12. 10. 2015 | Martina Nová

Sice jsme prohráli, ale myslím si, že jsme nehráli vůbec špatně, hodnotí útočník Černoch

Do utkání proti ambicióznímu Motoru z Českých Budějovic nastoupili Benátčané dobře, první třetina byla velice vyrovnaná a slibovala napínavý souboj. „První třetinu jsme hráli dost dobře, byl to vyrovnaný hokej, ale, bohužel, pak jsme udělali pár chyb a soupeř je všechny zužitkoval,“ přiznal jediný střelec večera z tábora Benátek Jiří Černoch. „Kladně se to hodnotit nedá,“ byla první slova mladého forvarda, nicméně vzápětí dodal o něco pozitivnější slova. „Sice jsme prohráli, ale myslím si, že jsme nehráli vůbec špatně.“

Po prostřední dvacetiminutovce, kdy Benátky prohrávaly již 0:3, se zdálo, že je rozhodnuto, avšak na začátku třetí části vykřesal malou naději gól z hole Jiřího Černocha. „Tam to Jozef Huňa výborně zbekčekoval, vybojoval puk, a pak se to nějak odrazilo k Jandejsovi a ten mi vlastně vystřelil přímo na hokejku. Já jsem ji tam jenom vložil a gól, takže výborná práce spoluhráčů v lajně,“ chválil celou souhru hráč s číslem dvanáct na zádech.

Jenže poté přišlo nepříjemné krvavé zranění benátského Jana Ordoše, což domácí sebralo tak pracně opět nabranou kuráž a sebejistotu. „Samozřejmě týmu to moc nepřidá, když se něco takového stane, ještě tam ty spekulace, jestli to byl faul,“ přiblížil nepříjemné okamžiky zápasu. „Já si myslím, že to byl čistý zákrok, ale nehraje se s tím lehce, ale zase na druhou stranu vás to tak trochu povzbudí, že chcete hrát i za toho Honzu, že se on obětoval pro nás a že se chceme obětovat pro něj.“

Následně přišla konečná branka utkání a podle Černocha možná i rozhodující moment celého večera. „Řekl bych, že to možná byl gól na 1:4, když jsme dostali. Vlastně jsme dali gól na 1:3 a byli jsme v tlaku, bohužel nás ta chyba a ten gól trochu srazily dolů,“ říká poněkud sklesle, avšak ihned dodává, „ale stane se. Je to hokej a ve středu nový zápas.“

Nejdůležitějším faktem bylo, že Motor dokázal trestat benátské chyby. Co bylo tedy největší plus Jihočechů, které naopak Středočechům chybělo? „Hodně tam dělaly zkušenosti, protože mají spoustu hráčů, co prošli extraligou a už jsou starší a hrají to hodně hlavou. Řekl bych, že tady v tom nás trochu předčili, ale nemyslím si, že by zas byl takový rozdíl mezi nimi a námi.“ přiznává útočník, který již v sezóně zaznamenal 3 góly a 4 asistence.

Přes samotný fakt, že Benátky podlehly Motoru 1:4, našel Jiří Černoch i pozitiva v benátském výkonu. „Myslím si, že rozhodně bojovnost, protože tu máme jeden z nejmladších týmů v první lize a tím, že jsme mladá krev, tak hodně lítáme, hodně bojujeme. To si myslím, že nás dobíjí, takový úporný hokej,“ zakončuje hráč, který je společně s Janem Lukášem a Petrem Kalinou jedním z vyslanců pražské Sparty u Jizery.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. JIH Jihlava 12 38:28 24
2. POR Poruba 13 41:30 23
3. VSE Vsetín 12 38:28 23
4. PRE Přerov 11 34:25 22
5. BEN Benátky n/J 13 40:41 22
6. SOK Sokolov 11 44:27 21
7. SLA Slavia 10 33:20 21
8. KLA Kladno 10 42:30 20
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
02.12.2020

Maršoun skončil

Benátecký dres již dále nebude oblékat dvaadvacetiletý útočník Petr Maršoun. Ten si v 7 zápasech připsal 1 kanadský bod za asistence. Petr Maršoun se rozhodl ukončit sportovní kariéru.


18.11.2020

Novým mužem Haš

Benáteckou obranu posiluje nadějný devatenáctiletý obránce Martin Haš. Ten v loňské sezóně nastupoval za finskou Tapparu Tampere. Závěr sezóny pak strávil v kanadské OHL v týmech North Bay Battalion a Guelph Storm. Zúčastnil se též MS hráčů do 20 let.


06.11.2020

Rossmy do Lausitzeru

Sedmnáctiletý německý útočník Bennet Rossmy si vyzkouší druhou nejvyšší soutěž ve své vlasti. Hrát bude za tým Lausitzer Füchse.