se posouvat. Věříme, že to hráči vnímají stejně.”

Poslední slova trenéra poté patřila našim fanouškům, kteří chodívají na každý zápas a pravidelně sedávají okolo transparentu benáteckého fanklubu a nechávají své hlasivky vyniknout za doprovodného dunění bubnu. “Za každou podporu našeho týmu jsme rádi a fanouškům patří velké díky. Mladí kluci se učí hrát před fanoušky a zvládat tlak obecenstva. I tyto aspekty jsou součástí jejich vývoje. Chceme z benáteckého ledu udělat nedobytnou tvrz a doma bodovat. Těšíme se na dlouhou a náročnou sezonu, která nás čeká.”


Další články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
7. HAV Havířov 23 61:51 39
8. SLA Slavia 23 59:60 38
9. JIH Jihlava 23 55:49 36
10. FRM Frýdek-Místek 23 75:65 31
11. PRO Prostějov 23 65:76 31
12. TRE Třebíč 23 60:67 30
13. BEN Benátky n/J 23 55:78 26
14. UNL Ústí n/L 23 51:94 15
15. SOK Sokolov 23 61:99 12
16. KAD Kadaň 23 38:107 8
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
17.11.2019

Rozhovor s Jeníkem

Na webu www.hokej.cz vyšel rozhovor s bývalým útočníkem Benátek - talentovaným Janem Jeníkem, kterému se v zámoří velmi daří! Rozhovor si můžete přečíst zde!


26.10.2019

Konec hostování

Devatenáctiletému brankáři Jakubu Kašparovi skončilo měsíční hostování v benáteckém klubu. Kašpar se tak vrací zpět do organizace extraligového týmu HC Energie Karlovy Vary. V Benátkách nad Jizerou odchytal 2 utkání.


28.09.2019

Proti Vsetínu s Musilem

Benátecký dres oblékne poprvé v utkání proti Vsetínu dvaadvacetiletý útočník Adam Musil, jemuž byly vyřízeny střídavé starty z extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Nadějný český reprezentant odehrál v letošní sezóně v libereckých barvách 5 utkání, v nichž ale nebodoval.